Jennys
04.06.09,21:54
Prosím vás je tu niekto kto pracuje externe ako korektor/ka slovenského jazyka pre nejaké noviny, časopisy, vydavateľstvá? Zaujíma ma ako ste si túto prácu našli, akým spôsobom spolupracujete so spoločnosťou...termíny, ceny za NS...a proste všetko čo sa tejto práce týka. Ďakujem. :)
JarkaL
04.06.09,20:10
Pri citani novin mam pocit, ze takato profesia uz neexistuje, tolko je tam chyb. P.S. Pisem z mobilu, preto nemam diakritiku.
Jennys
05.06.09,04:34
No však aj ja keď čítam nejaký časopis tak vidím kopec chýb. Robím toto príležitostne pre obecné noviny ale chcem niečo čo by som mohla robiť natrvalo a pravidelne, preto ma to zaujíma.
Lianka
05.06.09,07:50
Mam klientku, ktora takto pracuje na zivnost pre jednu reklamnu agenturu. Neviem presne, v com jej praca spociva, ale predpokladam, ze reklamka robi pre svojich zakaznikov rozne brozurky, letaky, katalogy a pod. a tieto ona "kontroluje". Skus oslovit reklamne agentury.
Blankake
05.06.09,08:15
Aj prekladateľské agentúry potrebujú korektorov slovenského jazyka.
Jennys
05.06.09,18:06
Ďakujem za tipy, tie reklamné agentúry ma nenapadli, tak kuknem aj to ale ak by tu bol niekto kto to priamo robí, ocením akúkoľvek informáciu. Ďakujem.