Margaréta35
05.06.09,07:14
som fy osoba,dodal som tovar sro-čke,ale už pol roka sa nie a nie dostať k svojím peniazom,majiteľ stále sľubuje, vyhovára sa potom nedvíha mobil, a stále dookola, poraďte prosím ako naňho?
Margaréta35
05.06.09,05:18
prosím poradte
Bastian
05.06.09,05:33
Pokiaľ s Tebou komunikuje, tak je ešte dobre. Ale sú aj takí čo ťahajú ľudí za nos dovtedy pokiaľ cítia že môžu. Na niekoho neplatí nič iné iba hrubá sila. Taká je realita.
Aluš
05.06.09,05:53
Začni ich vyzývať písomne! Doporučene im odošli upomienku, ak nebudú reagovať pošli ďalšiu. V prípade, že budeš nútená si potom svoju pohľadávku vymáhať súdnou cestou, budeš mať dôkazy o tom, že si urobila všetko v rámci svojich možností.
Watson
05.06.09,05:56
som fy osoba,dodal som tovar sro-čke,ale už pol roka sa nie a nie dostať k svojím peniazom,majiteľ stále sľubuje, vyhovára sa potom nedvíha mobil, a stále dookola, poraďte prosím ako naňho?

Ty si dobrý človiečik a takto ťa obabráva nejaký zloduch :(
Čakáš už pol roka? :confused:
Máš písomnú zmluvu?

Už si mu mala dávno po lehote splatnosti zaslať doporučený list s dodatočne určenou lehotou na zaplatenie (cca 15 dní) na sídlo firmy.

Po márnom uplynutí tejto lehoty ti neostáva iné, iba podať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.
Lianka
05.06.09,09:16
Margaréta35
05.06.09,10:29
ďakujem,čo hovoríte na odpredaj pohľadávky?