chrapka
04.06.09,20:38
Ahojte, poradíte mi čo znamenajú biele fliačky na nechtoch? Je to nedostatok nejakého vitamínu?
Blankake
04.06.09,18:44
Pravdepodobne nedostatok vápnika.
Watson
04.06.09,18:49
Ak sú to len také malé solitérne biele fliačiky, tak to je iba nedostatok nejakého vitamínu. Mne sa to robilo občas v detstve a mama mi vždy vravela takú poveru, že keď sa mi to objaví na nechte mám čakať nejakú "poštu". A skutočne - kým ten fľak z nechta vyrastie trvá to nejaké 2-3 mesiace a za ten čas nejaká pošta k tebe určite dorazí :D
wegamizi
04.06.09,19:40
Ahojte, poradíte mi čo znamenajú biele fliačky na nechtoch? Je to nedostatok nejakého vitamínu?
Občasné biele škvrny, ktoré sa nazývajú leukonychie a môžu vznikať ako následok dávneho poranenia na spodnej časti nechtu alebo ako alergická reakcia na lak. Zbavíte sa ich tak, keď odrastú.

Môže sa však jednať aj o plesňové ochorenie nechtovej platničky, ktoré je vyvolávané väčšinou trichofytmi. Charakterizuje ho belavé až žlté sfarbenie nechtového lôžka. Pri vážnych prípadoch nejaví nijakú uzdravovaciu tendenciu. Neliečená vedie k pomalému poškodeniu nechtovej platničky.