tinkotn
05.06.09,11:48
Ahoojte
chcem sa spytat ked mam dat do zakladov 23m3 betonu oplati sa mi kupit kamen?
Ked cena betonu je napr. 60euro aj doprava a cena kamena je 550sk za tonu.
A chcem sa spytat kolko moze byt 5ton kamena prepocitane na m3 aby som si vedel odcitat beton keby som kupoval kamen.
A ked dat aj kamen tak 5ton kamena alebo 10ton kamena ked zaklady maju 23m3
Dakujem za odpovede
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.06.09,10:18
Ahoojte
chcem sa spytat ked mam dat do zakladov 23m3 betonu oplati sa mi kupit kamen?
Ked cena betonu je napr. 60euro aj doprava a cena kamena je 550sk za tonu.
A chcem sa spytat kolko moze byt 5ton kamena prepocitane na m3 aby som si vedel odcitat beton keby som kupoval kamen.
A ked dat aj kamen tak 5ton kamena alebo 10ton kamena ked zaklady maju 23m3
Dakujem za odpovede


1 m3 betńu = cca 2400 až 2500 kg (podľa frakcie).
Kameň bude obdobná hmotnosť, resp. ešte viac.


CIMOM
Milan.Žiška
05.06.09,12:41
Betón má objemovú hmotnosť cca podľa zloženia 2200 - 2500kg (ako uvádza CIMON ) - dá sa na hrubý prepočet použiť 1m3 kameňa (1800 - 2000kg) je ekvivalent 1m3 betónu.
Cena nákup kameň / betón ---- 1/10 t.j. betón je rádovo +éx drahší ako kameň ( bez dopravy ).
Je to závislé od regiónu a dostupnosti materiálov.
220870
05.06.09,16:39
5t kameňa môže byť cca 1,3kubíka.Kamene by mali byť také veľké aby sa zmestili do výkopov základov a určite by ich veľkosť mala byť rôznorodá od najmenších po najväčšie.
KEJKA
06.06.09,19:18
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.
KEJKA
30.06.09,19:18
prosím, viete mi niekto povedať ako sa pohybuje cena základov v prepočte na M3?
Toto jediné si totiž nejako viem predstaviť.
vypočítam si objem základov šírkaxdlžkaxvýška - čiastočne bol priestor vyplnený zeminou zo zakladových pásov, čiastočne navozený štrk.
Vynásobím 6000 Sk? alebo menej? Nič sme nerobili svojpomocne, všetko na kľúč,
Poradíte?
KEJKA
01.07.09,06:25
posúvam
Ferdosondo
01.07.09,09:02
Neviem, či Ti niekto poradí výpočet cez m3. Nalepšie zistíš cenu, ak si dáš urobiť aspoň 3 cenové ponuky. Len sa priprav na veľké rozdiely.
KEJKA
01.07.09,09:47
to mi nepomohlo.....ešte niekto?
Nechcem cenovú ponuku, ale princíp jednoduchých základov na rovine je podla mna približne rovnaký. Tak som si myslela, že sa ozvú ludia a povedia tieto rozmery a kolko ich tie základy vyšli.
Ako laik neviem inak argumentovat dodávateľovi, aby cenu znížil.
KEJKA
01.07.09,16:12
posúvam
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.07.09,17:37
to mi nepomohlo.....ešte niekto?
Nechcem cenovú ponuku, ale princíp jednoduchých základov na rovine je podla mna približne rovnaký. Tak som si myslela, že sa ozvú ludia a povedia tieto rozmery a kolko ich tie základy vyšli.
Ako laik neviem inak argumentovat dodávateľovi, aby cenu znížil.

Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.

To je môj názor.

Ak niekto so mnou nesúhlasí, nech mi to prosím uvedie písomne.



CIMOM
pivko
01.07.09,17:43
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu :( a domček padne...
KEJKA
01.07.09,18:33
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu :( a domček padne...
tomu teda nerozumiem.......
platna je hotová,druhý týždeň, teraz sa má murovať.
KEJKA
01.07.09,18:38
Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.

To je môj názor.

Ak niekto so mnou nesúhlasí, nech mi to prosím uvedie písomne.



CIMOM

s týmto súhlasím, žiaľ nemám zmluvu, dohoda bola, že zaplatím skutočné náklady. Ja som to pochopila tak, že dostanem vyúčtovanie v členení
materiál... množstvo-cena
práca, presuny apod. ocenené tak, aby som tomu ako laik rozumela.
Miesto toho som dostala akýsi teoretický cenníkový rozpočet, ktorému nerozumiem. A kedže to zmluvne dohodnuté nie je, a ústne je to inak, tak chcem tú cenu pochopiť.
Stefan2005
01.07.09,19:15
...Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...

... vieš toto svoje tvrdenie aj technicky odôvodniť?
KEJKA
01.07.09,20:15
Nič v zlom :
Cena sa znižuje pri nekvalite, alebo pri nedodržaní termínu, alebo ak to vyplýva zo zmluvy a nie keď niekto niečo spraví hľadať dôvod na tlačenie ceny dole.
Takýto princíp nie je správny - neuznávam to.
Už som pri inej téme písal, že nie všetko je na dodávateľoch.
............ CIMOM


s týmto súhlasím, žiaľ nemám zmluvu, dohoda bola, že zaplatím skutočné náklady. Ja som to pochopila tak, že dostanem vyúčtovanie v členení
materiál... množstvo-cena
práca, presuny apod. ocenené tak, aby som tomu ako laik rozumela.
Miesto toho som dostala akýsi teoretický cenníkový rozpočet, ktorému nerozumiem. A kedže to zmluvne dohodnuté nie je, a ústne je to inak, tak chcem tú cenu pochopiť.
posúvam
Vlado.s
02.07.09,00:27
základové pásy sú hotové, teraz je objednaný bager,ktorý rozhrnie zeminu a budu to žabou zhutnovat. Tiež sa bude navážat strk a zhutňovať..... čo k tejto fáze odporúčate nezabudnúť?
odpadová rúra, aj hadica - obecná voda tam je, ešte pridaju prípojku na studničnú vodu.

KEJKA ten polystyrén je tam načo? To ho tam nechávaš, alebo čo vlastne?
Ferdosondo
02.07.09,05:28
Kejka jedna zásada do budúcnosti. Cenu si dohodni vždy dopredu! Žiadne také, že potom to zrátame. No a ak nemáš peniaze na rozhadzovanie, tak sa zhotovovaniu cenových ponúk od viacerých firiem nevyhneš. A ak Ti robí všetko jedna firma a zistí, že si "mäkká" , tak Ťa to bude stáť veľa peňazí. Bohužiaľ aj keď Ti to je proti srsti tak musíš byť "pes", ak sa nechceš dať ošklbať. A tu nejde o pár eur.
Ferdosondo
02.07.09,05:30
A ak na to nemáš povahu a vedomosti tak je rozumnejšie zveriť tieto veci odborníkovi. Síce to stojí peniaze, ale dostriehne na financie a aj kvalitu prác. Nakoniec Ti môže ušetriť veľa peňazí.
KEJKA
02.07.09,08:16
KEJKA ten polystyrén je tam načo? To ho tam nechávaš, alebo čo vlastne?
ano ten polystyren je izolácia základov, má to byť podľa projektu NED, je to aj v projekte. Týmpádom som uzrozumená, že je to drahšie, ale viem si zrátať cenu polystyrénu a prác naviac. Inak tá platňa je už hotová, polystyrén tam zostal, samozrejme.
chandler
02.07.09,09:26
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu :( a domček padne...


:) pod základom ktory vidis na fotke a na ktorom by si postavil chatku, je normálny siroky betonovy zaklad na ktory si kejka postavi dom :)
Milan.Žiška
02.07.09,09:45
Citát:
Pôvodca textu príspevku: pivko
To sú základy pod rodinný dom??? si robíš srandu...?Ja by som na takých základoch postavil maximálne chatu,ale dom nikdy.Tie bloky z toho betónu sa po rokoch rozpadnu a domček padne...

O koľkých rokoch si uvažoval ? Len pre zaujímavosť.
KEJKA
02.07.09,10:43
hej, ten moj prispevok bol staršieho dáta a fotka zo 6.6.
Práce medzičasom pokročili, teraz to už treti týždeň vyzerá tak, ako je posledná fotka v blogu
http://www.porada.sk/blog.php?u=1378
čiže riadna platňa cca 10-12 cm hrubá. Zasa to nerobia diletanti - teda dúfam, akurát sa neponáhľali s cenovou ponukou a ja som zasa súhlasila so začatím stavby.
Nechcem však takto pokračovať, preto trvám na preukaznom vyčíslení doterajších nákladov spôsobom, ktorému budem rozumieť.
Tu som sa obrátila s prosbou na odborníkov, ktorí by mi vedeli povedať, či také základy, ako som vyvesila obrázky v blogu, rozmer 10,5x12,5 na rovine môžu stáť 250 alebo 350 alebo viac tisíc Sk Hm?
Napr. Múry 158m2 z betonových tvárnic a polystyrénom 15+5 mi nacenili
na 337 tis. Sk a s touto cenou som súhlasila, lebo som to porovnávala s konkurenčnou cenou použiťím MEDMAxu a vyšlomi to lacnejšie, pričom parametre podľa projektu sú dodržané. Tiež sú v tom ich prirážky, ale ak to urobia do 2 týždňov ako sľúbili, tak túto cenu vopred dohodnutú dodatočne zrážať nebudem.
Tá platňa ma trápi, lebo tam mi miesto skutočných nákladov nahodili tiež iba cenníkové položky z rozpočtu a tomu popisu nerozumiem. Kedže to robili až po vykonaní prác, mám zato, že mi mali urobiť súpis materiálu a súpis prác......
chandler
02.07.09,11:51
hmm nerozumiem jak to robite s tou cenou, mate dohodnutu pevnu cenu, alebo mate rozpocet, alebo ako ste sa s nimi vlastne dohodli?
KEJKA
02.07.09,12:29
na rozpocte sa stále pracuje /no comment)
orientacne sa máme zmestit do ceny 3,5 mil.Sk komplet aj s úpravami okolo domu.
Rozpocet na hrubu stavbu včítane platne som dostala az po vybudovaní tej platne..... 2,3 mil.Sk sa mi zdá vysoký, ale čakám na celkový rozpočet.... či sa zmestia do tých 3,5 mil.Sk.
Dalsí krok sú múry, a tie sa vybrali z rozpočtu - materiál, zateplenie..... a vyšla cena 337 tis. Sk, tak som to odkonzultovala s človekom, ktorému dôverujem a súhlasila som, aby pokračovali.
Viem, je to divočina, ale ked nechcem stáť so stavbou, tak to takto lepím. Mohla som to riešiť inak, ale už sa stalo.
Sedrik89
02.07.09,12:38
Nezda sa Vam, ze ste nejak mimo temu?
chandler
02.07.09,14:20
no tak to staviate tak na dobre slovo :) co asi nie je moc dobre, ale zase ked si doverujete tak sa to da.
KEJKA
02.07.09,14:26
s týmto súhlasím, žiaľ nemám zmluvu, dohoda bola, že zaplatím skutočné náklady. Ja som to pochopila tak, že dostanem vyúčtovanie v členení
materiál... množstvo-cena
práca, presuny apod. ocenené tak, aby som tomu ako laik rozumela.
Miesto toho som dostala akýsi teoretický cenníkový rozpočet, ktorému nerozumiem. A kedže to zmluvne dohodnuté nie je, a ústne je to inak, tak chcem tú cenu pochopiť.


prosím, viete mi niekto povedať ako sa pohybuje cena základov v prepočte na M3?
Toto jediné si totiž nejako viem predstaviť.
vypočítam si objem základov šírkaxdlžkaxvýška - čiastočne bol priestor vyplnený zeminou zo zakladových pásov, čiastočne navozený štrk.
Vynásobím 6000 Sk? alebo menej? Nič sme nerobili svojpomocne, všetko na kľúč,
Poradíte?
naozaj sa treba vrátiťk téme....toto bolo mnou zadané.
Vyjadrí sak tomu niekto?
Dobrovoľníci, ktorí to už máte za sebou, ozvite sa, prosím.
zedino
02.07.09,15:15
no k tomu mam svoj pribeh, co sa tyka m3 nasej aktualne zacatej stavby, tak mnozstvo betonu je okolo 100 m3, v tom su zakladove pasy, nadzemne zaklady, platna, ponuky boli rozne od cca 600k maximum k 320k co bola najnizsia ponuka, cena je samozrejme kompletne za vykopy, navazanie, vyrovnavanie, zhutnovanie, kari roohoze, predtym samozrejme kastliky inzinierskych sieti, pokladka inzinierskych sieti, neviem co este ... nie som od fachu takze to len tak z hlavy vyratuvam

takze vzhladom k istym referenciam sme vybrali s manzelkou, mimochodom je to velky puntickar, co sa tyka poziadaviek na kvalitu, firmu ktora dala zhodou okolnosti najnizsiu ponuku, mali sme moznost overit si ich kvalitu prace na iných uz uzivanych stavbach

musim povedat ze praca bola viac ako 100% a makali ako burlaci na Volge, denne tam chodil clovek ktory nam robi stavebny dozor

takze koniec pribehu je ten ze mame to relativne lacno ale fakt vo velmi dobrej kvalite, co nam potvrdil aj chlapik ktoremu mimochodom platim 10k mesacne aby na to dozeral

prepocitane so vsetkymi polozkami co k tomu patria ma stal m3 zakladov a platne cca 3200 SKK co je velmi slusna cena, pretoze len samotny beton stoji viac

kedze som s danou firmou uzavrel zmluvu len na zaklady, aj preto aby som si overil ich pracu, tak urcite nebudem vahat a pokial bude ich pristup k praci taky ako pri zakladoch tak nemam o kvalitu a v podstate ani cenu hrubej stavby vaznejsie obavy

PS: NAJDOLEZITEJSI JE KVALITNY A FUNDOVANY STAVEBNY DOZOR!!! stoji sice istu ciastku, ale dokaze hooooodne penazi usetrit
Stefan2005
02.07.09,15:49
... ma stal m3 zakladov a platne cca 3200 SKK co je velmi slusna cena, pretoze len samotny beton stoji viac...

... m3 betónu za 3.200 SK - to snáď nemyslíš vážne :confused: ?
zedino
02.07.09,16:06
ale myslim ;-), cista cena betonu bola 2400 SKK aj s cenou domiesavaca a kilometrami - mimochodom len nejakych 14 km od betonarky ;-), samozrejme ze beton je normalne certifikovany a splna vsetky poziadavky, proste CENKROSove cenniky pomahaju firmam neuveritelne sa nabalovat, jo a nebolo to celych 100 m3, cca 92, to som len zaukruhlil aby sa lahjsie ratalo, ale cena nevyjde velmi inde, resp. no dobre tak je to 3500 ale stale velmi dobre ;-)

okrem toho, prisiel som na to, aj podla informacii, ktore som vycital tu, ze zaklad je neponahlat sa, stavebnu firmu som hladal od januara/februara, cize mozno okolo 4 mesiace a nelutujem, nestihol som prve teple obdobie na zaciatok stavby, ale zase na druhej strane som neuveritelne usetril
KEJKA
02.07.09,16:18
mne jedna ponuka nacenuje beton B20 na 3450 Sk a duhá až na 3850 Sk. Nemyslíš vážne - to značí veľa, či málo?
Z kontextu nevyplýva, že má ZEDINO m3 betonu za 3200 ale že má m3 platne za túto cenu. A súčasťou toho objemu je aj výpln medzi základovými pásmi, nielen beton a je v tom aj práca okolo toho.
proste beriem na vedomie že platna, ktorá može mať rozmery
12,5 x 10 x 0,8 m = 100m3 ho vyšla na 320000 Sk a to je ešte rád. hm -to ja mám cca tie isté rozmery, a dali mi cenu 390 tis. Sk, čo sa mi zdá veľa, lebo 68 tis.Sk su tam presuny, ktoré neviem čo sú. Betonárka je cca 10km vzdialená.
Stefan2005
02.07.09,16:30
... cista cena betonu bola 2400 SKK aj s cenou domiesavaca a kilometrami...

ale áno, tých 2.400 celkom už je reálnejších, hoci pri 100m3 je to na hornej hranici....
zedino
02.07.09,16:31
no cenu betonu mam ja 2400 SKK, cize na objem zaokruhlene 100 m3 mam cenu 240 000, dalsich 80 tis su vsetky prace ako som vyssie spomenul, snatie skryvky, vykopy, presun hmot, kastliky inz. sieti, praca s betonom, debnenie, zase praca s betonom, polozenie lezatej kanalizacie, vyplne medzi pasy, zasyp makadam, zhutnenie, kari rohoze, vrchna platna

fakt je ze beton som platil na drevo priamo v betonarke ;-)
Zita5
02.07.09,16:35
mne jedna ponuka nacenuje beton B20 na 3450 Sk a duhá až na 3850 Sk. Nemyslíš vážne - to značí veľa, či málo?
Z kontextu nevyplýva, že má ZEDINO m3 betonu za 3200 ale že má m3 platne za túto cenu. A súčasťou toho objemu je aj výpln medzi základovými pásmi, nielen beton a je v tom aj práca okolo toho.
proste beriem na vedomie že platna, ktorá može mať rozmery
12,5 x 10 x 0,8 m = 100m3 ho vyšla na 320000 Sk a to je ešte rád. hm -to ja mám cca tie isté rozmery, a dali mi cenu 390 tis. Sk, čo sa mi zdá veľa, lebo 68 tis.Sk su tam presuny, ktoré neviem čo sú. Betonárka je cca 10km vzdialená.

KEJKA čo obsahuje cena 390 000 Sk ?
Stefan2005
02.07.09,16:38
Tie ceny betonu sa mi aj tak zdajú deformované (v neprospech zákazníka) - len pre porovnanie - Poliaci dávajú B-20 s atestom pod 1.000 SKK....
zedino
02.07.09,16:49
mne jedna ponuka nacenuje beton B20 na 3450 Sk a duhá až na 3850 Sk. Nemyslíš vážne - to značí veľa, či málo?
Z kontextu nevyplýva, že má ZEDINO m3 betonu za 3200 ale že má m3 platne za túto cenu. A súčasťou toho objemu je aj výpln medzi základovými pásmi, nielen beton a je v tom aj práca okolo toho.
proste beriem na vedomie že platna, ktorá može mať rozmery
12,5 x 10 x 0,8 m = 100m3 ho vyšla na 320000 Sk a to je ešte rád. hm -to ja mám cca tie isté rozmery, a dali mi cenu 390 tis. Sk, čo sa mi zdá veľa, lebo 68 tis.Sk su tam presuny, ktoré neviem čo sú. Betonárka je cca 10km vzdialená.


neviem, ale si to asi pochopila kompletne zle, zaklady od holej luky po zaliatie platne ma vysli na 320 000, nie len platna, proste kompletne vsetko, mimochodom ano Stefan ten beton z polska je OK, mam znamych ktori maju zaklady robene betonom z polska, nemaju ziaden problem, ale su podstatne blizsie k hranici ako ja takze mne by sa to z hladiska dopravy asi moc neoplatilo, ale zase na druhej strane ani som to neprerataval, zaujimava je aj cena betonu z madarska v pohranicnych oblastiach na juhu to dost hojne vyuzivaju
pivko
02.07.09,17:56
mne jedna ponuka nacenuje beton B20 na 3450 Sk a duhá až na 3850 Sk. Nemyslíš vážne - to značí veľa, či málo?
Z kontextu nevyplýva, že má ZEDINO m3 betonu za 3200 ale že má m3 platne za túto cenu. A súčasťou toho objemu je aj výpln medzi základovými pásmi, nielen beton a je v tom aj práca okolo toho.
proste beriem na vedomie že platna, ktorá može mať rozmery
12,5 x 10 x 0,8 m = 100m3 ho vyšla na 320000 Sk a to je ešte rád. hm -to ja mám cca tie isté rozmery, a dali mi cenu 390 tis. Sk, čo sa mi zdá veľa, lebo 68 tis.Sk su tam presuny, ktoré neviem čo sú. Betonárka je cca 10km vzdialená.
Akáje momentálne reálne zjednatelná cena na betón B20 , lebo tie sumy čo tu čítam sú proti :http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1012&ThreadID=203075&sortBy=lastAnswer nejaké vysoké.
KEJKA
02.07.09,18:54
neviem, ale si to asi pochopila kompletne zle, zaklady od holej luky po zaliatie platne ma vysli na 320 000, nie len platna, proste kompletne vsetko, mimochodom ano Stefan ten beton z polska je OK, mam znamych ktori maju zaklady robene betonom z polska, nemaju ziaden problem, ale su podstatne blizsie k hranici ako ja takze mne by sa to z hladiska dopravy asi moc neoplatilo, ale zase na druhej strane ani som to neprerataval, zaujimava je aj cena betonu z madarska v pohranicnych oblastiach na juhu to dost hojne vyuzivaju

tak som to pochopila,komplet zaklady od holej luky..... teda správne.
akurat som nevedela že máš skutočne 100m3 betonu.... nemyslela som mnozstvo betonu doslova, ale rozmery zakladov - šírka, výška dlžka.....
KEJKA
02.07.09,19:17
KEJKA čo obsahuje cena 390 000 Sk ?
vankuše pod zaklady zo strkopiesku 162m3.................
základové dosky z prostého betonu cement portl ......... 24m3
výstuž základových dosiek z KARI sietí ................ 0,95 t
základové pasy z prostého betonu B20 C16/20 .......10,453m3
základové pätky z toho istého ............................ 1,800 m3
murivo nosné z betonových tvarnic s výplnou B20 ..............129 tis. Sk.
/tvarnice DT 40 hr. 400/
Miloš Mičega - CIMOM TN
02.07.09,19:30
mne jedna ponuka nacenuje beton B20 na 3450 Sk a duhá až na 3850 Sk. Nemyslíš vážne - to značí veľa, či málo?
Z kontextu nevyplýva, že má ZEDINO m3 betonu za 3200 ale že má m3 platne za túto cenu. A súčasťou toho objemu je aj výpln medzi základovými pásmi, nielen beton a je v tom aj práca okolo toho.
proste beriem na vedomie že platna, ktorá može mať rozmery
12,5 x 10 x 0,8 m = 100m3 ho vyšla na 320000 Sk a to je ešte rád. hm -to ja mám cca tie isté rozmery, a dali mi cenu 390 tis. Sk, čo sa mi zdá veľa, lebo 68 tis.Sk su tam presuny, ktoré neviem čo sú. Betonárka je cca 10km vzdialená.

To je atómový kryt ?


CIMOM
KEJKA
02.07.09,19:42
12,5 x 10m je podorys domu, základy sú cca 80 cm vysoké - do hlbky, nerozumiem poznámke.......
počítam m3, samozrejme že tam nie je IBA beton.....
proste to čo vidno na obrázkoch.................. až po platňu.
http://www.porada.sk/blog.php?u=1378
Miloš Mičega - CIMOM TN
02.07.09,19:48
12,5 x 10m je podorys domu, základy sú cca 80 cm vysoké - do hlbky, nerozumiem poznámke.......
počítam m3, samozrejme že tam nie je IBA beton.....
proste to čo vidno na obrázkoch.................. až po platňu.
http://www.porada.sk/blog.php?u=1378


Ďalej sa operovalo stále so 100 m3.
To je jedno.


CIMOM
KEJKA
03.07.09,02:38
vankuše pod zaklady zo strkopiesku 162m3.................
základové dosky z prostého betonu cement portl ......... 24m3
výstuž základových dosiek z KARI sietí ................ 0,95 t
základové pasy z prostého betonu B20 C16/20 .......10,453m3
základové pätky z toho istého ............................ 1,800 m3
murivo nosné z betonových tvarnic s výplnou B20 ..............129 tis. Sk.
/tvarnice DT 40 hr. 400/
posúvam.....................
vyjadrí sa niekto?
dakujem.
:)
chandler
03.07.09,05:41
mozes si naist rozpoctara co tie mnozstva posudi a nejake peniaze ti uhada. predpokladam, ze ked ste boli dohodnuti s cenou tak ze ste neboli :) tak pocitaju s tym ze si nejakych 10% dole vydiskutujes :)
KEJKA
03.07.09,16:06
dakujem prresne na to myslím.....len nechcem byť nekorektná, tak sa pýtam.
Ferdosondo
05.07.09,05:13
Rozpočtára? Kejka žijeme v trhovom mechanizme, aj keď trafenom socializmom. Rozpočtár asi tiež nerobí zadarmo. Ja byť na mieste tej firmy, tak by som nepristúpil na takéto smiešne argumenty. Firma si tiež môže zohnať rozpočtára, ktorý napočíta aj dvojnásobnú cenu. Práca je spravená, faktúra vystavená a ak je všetko v dobrej kvalite, tak Ti ostáva zaplatiť. Skúsiť vyjednávať môžeš, možno aj uspeješ, ale poväčšine sú firmy na to dobre pripravené.
Ja viem Ty chceš recept, čo povedať, aby to stálo menej.Proste spravila si chybu, neboj sa nie si jediná. Do budúcnosti budeš mať poučenie, že si musíš všetko dobre dohodnúť vopred. Zatiaľ si len pri základoch a čakajú ťa omnoho ťažšie jednania, ktoré si musíš lepšie pripaviť. Ak sa tomu nerozumieš je lepšie si zaplatiť človeka, ktorý Ti toto ustráži a zachráni omnoho viac peňazí ako bude jeho odmena.
chandler
06.07.09,06:07
z pohladu stavbnej firmy. spravili chybu ze stavali bez dohodnutej ceny a teraz sa musia bat ci im investor zaplati primeranu cenu alebo nie.

ale urcite dali prvy navrh ceny tak aby z neho este nieco vedeli spustit aj bez toho aby museli plakat :)
pivko
16.08.09,10:33
vankuše pod zaklady zo strkopiesku 162m3.................
základové dosky z prostého betonu cement portl ......... 24m3
výstuž základových dosiek z KARI sietí ................ 0,95 t
základové pasy z prostého betonu B20 C16/20 .......10,453m3
základové pätky z toho istého ............................ 1,800 m3
murivo nosné z betonových tvarnic s výplnou B20 ..............129 tis. Sk.
/tvarnice DT 40 hr. 400/
Kejka koľko si platila za DT 40 /1ks ?
KEJKA
16.08.09,11:50
tvárnice dodali oni. Takže neviem.
pivko
16.08.09,15:52
tvárnice dodali oni. Takže neviem.
No lebo tvarnica stojí cca 50 Sk tak že 129.000 ??? je nejako veľa aj keď beriem do úvahy nejake železo + betón ako výplň.
KEJKA
16.08.09,17:14
ved preto som sa s nimi rozišla...... vraj kamarátska cena.
Už to mám hádam za sebou.
Kája.
16.08.09,18:28
My sme práve dokončili úspešne základy a cena bola 376 000. Dom rozmery 12x14x0,80 a hospodárska budova 12x4x0,80. Cena bola komplet od holej lúky až po platňu. V tej cene je zahrnuté aj kopanie odvodňovacích kanálov čo bolo zhruba 40 000.
KEJKA
16.08.09,18:33
môžeš popísať tie odvodňovacie kanály? Staviaš vo svahu?
Kája.
16.08.09,19:22
Nie staviame na rovine (bývale pole), ale za nami je svah. Keď sa vykopali základy do rána boli plné vody, ktorá súvisle pretekala akoby potôčikom. Cez celý pozemok nám íšli trativody. Po porade so stávbarmi a protektantom nám bolo doporučené odvodniť celé základy. Takže sa kopali meter hlboké a asi 50 m dlhé odvodňovacie kanály do ktorých sa vkladali nové trativody.
jankazb
17.08.09,08:47
Ako ste riešili tie trativody? Toto nás pravdepodobne čaká po pozemku a zatiaľ nemám prehľad. Vkladali ste geotextíliu na hlinu alebo do štrk.lôžka? Akú veľkú trubku ste použili? Čím ste zasýpali? Ako ste zabezpečili konce pred rôznymi živými potvorami? Ďakujem za radu
Kája.
17.08.09,10:50
Vkladali sme len 10 cm trubky, zatiaľ sme to nezasýpali ničím. Konce nebudeme zakrývať. Trativody máme aj u otca asi 25 rokov a žiadny problém s nimi nie je.