vlado5500
04.06.09,22:42
ma niekto skusenosti s kovovymi dverami,su lepsie ako plastove?je to vlastne vylisok z pozinkovaneho plechu...co mi odporucate?
demko1
05.06.09,04:53
ma niekto skusenosti s kovovymi dverami,su lepsie ako plastove?je to vlastne vylisok z pozinkovaneho plechu...co mi odporucate?
Záleží na tom, kde sa budú dvere používat. Kovové dvere majú väčšiu pevnosť a tým sú odolnejšie proti mechanickému namahaniu. Ale sú aj drahšie. Plastové sú lacnejšie ale nemajú takú pevnosť. Ak sú na južnej strane tak môžu aj pracovať - roztaznost. Určite sú kovové lepšie len treba pozerať či to nie je zbytočny luxus. Tiež treba pozerať aj na estetiku ak sú na objekte aj iné dvere aby neboli jedny také a druhé také. Niekde do pivnice by som neriešil plechové.
jajko50
05.06.09,05:27
Ide aj o to na aký priestor sú tie dvere použité. Existujú nejaké bezpečnostné predpisy napr. na kotolne, možno garáže a podobne, kde je dačo určené normami. Tak aj toto si prever a potom sa rozhoduj.
vlado5500
05.06.09,09:53
dakujem za odpovede.ale praveze tie plechove dvere su ste lacnejsie ako plastove...stoja okolo 500 euro aj so zarubnou,pricom plastove nad 800 euro...tie plechove su na -www.azetokna.sk