minarici
05.06.09,11:08
chcela by som sa spýtať či niekto vypracovával dodatok k pracovnej zmluve pri zmene meny na euro alebo akým spôsobom to riešite. ďakujem
Lianka
05.06.09,09:10
Nie je to potrebne. Dodatok k zmluve robis jedine, ak menis dohodnutu vysku mzdy, v opacnom pripade sa povodne dohodnuta mzda v SKK meni konverznym kurzom na EUR.
tuta
12.08.09,09:00
Poprosím o radu. Je potrebné robiť dodatky k PZ ak sa mení sídlo spoločnosti? Ak áno, tak podľa akého par.?
JanaKop
03.09.09,05:19
Dobré ráno.
Prosím Vás na základe akej vyhlášky alebo nariadenia sa pri prepočte mzdy zo SKK na EUR nemusí podpísať dodatok k pracovnej zmluve?
Znamená to, že keď má zamestnanec mzdu 14 500,- Sk tak ak ju prepočítam konverzným kurzom t.j. 481,31 tak dodatok nerobím ale keby som ju zaokrúhlila na 482 EUR tak už musím dodatok podpísať?
Ďakujem
terezamaria
03.09.09,05:24
chcela by som sa spýtať či niekto vypracovával dodatok k pracovnej zmluve pri zmene meny na euro alebo akým spôsobom to riešite. ďakujem

Dodatok k pracovnej zmluve robíš v iných náležitostiach, napr. zmena miesta výkonu práce, zmena platového zaradenia, zmena profesného zaradenia. U prechodu na euro toto robiť nemusíš, prechod bol automatický a každý si vie vydeliť konverzným kurzom 30,1260 aby mu ukázalo výšku platu v eurách.
terezamaria
03.09.09,05:34
Poprosím o radu. Je potrebné robiť dodatky k PZ ak sa mení sídlo spoločnosti? Ak áno, tak podľa akého par.?

Samozrejme, pokiaľ sa mení aj miesto výkonu práce zamestnancov. Je to § 43 ZP/.
Ančika
03.09.09,08:32
Dobré ráno.
Prosím Vás na základe akej vyhlášky alebo nariadenia sa pri prepočte mzdy zo SKK na EUR nemusí podpísať dodatok k pracovnej zmluve?
Znamená to, že keď má zamestnanec mzdu 14 500,- Sk tak ak ju prepočítam konverzným kurzom t.j. 481,31 tak dodatok nerobím ale keby som ju zaokrúhlila na 482 EUR tak už musím dodatok podpísať?
Ďakujem
Zaokrúhľovanie prepočtu miezd na euro sme riešili vnútropodnikovou smernicou, aby to bolo jednotné a jednoznačné;)
Zuzy
10.11.09,06:05
Prosím Vás, čo je rozdiel medzi "dodatkom k pracovnej zmluve" a "dohodou o zmene pracovnej zmluvy"? Keď mením niečo v prac. zmluve, nie je jedno ktorý použijem? Za odpovede ďakujem
mzdarka renca
10.11.09,08:12
Prosím Vás, čo je rozdiel medzi "dodatkom k pracovnej zmluve" a "dohodou o zmene pracovnej zmluvy"? Keď mením niečo v prac. zmluve, nie je jedno ktorý použijem? Za odpovede ďakujem

S dodatkom niečo doplňaš navyše, čo v PZ nie je a dohodou o zmene..... meníš už dohodnuté v PZ.
Chobot
10.11.09,08:48
Prosím Vás, čo je rozdiel medzi "dodatkom k pracovnej zmluve" a "dohodou o zmene pracovnej zmluvy"? Keď mením niečo v prac. zmluve, nie je jedno ktorý použijem? Za odpovede ďakujem

V konečnom dôsledku je to to isté, len to inak nazveš.

Správnejšie je ale pracovnú zmluvu meniť dodatkami, nie samostatnou dohodou o zmene prac. podmienok. Lebo prac. zmluva je dohoda sama o sebe a dohody sa menia zvyčajne dodatkami.
AdaMtiM
14.12.09,11:49
Prosím o radu. Uzatvorila som dohodu o zmene pracovnej zmluvy zamestnanca, pričom zmena sa týkala doby z pôvodnej neurčitej na určitú. Uviedla som tam podrobný dôvod prečo sa tak zmluvné strany dohodli. Môže to tak byť? Skúšobná doba nemôže byť viac ako 3 mesiace, tak som to takto poriešila. Zamestnanec to podpísal, tak by to malo byť v poriadku, len neviem, či aj právne.... Ďakujem.
Chobot
14.12.09,12:09
Prosím o radu. Uzatvorila som dohodu o zmene pracovnej zmluvy zamestnanca, pričom zmena sa týkala doby z pôvodnej neurčitej na určitú. Uviedla som tam podrobný dôvod prečo sa tak zmluvné strany dohodli. Môže to tak byť?

Ak to zamestnanec podpísal, tak môže byť.


Skúšobná doba nemôže byť viac ako 3 mesiace, tak som to takto poriešila.

Tak toto som nepochopil. Čo si takto poriešila? Uviedla si v zmluve skúšobnú dobu?


Zamestnanec to podpísal, tak by to malo byť v poriadku, len neviem, či aj právne.... Ďakujem.

Ak to podpísal, tak je to v poriadku. Ale čudujem sa mu, že súhlasil so zmenou doby neurčitej na určitú. Okrátil sa na odstupnom...:cool::confused:
JankaO
14.12.09,12:22
Tak toto som nepochopil. Čo si takto poriešila? Uviedla si v zmluve skúšobnú dobu?

Aby aj po skončení skúšobnej doby mohla bez problémov rozviazať PP, keďže je na dobu určitú. Po uplynutí 3 mesiacov- skúšobnej doby ešte nebola rozhodnutá, či zamestnanec odíde alebo neodíde a ak PP je dohodnutý napr. do 31.1.2010 - ešte si ho "nechá" dva mesiace. Tak som to pochopia ja.
AdaMtiM
15.12.09,08:55
Áno Janka O, pochopila si správne. Majiteľke ide o to, že mu chce dať šancu ešte o 1 mesiac navyše /ako bolo dohodnuté v p.zmluve - skúšobná doba 3 mesiace a teda nemôžem už viac predĺžiť/. Ak by to nepodpísal, 31.12 by skončil - a to v posledný deň skúšobnej doby - takto má ešte jeden mesiac šancu. Ak sa posnaží, zmluva sa mu predĺži . To že má pôvodnú na neurčito by mu teraz nijako nepomohlo, odstupné mu nebude vyplácať, radšej ho prepustí ešte v skúšobnej dobe. Len sa bojím, či to je takto právne v poriadku, lebo za personalistiku som zodpovedná ja. Ďakujem za reakcie.
Chobot
15.12.09,15:07
Áno Janka O, pochopila si správne. Majiteľke ide o to, že mu chce dať šancu ešte o 1 mesiac navyše /ako bolo dohodnuté v p.zmluve - skúšobná doba 3 mesiace a teda nemôžem už viac predĺžiť/. Ak by to nepodpísal, 31.12 by skončil - a to v posledný deň skúšobnej doby - takto má ešte jeden mesiac šancu. Ak sa posnaží, zmluva sa mu predĺži . To že má pôvodnú na neurčito by mu teraz nijako nepomohlo, odstupné mu nebude vyplácať, radšej ho prepustí ešte v skúšobnej dobe. Len sa bojím, či to je takto právne v poriadku, lebo za personalistiku som zodpovedná ja. Ďakujem za reakcie.

Ak to zamestnanec podpísal, tak je to legislatívne v poriadku.
AdaMtiM
17.12.09,11:06
Ďakujem.