DušanN
23.07.05,19:24
Ahoj poraďáci,

vie mi niekto poradiť aký typ DPH sa nahadzuje pri vystavenej Fa za služby oslobodené od DPH (Marketin. služby), ak bola služba dodaná v Nemecku? Fa je vystavená bez DPH a podľa mojich info tento zdaniteľný obchod by sa nemal objaviť ani daňovom priznaní k DPH. Ak použijem kód 13 alebo 14 prenesie mi to do daň. priznania k DPH, ak použijem neovpyvňujúce DPH neponúkne mi kolónku rozšírené informácie, kde musím zadať kurz EUR, pretože Fa je vystavená v EUR.

V ktorej kolónke sa potom zapisuje suma už pri zaúčtovaní do účtovného denníka? Ďakujem.
Zuzka
24.07.05,09:51
Ahoj poraďáci,

vie mi niekto poradiť aký typ DPH sa nahadzuje pri vystavenej Fa za služby oslobodené od DPH (Marketin. služby), ak bola služba dodaná v Nemecku? Fa je vystavená bez DPH a podľa mojich info tento zdaniteľný obchod by sa nemal objaviť ani daňovom priznaní k DPH. Ak použijem kód 13 alebo 14 prenesie mi to do daň. priznania k DPH, ak použijem neovpyvňujúce DPH neponúkne mi kolónku rozšírené informácie, kde musím zadať kurz EUR, pretože Fa je vystavená v EUR.

V ktorej kolónke sa potom zapisuje suma už pri zaúčtovaní do účtovného denníka? Ďakujem.

Vystavené faktúry do zahraničia za sluzby sa neuvádzajú v daň. priznaní a ani v súhrnnom výkaze. Iba faktúry sa tovar. Tu je link na metodický pokyn, ktorý vydalo DRSR.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/sv_term_vypl.pdf
Luna
24.07.05,09:54
Ospravedlňujem sa.Ďakujem Zuzka.
lenkak
24.07.05,11:03
Môžeš dať typ 13, ale po prepočte kurzu si oprav čiastky a to prepísaním do kolonky mimo DPH, (aby si tam nemal sumu v kolonke 0% DPH), takto Ti to nezoberie do DPH.