menomeno007
05.06.09,11:50
Dobrý deň !

Chcem si svojpomocne položiť dlažbu, ale neviem s koľko mm zubami mám použiť hladítko.
Kúpil som lepidlo DENBRAVEN QUARTZ FLEX.
Natriem to penetračným a spojovacím náterom.
Dlažba má rozmery 33 x 33 cm a hrúbku 8 mm.

Neviem či som kúpil dobré lepidlo lebo pri každom flexibilnom lepidle písali že je tenkovrstvové.
Niekde som čítal len si už neviem spomenúť kde, že hrúbka lepidla je závislá na rozmeroch dlažby. So stúpajúcim rozmerom dlažby stúpa aj hrúbka lepidla.
Aké zuby mám použiť 4 , 6 , 8 alebo 10 mm alebo nejaké väčšie ?

A ešte taká pre niekoho smiešna otázka. Ako mám nanášať lepidlo ?
1. Na podlahu a naň pokladať dlaždice
alebo
2. Opačne najprv dať lepidlo na dlaždicu a tú potom položiť na suchú podlahu

Ďakujem.
220870
05.06.09,16:53
Lepidlo ste kúpili kvalitné.Hrúbka hrebeňa je závislá na nerovnosti podkladného betónu a samotných dlažieb.Ak je betón krivý treba ho najskôr povyrovnávať.Ak predpokladám štandardnú nerovnosť betónov na Slovensku tak hrebeň pod 10mm na dlažbu 330 x330 nepoužívam .Najčastejšie 12 -15.Lepidlo sa nanáša na betón,rozotrie sa a prebehne sa zubovým hrebeňom (doporučujem 15mm hrabeň).Dlažbu je dobré ( ak je gresová nutné)tiež natrieť ,stačí len minimálna vrstva rovonomerne aspoň na 70% svojej plochy.Ja ich podotieram vždy a všetky bez rozdielu.
menomeno007
05.06.09,19:29
Ďakujem za odpoveď.
Ja som dnes kúpil s hrebeňom 10 mm. Väčší nikde nemali ( v malom meste je to ťažké ) Dúfam že tých 10 mm bude stačiť. Bétón je dosť kvalitný. Stred miestnosti je opticky o 2 až 3 mm nižšie ako kraje Merané s 2-metrovou vodováhou. Ale nejaké hrbolčeky nikde niesú max. 1 mm.
Dnes večer som to natrel Penetračným a spojovacím náterom tiež DENBRAVEN a hneď ráno sa do toho dám. Uvidíme ako to dopadne :)
Chobot
06.06.09,20:50
Ďakujem za odpoveď.
Ja som dnes kúpil s hrebeňom 10 mm. Väčší nikde nemali ( v malom meste je to ťažké ) Dúfam že tých 10 mm bude stačiť. Bétón je dosť kvalitný. Stred miestnosti je opticky o 2 až 3 mm nižšie ako kraje Merané s 2-metrovou vodováhou. Ale nejaké hrbolčeky nikde niesú max. 1 mm.
Dnes večer som to natrel Penetračným a spojovacím náterom tiež DENBRAVEN a hneď ráno sa do toho dám. Uvidíme ako to dopadne :)

10 mm bohato stačí. Ja som ukladal dlažbu tiež 10 mm hrebeňom, ale samotná výška lepidla bola nižšia, cca 7-8 mm. Na dlažbu som lepidlo nenanášal, ale som ich natrel pred lepením (zo spodnej strany) vodou, aby lepšie chytili na lepidlo a neskôr sa neodlepovali.
Ferdosondo
07.06.09,05:18
Dával som na 5 hrebeň(čo bolo po ruke), ale natieral som aj dlažbu a stiahol hrebeňom kolmo oproti podlahe, tzv. na zips. Menomeno007 ako to dopadlo?