Sheri
05.06.09,07:55
Vie mi niekto poradiť, aké zariadenie si mám kúpiť pre domáce používanie?Či nie je vhodnejšie laserové zariadenie,farebné alebo čiernobiele? Kde sa to dá v Bratislave najlepšie kúpiť? Vopred ďakujem.
Braňo
05.06.09,06:21
To či potrebuješ farebné alebo čiernobiele musíš vedieť Ty.
Závisí aký máš rozpočet na uvedené zariadenie.
Blankake
05.06.09,06:29
Medzi laserovým a atramentovým zariadením sa rozhodni podľa toho, ako často ho budeš využívať. Atramentové majú v porovnaní s laserovými vyššie prevádzkové náklady, ale zase nižšie vstupné investície.
buchač
05.06.09,06:31
To či potrebuješ farebné alebo čiernobiele musíš vedieť Ty.
Závisí aký máš rozpočet na uvedené zariadenie.

Doplním :

Čo budeš robiť - kancelárske práce , foto , ....
Koľko toho budeš robiť - denne alebo nepravidelne ...
Musíš sa riadiť aj kompatibilitou , nemusí PC akceptovať Tvoj výber ...
......

K tej farebnosti - dneš máš problém kúpiť vyslovene čiernobielu tlačiareň a nieto ešte trojkombináciu ...
No a Blava ?
Zadáš na vyhľadávač adekvátny výraz v spojení s mestom a nemáš problém s ponukou . Táto Ťa určite zahltí údajmi ....:---
Martin Mocko
05.06.09,06:48
Ešte odporúčam brať do úvahy jednu funkciu zariadenia - obojstranná tlač.

mimotemyUSB už dnes hádam nie je ani podmienka..aj keď žijeme v krajine, kde zadné lapače nečistôt alebo povinná výbava na auto je "doplnková príplatková a nadštandardná" záležitosť.
Sheri
05.06.09,11:37
Ďakujem za usmernenie. Asi sa rozhodnem pre laserovú trojkombináciu z dôvodu, že tlač, kopírovanie bude nepravidelné. V takomto prípade by atramentové zariadenie asi rýchlejšie vysychalo,takže pri častejšom menení atramentových náplní by ten rozdiel asi moc veľký nebol.
andreaS
05.06.09,11:47
mam cca od marca zariadenie HP LaserJet M1120 MFP a mozem len odporucit... ja som ho kupila este za draho... ako naschval dva tyzdne potom vsetci predajcovia vyrazne znizili cenu... napr. nay aj metro ho maju za cca 140 EUR.
arizona
05.06.09,11:55
Ja som tiež dlho zvažovala, nakoniec som sa rozhodla http://www.pricemania.sk/katalog/multifunkcne/tlaciaren-samsung-scx-4200-35314.html

Mám ju asi rok a pol a úplne mi vystačuje na bežné použitie ( tlač dokumentov, kopírovanie dokladov, skenovanie obrázkov a pod).

Atramentovú som vylúčila,kvôli zasychaniu tonera, ked sa tlač nepoužíva denne. Je síce lacnejšia, ale to sa rýchlo vykompenzuje častým dokupovaním tonera. Atr. sme mali v práci, a hoci sa využívala iba na pár strán denne, nestíhali sme dokupovať tonery,stále vysychali.

V tej svojej mám stále "skúšobný" toner, zatiaľ nie je viditeľné zníženie farebnosti tlače.
pavol54
05.06.09,19:24
dnes nie je problém zohnať lacnú kvalitnú laserovú trojkombináciu, ale pred nákupom si treba overiť ako je to s náhradným tonerom, mne sa vyprázdnil 25.marca a poriadne som sa zapotil v tom momente, keď mi naylepší predajca stoja povedal, že náhradné na ten typ nepredávajú a aby som si ho skúsil niekde zohnať.nakoniec som ho zohnal cez internet ale to bola otázka troch dní kým prišiel, ale u tohoto predajcu už nikdy nič nekúpim.