zlatka.b
05.06.09,08:42
Prosím o názor k uvedenému problému : Reštaurácia má otváracie hodiny od 11.00 do 02.00 nasledujúceho dňa. Kedy sa má urobiť denná uzávierka tržieb cez registračnú pokladnicu ak v čase 24.00 sú v reštaurácii hostia s otvorenými účtami a nie je mysliteľné, aby čašníci obišli všetky stoly a prinútili hostí zaplatiť, aby sa mohla urobiť denná úzávierka. Doteraz sa robila po zatvorení reštaurácie, ale dostali sa mi informácie, že to nie je správne.
Sabadka
05.06.09,06:45
Prosím o názor k uvedenému problému : Reštaurácia má otváracie hodiny od 11.00 do 02.00 nasledujúceho dňa. Kedy sa má urobiť denná uzávierka tržieb cez registračnú pokladnicu ak v čase 24.00 sú v reštaurácii hostia s otvorenými účtami a nie je mysliteľné, aby čašníci obišli všetky stoly a prinútili hostí zaplatiť, aby sa mohla urobiť denná úzávierka. Doteraz sa robila po zatvorení reštaurácie, ale dostali sa mi informácie, že to nie je správne.

Uzávierku pokladne vytlačíš a spravíš vždy pred 24 hodinou a potom funguješ ďalej. Uzávierka pokladne je na ten ktorý deň. Hostia , ktorý majú otvorený účet zaplatia, keď budú odchádzať a tá tržba sa ti bude rátať do ďalšieho dňa. Finančnú hotovosť, ktorú máš na dennej uzávierke z pokladne vyber.
zlatka.b
05.06.09,06:54
Ďakujem, lenže reštaurácia má pokladňu cez počítačový system, kde sa otvára účet zákazníkovi pri objednávke, a pri otvorených účtoch sa nedá urobiť denná závierka. Je to certifikovanjý system, ktorý používa veľa reštaurácii.
Sabadka
05.06.09,07:08
Ďakujem, lenže reštaurácia má pokladňu cez počítačový system, kde sa otvára účet zákazníkovi pri objednávke, a pri otvorených účtoch sa nedá urobiť denná závierka. Je to certifikovanjý system, ktorý používa veľa reštaurácii.

Tak mu ten účet uzatvoríš, po ukončení dennej uzávierky a ďalšej objednávke znovu otvoríš účet a keď bude odchádzať nebude platiť jednu účtenku ale dve. Alebo by to mohol byť problém?

Ono sa na takétodetaily nemyslelo, keď sa robil zákon. Naši zákonodarcovia veľmi často sú vzdialený od reality na kmtre a potom nech sa človek trápi, ľahšie je navaliť pokutu za porušenie ako pomôcť pri riešení.:mee:
Orsz
05.06.09,07:11
Z praxe k tomuto len dodám, že urobenie dennej závierky v pokladni napr. za deň 4.6.2009, až ráno /resp.v noci/ o 2,30 hod dňa 5.6.2009 nie je problém. Nestretla som sa ani s problémami pri daňových kontrolách - v krčmách a nočných baroch je takýto systém bežný.
Sabadka
05.06.09,07:41
Z praxe k tomuto len dodám, že urobenie dennej závierky v pokladni napr. za deň 4.6.2009, až ráno /resp.v noci/ o 2,30 hod dňa 5.6.2009 nie je problém. Nestretla som sa ani s problémami pri daňových kontrolách - v krčmách a nočných baroch je takýto systém bežný.


Bežný je a aj sa to tak robí, len keď natrafíš na daňováka, ktorý vstal ľavou nohou, tak problém máš.
mekelek
05.06.09,07:52
Ďakujem, lenže reštaurácia má pokladňu cez počítačový system, kde sa otvára účet zákazníkovi pri objednávke, a pri otvorených účtoch sa nedá urobiť denná závierka. Je to certifikovanjý system, ktorý používa veľa reštaurácii.

V hoteli, kde moja dcéra robí recepčnú sa používa taký systém, že deň je od 12,00 do 12,00 druhého dňa, nakoľko je to nepretržitá prevádzka. Vždy na obed robia dennú uzávierku.
Ako to majú vysporiadané s DÚ, neviem, ale poinformujem sa.