vierkavierka
05.06.09,10:36
Ahoj! Viem, že na túto tému sa veľa popísalo, ale príspevky, ktoré som prezrela sú už dosť staré, nakoľko pri PC platí, že to čo kúpiš zajtra, bolo už včera staré. Tak prosím o prepáčenie, že sa opakujem, ale chcem kúpiť notebook a nakoľko sa týmto veciam nejak nevenujem, som len ich ,,kozument", tak neviem čo kúpiť. Potrebujem ho na bežné pracovné používanie a potrebujem mať v ňom mobilný internet, nemal by byť ťažký, nakoľko ho musím nosiť so sebou. Jeho cena by nemala prekročiť 490 Euro. Neviem na čo si mám dať pri kúpe pozor. Ďakujem všetkým, ktorí mi niečo poradia. Mobilný internet už mám vyriešený. Dík.
Watson
05.06.09,08:56
V tom cenovom rozpočte, ktorý máš na kúpu prenosného počítača vyčlenenú teraz bežia "netbooky", malé, šikovné, imidžové... Ich výhodou je nízka cena, váha, výdrž. Nevýhodou je, že nemajú CD/DVD mechaniku, ale tá sa dá dokúpiť ako externá, majú menšiu operačnú pamäť, tak Wista sa (zatiaľ) do nich neinštaluje. Je v nich väčšinou verzia windows XP, prípadne Linux. Na internete nájdeš kopec e-shopov, kde si niečo vyber, aj podľa farby, dizajnu, značky a potom si nájdi najlepšiu cenu pre daný model. Technické parametre majú netbooky v tej istej cenovej kategórii veľmi podobné. Veľkosť obrazovky si vyber podľa svojej požiadavky - väčšiu/menšiu.
marko182
05.06.09,09:28
Dost zavisi od toho, na ake pracovne ucely ho chces vyuzivat. Napriklad netbooky, ktore odporuca Watson nado mnou, sice su imidzove a lahko prenosne, ale pre mna takmer nepouzitelne na pracovne ucely. Maju prilis malu obrazovku. Takze treba brat do uvahy aj to.
Taktiez zvaz, ako velmi ho budes vyuzivat bez pripojenia k elektrickej sieti. Pokial ho budes vyuzivat vacsinou na cestach, tak potrebujes nieco s nizkou spotrebou a dobrou vydrzou baterky.
Dalsie detaily, ktore mozu byt podstatne, ale nemusia, su: pocet USB portov, citacka pamatovych kariet, BlueTooth, webkamera a podobne.
Taktiez odporucam sa uistit, ze ma dany notebook zabudovanu sietovu kartu, Wi-Fi adapter.
Napis viac detailov a my ti skusime lepsie poradit ;o)
Andy Kralik
06.06.09,14:52
A zvaz aj dostupnost servisu a zarucnu dobu. Obcas ked mas "stastie" na nespravny kus sa to moze hodit.
vierkavierka
07.06.09,15:38
Ďakujem, za snahu o pomoc.Potrebujem ho hlavne na prácu v teréne. Pripojiteľnosť na elektrickú sieť je tak okolo 70%. Ide o prácu s tabuľkami, teda malý monitor by asi nevyhovoval. Neviem čo si mám všímať pri kúpe, aby som potom nenadávala. Skontaktovala som sa s predajcom, ktorý mi príde urobiť nejaké ponuky, len nechcem naletieť. Takže, každá rada príde vhod. Ďakujem.
marko182
08.06.09,06:21
Ďakujem, za snahu o pomoc.Potrebujem ho hlavne na prácu v teréne. Pripojiteľnosť na elektrickú sieť je tak okolo 70%. Ide o prácu s tabuľkami, teda malý monitor by asi nevyhovoval. Neviem čo si mám všímať pri kúpe, aby som potom nenadávala. Skontaktovala som sa s predajcom, ktorý mi príde urobiť nejaké ponuky, len nechcem naletieť. Takže, každá rada príde vhod. Ďakujem.

Ono je vela veci, na ktore si treba dat pozor. Tu je aspon niekolko mojich odporucani. Mozno ma este nieco napadne, tak doplnim neskor. Urcite aj dalsi poradaci pridaju nejake rady.

Procesor: v pripade tvojich poziadaviek je to viac-menej jedno, akykolvek s nizkou spotrebou. Na pracu s tabulkami ziadny extra vykon nepotrebujes
Operacna pamat: aspon 2 GB pokial bude na nom Windows Vista
Pevny disk: 5400-otackovy, nie menej, na kapacite v tvojom pripade az tak nezalezi
DVD mechanika: taka, co podporuje vsetky formaty DVD+, DVD-,...
Konektivita: zabudovany Wi-Fi adapter a sietova karta je nutnost
Graficka karta: v tvojom pripade akakolvek integrovana
Porty: aby mal aspon 3 USB porty a ExpressCard slot
Display: asi 15 palcov, na pracu je vhodny vacsi, ale zase bolo by to na ukor velkosti a hmotnosti. Kazdopadne odporucam, ak je moznost si ten notebook pozriet aj zapnuty. Niektore lacnejsie modely maju display s nizkym kontrastom a svietivostou a na slnku maju velmi zlu citatelnost.
Operacny system: urcite kupit laptop s legalnym Windows, aby si mala moznost instalacii bezpecnostych oprav a aktualizacii.
Rozmery a hmotnost: zavisi najma od velkosti display-a. Vzhladom na tvoju poziadavku mobility asi nieco nie moc velke a tazke, cize opat asi 15 palcovy.
Bateria: idealne 6-clankova, ale kedze 70% casu ho mozes mat na v sieti, tak to nie je take kriticke.
Zaruka a servis: ako spominal kolega vyssie, cim dlhsia zaruka, tym lepsie. Notebooky obcas zvyknu byt dost poruchove. Zavisi od stastia :)

Pokial ma napadne nieco dalsie, doplnim.
Poradaci, pridajte aj vy dalsie rady, prip. ma opravte.
Blankake
08.06.09,06:38
Ono je vela veci, na ktore si treba dat pozor. Tu je aspon niekolko mojich odporucani. Mozno ma este nieco napadne, tak doplnim neskor. Urcite aj dalsi poradaci pridaju nejake rady.

Procesor: v pripade tvojich poziadaviek je to viac-menej jedno, akykolvek s nizkou spotrebou. Na pracu s tabulkami ziadny extra vykon nepotrebujes
Operacna pamat: aspon 2 GB pokial bude na nom Windows Vista
Pevny disk: 5400-otackovy, nie menej, na kapacite v tvojom pripade az tak nezalezi
DVD mechanika: taka, co podporuje vsetky formaty DVD+, DVD-,...
Konektivita: zabudovany Wi-Fi adapter a sietova karta je nutnost
Graficka karta: v tvojom pripade akakolvek integrovana
Porty: aby mal aspon 3 USB porty a ExpressCard slot
Display: asi 15 palcov, na pracu je vhodny vacsi, ale zase bolo by to na ukor velkosti a hmotnosti. Kazdopadne odporucam, ak je moznost si ten notebook pozriet aj zapnuty. Niektore lacnejsie modely maju display s nizkym kontrastom a svietivostou a na slnku maju velmi zlu citatelnost.
Operacny system: urcite kupit laptop s legalnym Windows, aby si mala moznost instalacii bezpecnostych oprav a aktualizacii.
Rozmery a hmotnost: zavisi najma od velkosti display-a. Vzhladom na tvoju poziadavku mobility asi nieco nie moc velke a tazke, cize opat asi 15 palcovy.
Bateria: idealne 6-clankova, ale kedze 70% casu ho mozes mat na v sieti, tak to nie je take kriticke.
Zaruka a servis: ako spominal kolega vyssie, cim dlhsia zaruka, tym lepsie. Notebooky obcas zvyknu byt dost poruchove. Zavisi od stastia :)

Pokial ma napadne nieco dalsie, doplnim.
Poradaci, pridajte aj vy dalsie rady, prip. ma opravte.
Ja doplním z mojich skúseností:
- Matný displej
- Klávesnicu z matného plastu (na lesklom vidno každý odtlačok), telo okolo nej tiež z matného tvrdého plastu...rozloženie klávesov, ovládanie touchpadu
- Praktickosť rozmiestnenia portov (mne viac vyhovujú vzadu ako na boku, hlavne zdroj)
vierkavierka
08.06.09,06:57
Dík, všetkým, robím si z Vašich rád ,,poznámky" aby som vedela na čo sa pýtať. Zajtra má prís ku mne s ponukou človiečik čo sa tým zaoberá, tak ak ešte niečo máte, tak pls. podelte sa so mnou.
marko182
08.06.09,08:29
Dík, všetkým, robím si z Vašich rád ,,poznámky" aby som vedela na čo sa pýtať. Zajtra má prís ku mne s ponukou človiečik čo sa tým zaoberá, tak ak ešte niečo máte, tak pls. podelte sa so mnou.

Tak sem tu hod potom tu jeho ponuku a pozrieme sa na to ;)

Este jedna poznamka, ale to nezistis bez toho, aby si ten laptop vyskusala. Moj prvy laptop bol Acer a napriek tomu, ze bol spolahlivy a vykonny a bol som maximalne spokojny so servisom, tak mi na nom dost vadil hlucny ventilator. Napriek tomu to bol dobry pomer cena/vykon.
vierkavierka
09.06.09,17:12
Tak, teraz potrebujem poradiť. Mám dve ponuky :ASUS X50Z-AP158 QL62 2GB BT WEBCAM XPH /no, odpísala som to všetko, neviem či je to treba,ale .../
a druhý je:ASUS NB M51A-AP038C no, a teraz čo je lepšie??? Dík
Blankake
09.06.09,17:18
Tak, teraz potrebujem poradiť. Mám dve ponuky :ASUS X50Z-AP158 QL62 2GB BT WEBCAM XPH /no, odpísala som to všetko, neviem či je to treba,ale .../
a druhý je:ASUS NB M51A-AP038C no, a teraz čo je lepšie??? Dík
Ajajaj, si pevne rozhodnutá pre ASUS? Servis majú až v Čechách (Ostrava).
Romankosk
09.06.09,20:38
Ajajaj, si pevne rozhodnutá pre ASUS? Servis majú až v Čechách (Ostrava).
Ja osobne používam len notebooky ASUS a vystriedal som už dosť modelov a ešte nikdy som nemal žiaden problém a ani so servisom, nakoľko to vôbec nemusí trápiť kupujúceho ale predajcu....a aj po skončení 24 mesačnej záruky je to úplne jednoduché, funguje to na veľmi rovnakom princípe ako ACER. V tomto prípade by bolo najlepším riešením niečo s 13" LCD displayom, ale na to asi nebude 490 € stačiť.....
podľa ponuky akú máš by som radil ASUS NB M51A-AP038C, nakoľko má Intel procák a bude mať teda nižšiu spotrebu a menšiu hlučnosť...ak má niekto iný názor sem s ním...

Roman
vierkavierka
10.06.09,04:44
To isté mi radil aj predajca,len som potrebovala ešte názor niekoho nezainteresovaného. Ďakujem
Blankake
10.06.09,04:45
Ja osobne používam len notebooky ASUS a vystriedal som už dosť modelov a ešte nikdy som nemal žiaden problém a ani so servisom, nakoľko to vôbec nemusí trápiť kupujúceho ale predajcu....a aj po skončení 24 mesačnej záruky je to úplne jednoduché, funguje to na veľmi rovnakom princípe ako ACER. V tomto prípade by bolo najlepším riešením niečo s 13" LCD displayom, ale na to asi nebude 490 € stačiť.....
podľa ponuky akú máš by som radil ASUS NB M51A-AP038C, nakoľko má Intel procák a bude mať teda nižšiu spotrebu a menšiu hlučnosť...ak má niekto iný názor sem s ním...

Roman
Ja netvrdím, že je so servisom problém, ale keďže je servis až v Čechách, o to dlhšia bude doba, počas ktorej bude bez notebooku... aby sa na to pripravila.;)
marko182
10.06.09,10:20
Tak, teraz potrebujem poradiť. Mám dve ponuky :ASUS X50Z-AP158 QL62 2GB BT WEBCAM XPH /no, odpísala som to všetko, neviem či je to treba,ale .../
a druhý je:ASUS NB M51A-AP038C no, a teraz čo je lepšie??? Dík

Tiez sa priklanam k tomu ASUS NB M51A-AP038C. Slusna vybava za dobru cenu aj s OS.
jess
11.06.09,06:50
Chlapci moji, tak sa pripojím s požiadavkou na notebook. Tiež sa v tom nevyznám... Potrebujem notebook na účtovníctvo, radili mi, že na účtovníctvo je vhodný procesor Intel Core 2 Duo. Ďalej chcem, aby bol rýchly, spoľahlivý, aby mal numerickú klávesnicu vpravo,väčší displey, väčšinou budem pripojená na sieti, potrebujem operačný systém, mechaniku CD/DVD, pripojenie na internet, usb kľúč, kameru mi netreba:D, blueto.... ani neviem, čo je :D . Tiež ho budem každodenne vláčiť so sebou, tak nie aby som musela chodiť do posilovne:D.

Pracujem v programe OMEGA,OLYMP,ALFA (firma kros) a tí odporúčajú pre OMEGu toto :
"Odporúčaná konfigurácia počítača:

Pre úspešnú a rýchlu prácu vyžaduje program nasledovné technické a programové vybavenie počítača:

* procesor 2 GHz,
* Windows XP Professional SP2 alebo Vista (32 a aj 64 bitová),
* 512 MB RAM,
* 1 GB RAM v prípade PC, na ktorom je SQL Server,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 17" monitor (rozlíšenie min. 1024x768),
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP "


Budem tam mať aj veľmi veľa obrázkov, keďže robím aj s e-shopom. Tak vás poprosím, čo mi dnes odporúčate, tiež cca do 500-600 eur a kde to aj kúpim, keďže som z BB .

Veľká vďaka.:)
marko182
11.06.09,10:37
Chlapci moji, tak sa pripojím s požiadavkou na notebook. Tiež sa v tom nevyznám... Potrebujem notebook na účtovníctvo, radili mi, že na účtovníctvo je vhodný procesor Intel Core 2 Duo. Ďalej chcem, aby bol rýchly, spoľahlivý, aby mal numerickú klávesnicu vpravo,väčší displey, väčšinou budem pripojená na sieti, potrebujem operačný systém, mechaniku CD/DVD, pripojenie na internet, usb kľúč, kameru mi netreba:D, blueto.... ani neviem, čo je :D . Tiež ho budem každodenne vláčiť so sebou, tak nie aby som musela chodiť do posilovne:D.

Pracujem v programe OMEGA,OLYMP,ALFA (firma kros) a tí odporúčajú pre OMEGu toto :
"Odporúčaná konfigurácia počítača:

Pre úspešnú a rýchlu prácu vyžaduje program nasledovné technické a programové vybavenie počítača:

* procesor 2 GHz,
* Windows XP Professional SP2 alebo Vista (32 a aj 64 bitová),
* 512 MB RAM,
* 1 GB RAM v prípade PC, na ktorom je SQL Server,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 17" monitor (rozlíšenie min. 1024x768),
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP "


Budem tam mať aj veľmi veľa obrázkov, keďže robím aj s e-shopom. Tak vás poprosím, čo mi dnes odporúčate, tiež cca do 500-600 eur a kde to aj kúpim, keďže som z BB .

Veľká vďaka.:)

Takze pekne poporiadku.

Jedna zo zakladnych otazok je rozmery notebooku.

Pokial ho budes vyuzivat prevazne na sieti, tak na pracu s cislami je lepsie mat samostatnu klavesnicu a samostatny monitor. Alebo aspon samostatnu klavesnicu. Mne osobne sa zle pracuje s cislami na notebookovej klavesnici. Pokial by si sa teda rozhodla pre samostatnu klavesnicu, stacil by ti aj 15-palcovy notebook, ktory je mensi a lahsi.

Na druhej strane, pokial ti vyhovuje praca na notebookovej klavesnici a nechces investovat do dalsieho vybavenia, tak potom 17-palcovy, ktory bude mat aj numericku cast klavesnice.

Co sa tyka samotnej vybavy:

Procesor: Intel Core 2 Duo urcite moze byt, ale pokial ma ten notebook byt iba na uctovnictvo, tak to kludne moze byt aj slabsi procesor. Nemyslim si, ze uctovnicke programy nejako extra zatazuju procesor.
Operacny system: oba spomenute su v pohode (64-bitova verzia Visty zbytocna), skor by som sa informoval u dodavatela tych uctovnickych systemov, ci ich program spolahlivo funguje na oboch OS, to je dost dolezite.
Operacna pamat: pokial by tam bol Windows XP 1 GB by malo byt ok, pokial Vista, tak by som pod 2 GB RAM ani nesiel.
Pevny disk: v tomto pripade akakolvek kapacita, opat odporucam 5400-otackovy, nie menej
DVD mechanika: taka, co podporuje vsetky formaty DVD+, DVD-,...
Konektivita: zabudovany Wi-Fi adapter a sietova karta
Graficka karta: v tvojom pripade akakolvek integrovana
Porty: aby mal aspon 3 USB porty a ExpressCard slot
Bateria: kedze vacsinu casu budes pripojena k sieti, tak to nehra velku rolu
Zaruka: cim dlhsia, tym lepsie, notebooku su dost nachylne na poruchy

Kedze na nom planujes robit uctovnictvo, tak odporucam robit pravidelne zalohy udajov (na USB kluc, externy disk, DVD, cokolvek), aby si neprisla o cenne data.

Porozmyslaj, napis dalsie informacie a potom mozeme radit dalej.

Pokial ma niekto iny nazor alebo ma chce doplnit, vase rady su viac nez vitane. ;)
jess
11.06.09,10:44
Áno, na to som zabudla, že mám externú klávesnicu a aj monitor, takže potom tá numerická klávesnica nemusí byť. Momentálne mi ten program funguje s OS Windows XP Home, ale neviem čím to je, ale strašne pomaly sa mi otvárajú všetky zostavy a aj všetky programy....internet atď. . Vírusy nemám...ale to je už mimotemy
marko182
11.06.09,11:59
Áno, na to som zabudla, že mám externú klávesnicu a aj monitor, takže potom tá numerická klávesnica nemusí byť. Momentálne mi ten program funguje s OS Windows XP Home, ale neviem čím to je, ale strašne pomaly sa mi otvárajú všetky zostavy a aj všetky programy....internet atď. . Vírusy nemám...ale to je už mimotemy
Takze by ti v podstate mohol stacit 15-palcovy bez numerickej klavesnice, ano?
Tak skus este zistit, ci tie uctovnicke programy, ktore vyuzivas funguju na XP aj Vista a potom skusim pozriet nejake konkretne modely ;)
jess
11.06.09,13:36
Pozerala som a odporúčajú na všetky programy Windows XP SP2 alebo Vista (32 aj 64 bitová).

Minimálna konfigurácia počítača:

* procesor 1,2 GHz,
* Windows 2000 Professional SP4,
* 256 MB RAM,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 15" monitor (rozlíšenie min. 800x600),
* pre tlač výstupných zostáv atramentová tlačiareň,
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP.

A možno by bol lepší trošku väčší monitor (15-16"), aby som nemusela toľko rolovať pri prehliadaní stránok, ak nebudem mať notebook pripojený k externému monitoru (večer v posteli) :)
marko182
11.06.09,13:57
Pozerala som a odporúčajú na všetky programy Windows XP SP2 alebo Vista (32 aj 64 bitová).

Minimálna konfigurácia počítača:

* procesor 1,2 GHz,
* Windows 2000 Professional SP4,
* 256 MB RAM,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 15" monitor (rozlíšenie min. 800x600),
* pre tlač výstupných zostáv atramentová tlačiareň,
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP.

A možno by bol lepší trošku väčší monitor (15-16"), aby som nemusela toľko rolovať pri prehliadaní stránok, ak nebudem mať notebook pripojený k externému monitoru (večer v posteli) :)

ok, tak ti skusim pozriet nejake modely. Ale az vecer, teraz nestiham.
Ale radsej ti vyberiem nejaky s mensim displayom, aby si si netahala robotu este aj do postele :D
Zuzy
11.06.09,16:30
Prosím Vás, vie mi niekto poradit? Nemôžem v notebooku pracovať ani vo Worde, ani v Exceli. Vypíše mi , aby som tam dala 25 miestny kód čo mám na nálepke, ale ani to tak mi neberie, čo mám robiť? Za odpovede ďakujem
Maruška54
11.06.09,16:32
Prosím Vás, vie mi niekto poradit? Nemôžem v notebooku pracovať ani vo Worde, ani v Exceli. Vypíše mi , aby som tam dala 25 miestny kód čo mám na nálepke, ale ani to tak mi neberie, čo mám robiť? Za odpovede ďakujem
treba presne dodržať odpisovanie kodu aj s medzerami, mne sa to podarilo na tretíkrát
Zuzy
11.06.09,16:59
Už som to skúšala asi 20-krát a nič, kúpila som notebook asi pred mesiacom, nemôže byť to chyba, že sme to akože neaktivovali hneď, nie je na to nijaká lehota?
marko182
12.06.09,06:24
Pozerala som a odporúčajú na všetky programy Windows XP SP2 alebo Vista (32 aj 64 bitová).

Minimálna konfigurácia počítača:

* procesor 1,2 GHz,
* Windows 2000 Professional SP4,
* 256 MB RAM,
* minimálne 500 MB voľného priestoru na pevnom disku (časť tohto priestoru musí byť na disku, na ktorom sa nachádza Windows),
* 15" monitor (rozlíšenie min. 800x600),
* pre tlač výstupných zostáv atramentová tlačiareň,
* sieť 100 MBit, protokol TCP/IP.

A možno by bol lepší trošku väčší monitor (15-16"), aby som nemusela toľko rolovať pri prehliadaní stránok, ak nebudem mať notebook pripojený k externému monitoru (večer v posteli) :)

jess, zatial som nemal moc casu sa tomu povenovat, ale co by si povedala na taketo nieco?

http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;14988

Ma dobre vybavenie, je relativne lahky a na tie uctovnicke aplikacie by bohate postacoval :)
jess
15.06.09,08:47
jess, zatial som nemal moc casu sa tomu povenovat, ale co by si povedala na taketo nieco?

http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;14988

Ma dobre vybavenie, je relativne lahky a na tie uctovnicke aplikacie by bohate postacoval :)
Ďakujem :) Skús mi prosím ťa pozrieť niečo od ACERu...vraj je tam dobrý servis.....síce tuším v Brne, ale že UPS odnesie a UPS donesie až domov.
marko182
15.06.09,21:31
Ďakujem :) Skús mi prosím ťa pozrieť niečo od ACERu...vraj je tam dobrý servis.....síce tuším v Brne, ale že UPS odnesie a UPS donesie až domov.

Pokial viem, tak servis Asus aj Acer funguje rovnakym sposobom. Zavolas, pride kurier, vyzdvihne tovar, odvezie do servisu a privezie naspat. Acer mam odskusany, ze takto funguje, ale podla toho, co pisal Roman vyssie a aj podla toho, co pise Asus na stranke, tak to funguje rovnako. Pozri sem:
http://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora-produktov-asus
alla66
15.06.09,21:44
Pokial viem, tak servis Asus aj Acer funguje rovnakym sposobom. Zavolas, pride kurier, vyzdvihne tovar, odvezie do servisu a privezie naspat. Acer mam odskusany, ze takto funguje, ale podla toho, co pisal Roman vyssie a aj podla toho, co pise Asus na stranke, tak to funguje rovnako. Pozri sem:
http://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora-produktov-asus

Súhlasím s Markom182, na NB Acer nefungoval adaptér, kuriér prevzal....behom týždňa doniesol na adresu, na ktorej sa dohodnete ( v našom prípade do práce) nový adaptér:)
jess
16.06.09,06:52
Takže poprosím pohľadať niečo z ACERu alebo z ASUSu. Vďaka.:)
marko182
16.06.09,07:42
Takže poprosím pohľadať niečo z ACERu alebo z ASUSu. Vďaka.:)

Jess, tu mas jeden priklad z Acer a jeden z Asus:

Ten Acer ma Windows XP, takze je otazka, ci by ti to stacilo alebo ci chces radsej Vistu. Podla mojich informacii bude Microsoft robit podporu pre XP do roku 2014.

http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;16594

Ten Asus nema ziadny operacny system, takze si k cene pripocitaj este licenciu na Windows Vista napriklad, co je okolo €100 naviac.

http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;16396
jess
16.06.09,07:53
Ďakujééém :):):)
Romankosk
21.06.09,13:05
Jess, tu mas jeden priklad z Acer a jeden z Asus:

Ten Acer ma Windows XP, takze je otazka, ci by ti to stacilo alebo ci chces radsej Vistu. Podla mojich informacii bude Microsoft robit podporu pre XP do roku 2014.
Ten Asus nema ziadny operacny system, takze si k cene pripocitaj este licenciu na Windows Vista napriklad, co je okolo €100 naviac.

Prezrel som si oba NTB a v tomto prípade sa radšej prikláňam na stranu ACERU. Aj keď ide v podstate o dosť staré modely, ACER je na tom o poznanie lepšie ako ASUS.....
Súhlasím aj s markom o podpore XP, a dodávam, že so skúsenosťou funkčnosti Visty so softwarom...odporúčam radšej XP....
vierkavierka
25.06.09,13:23
Až teraz ma mrzí, že si mi nevysvetlil viacej ten displej.Vôbec som tomu nekládla nejakú váhu a urobila som veľkú chybu. Čo však teraz s tým??? Displej je lesklý a ja v ňom vidím všetko okolo seba /včetne seba,čo nie je nič moc/. Mám dokonca pocit, že mito,,ťahá " oči a bolí ma z toho hlava.Na toto už asi rada nie je.
vierkavierka
25.06.09,13:55
Sorry. Bola to odpoveď pre ,, Blankake", ktorý mi radil a radil dobre. Len toto som nejak nepostrehla.
Blankake
25.06.09,14:21
Sorry. Bola to odpoveď pre ,, Blankake", ktorý mi radil a radil dobre. Len toto som nejak nepostrehla.
To nebola odpoveď pre mňa, ale odo mňa. Tiež ma predtým varovali, preto bol u mňa na 1. mieste matný displej.
Nedá sa s predajcom dohodnúť o výmene? Ako dlho už máš NB kúpený?
vierkavierka
26.06.09,05:23
To nebola odpoveď pre mňa, ale odo mňa. Tiež ma predtým varovali, preto bol u mňa na 1. mieste matný displej.
Nedá sa s predajcom dohodnúť o výmene? Ako dlho už máš NB kúpený?
Kupovala som ho 14.06.09.Neviem, či taká možnosť vôbec existuje ako výmena NB preto, že sa mi nepáči displej. Úprimne, som z toho nešťastná.