Bekka
05.06.09,10:40
Dobrý deň ,
Moja otázka je , v roku 2008 môj známy bol SZČO a podľa živnosti by mal
3/4 ročne platiť preddavok na daň od 2. -ho štvrťroku 2500,- eur.
Dňom 30.12.2008 založil SRO , ktoré ešte v roku 2008 nemal žiadne príjmy.
Podaľ žiadosť na DU aby jej znížili preddavok na daň na 500 EUR na 2. štvrťrok nakoľko dňom 30,06,2009 chce zastaviť činnosť ako FO. , Dostal súhlas na 500EUR , ale dostal na SRO oznámenie že na 2.3.a 4.
štvrťrok musí platiť preddavok na daň 2500 EUR . ........... SRO v roku
2008 nemal žiadne príjmy.
Pekný deň prajem , a ´dakujem za odpovede. Bekka
evina
05.06.09,08:57
Dobrý deň ,
Moja otázka je , v roku 2008 môj známy bol SZČO a podľa živnosti by mal
3/4 ročne platiť preddavok na daň od 2. -ho štvrťroku 2500,- eur.
Dňom 30.12.2008 založil SRO , ktoré ešte v roku 2008 nemal žiadne príjmy.
Podaľ žiadosť na DU aby jej znížili preddavok na daň na 500 EUR na 2. štvrťrok nakoľko dňom 30,06,2009 chce zastaviť činnosť ako FO. , Dostal súhlas na 500EUR , ale dostal na SRO oznámenie že na 2.3.a 4.
štvrťrok musí platiť preddavok na daň 2500 EUR . ........... SRO v roku
2008 nemal žiadne príjmy.
Pekný deň prajem , a ´dakujem za odpovede. Bekka

Otázka je z môjho pohľadu dosť neprehľadná.
Ak založil s.r.o.? teda akú súvislosť má SZČO a s.r.o?
DušanČ
05.06.09,09:05
Tiež mi otázka nie je úplne jasná, ale myslím, že pre tento prípad platí uvedomiť si, že pri platení preddavkov zmena na základe žiadosti platí odo dňa rozhodnutia. Dovtedy treba si platobnú povinnosti plniť podľa pôvodného režimu.
Lianka
05.06.09,09:07
Podaľ žiadosť na DU aby jej znížili preddavok na daň na 500 EUR na 2. štvrťrok nakoľko dňom 30,06,2009 chce zastaviť činnosť ako FO. , Dostal súhlas na 500EUR ...

Tomuto rozumiem, bude platit 500 EUR/Q, pokial zivnost neprerusi.


Dňom 30.12.2008 založil SRO , ktoré ešte v roku 2008 nemal žiadne príjmy. ... ale dostal na SRO oznámenie že na 2.3.a 4.
štvrťrok musí platiť preddavok na daň 2500 EUR . ........... SRO v roku
2008 nemal žiadne príjmy.

Na zaklade coho mu vymerali preddavky na dan, kedze v roku 2008 nemal ziadne prijmy?
Bekka
08.06.09,10:58
Odôvodnenie daňového úradu :
Daňový subjekt ...... DIČ...... IČO.... , adresa, podal žiadosť o platenie preddavok inak,ktorú odôvodnil tým, že v roku 2009
plánuje ukončiť svoje podnikanie a plánuje ďalej prevádzkovať podnikateľskú činnosť ako právnická osoba ....s .r.o. . Na základe tejto skutočnosti daňový úrad rozhodol tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia.

výroková časť : platenie preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby v zdaňovacom období roku 2009 v nasledovnej výške a v štvrťročných termínoch splatnosti takto:
II. štvrťrok 2009 2500,-EUR
III. -!-
IV. -"-

Podľa akého zákona mohli vydať takéto rozhodnutie , ak sro v roku 2008 nemal žiadne príjmy???
Ďakujem za odpovede.
veronikasad
08.06.09,11:10
Odôvodnenie daňového úradu :
Daňový subjekt ...... DIČ...... IČO.... , adresa, podal žiadosť o platenie preddavok inak,ktorú odôvodnil tým, že v roku 2009
plánuje ukončiť svoje podnikanie a plánuje ďalej prevádzkovať podnikateľskú činnosť ako právnická osoba ....s .r.o. . Na základe tejto skutočnosti daňový úrad rozhodol tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia.

výroková časť : platenie preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby v zdaňovacom období roku 2009 v nasledovnej výške a v štvrťročných termínoch splatnosti takto:
II. štvrťrok 2009 2500,-EUR
III. -!-
IV. -"-

Podľa akého zákona mohli vydať takéto rozhodnutie , ak sro v roku 2008 nemal žiadne príjmy???
Ďakujem za odpovede.
DU zrejme postupoval podľa § 42 odst. 4 písm. a/

Daňovník, ktorý počas roka

a) zmenil právnu formu, pokračuje v platení preddavkov na daň vo výške vypočítanej z dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie predchádzajúce zdaňovaciemu obdobiu, v ktorom došlo k zmene právnej formy,
Bekka
08.06.09,11:27
Veronika , veľmi pekne ďakujem za odpoveď.Bekka
Lianka
08.06.09,13:16
Zaujimave, este som sa s tym nestretla. Podla mna keby uviedol iny dovod alebo ziadny dovod (ved ukoncil zivnost, takze podla zakona nemusi dalej preddavky platit, len im to oznami), tak by s. r. o. ziadne preddavky nevyrubili, kedze by si to takto nevysvetlili - ze gro cinnosti prejde na s. r. o. Mala som viac pripadov ukoncenia podnikania ako SZCO a zacatie na s. r. o., ale nikdy som dovod neuvadzala a uz vobec nie, ze "pokracovat" v cinnosti bude s. r. o.
Manual
08.06.09,13:22
mimotemy
Platí že, hovoriť je striebro, mlčať zlato. Asi tak nejak. Preto nikdy neuvádzať "nadbytočné" informácie aby sme na to nedoplatili
evina
08.06.09,14:17
Odôvodnenie daňového úradu :
Daňový subjekt ...... DIČ...... IČO.... , adresa, podal žiadosť o platenie preddavok inak,ktorú odôvodnil tým, že v roku 2009
plánuje ukončiť svoje podnikanie a plánuje ďalej prevádzkovať podnikateľskú činnosť ako právnická osoba ....s .r.o. . Na základe tejto skutočnosti daňový úrad rozhodol tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia.

výroková časť : platenie preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby v zdaňovacom období roku 2009 v nasledovnej výške a v štvrťročných termínoch splatnosti takto:
II. štvrťrok 2009 2500,-EUR
III. -!-
IV. -"-

Podľa akého zákona mohli vydať takéto rozhodnutie , ak sro v roku 2008 nemal žiadne príjmy???
Ďakujem za odpovede.

Je pravdou, že mlčať je zlato ako hovorí Manual, ale ja rozhodnutie DÚ vôbec nechápem a nepovažujem ho za správne.
Pýtam sa k akej zmene právnej formy došlo pri zrušení SZČO a založení s.r.o.??? To, že tak napísal dôvod SZČO do svojej žiadosti, ešte nikoho neoprávňuje postupovať mimo predpisov.
O zmene právnej formy hovorí napr. § 69b Obdchodného zákonníka a zmeniť ju môže PO napr. s.r.o. na a.s. a pod.

Živnosť sa podľa mňa nedá zmeniť na s.r.o. Ide o 2 rôzne a oddelené subjekty. S.r.o. môže odkúpiť majetok aj prípadné pohľadávky zo živnosti alebo pod.. Ale niečo také ako zmena živnosti na s.r.o. neexistuje./myslím tým zmenu právnej formy/
Takže o čo tu vlastne išlo??
Ak sa nedá inak, požiadala by som o zmenu platenia preddavkov inak v danej s.r.o. s odôvodnením, že nemá zatiaľ žiadne príjmy a preddavky nie je z čoho hradiť....

http://www.porada.sk/t79570-prechod-na-s-r-o.html
evina
08.06.09,16:11
Odôvodnenie daňového úradu :
Daňový subjekt ...... DIČ...... IČO.... , adresa, podal žiadosť o platenie preddavok inak,ktorú odôvodnil tým, že v roku 2009
plánuje ukončiť svoje podnikanie a plánuje ďalej prevádzkovať podnikateľskú činnosť ako právnická osoba ....s .r.o. . Na základe tejto skutočnosti daňový úrad rozhodol tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia.

výroková časť : platenie preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby v zdaňovacom období roku 2009 v nasledovnej výške a v štvrťročných termínoch splatnosti takto:
II. štvrťrok 2009 2500,-EUR
III. -!-
IV. -"-

Podľa akého zákona mohli vydať takéto rozhodnutie , ak sro v roku 2008 nemal žiadne príjmy???
Ďakujem za odpovede.

Ešte sa vrátim k danej téme. To je aké odôvodnenie štátneho orgánu. Jedna SZČO napísala?. Má tu byť predsa presne uvedený paragraf podľa, ktorého postupovali.

Ak ten paragraf v zdôvodnení je tak sa zároveň ospravedlňujem :)