yucht
05.06.09,13:50
Ahojte,

chcel by som sa spytat, ci je nasledovny postup v poriadku.
pre sro (zalozenu zakladatelskou listinou vo forme notarskej zapisnice) potrebujem urobit par zmien:

1. zmena sidla s.r.o.
2. premena menovitej hodnoty na EUR
3. rozsirit predmet cinnosti
4. pridanie jedneho konatela, ktory nebude spolocnikom.

Ak spravne uvazujem, treba :

1. VZ rozhodne o vsetkych tychto bodoch
2. súhlas vlastníka nehnuteľnosti o povolenie zápisu sídla sro do obchodného registra
3. vymenovanie noveho konatela do funkcie tym starym
4. vyhotovi sa dodatok k zakladatelskej listine + uplne znenie
5. Nahlásiť nové predmety podnikania na živnostenský úrad
6. podať návrh na zmenu zapísaných údajov sro v obchodnom registri.

ak mi nieco zasadne chyba, prosim doplnte ma, rad sa necham poucit.

dakujem.
Economic
08.06.09,14:56
Dá sa všetko jedným vrzom, no dodatok k zakladateľskej listine netreba, stačí úplné znenie, no už spoločenskej zmluvy. To že sa prijíma úplné znenie spoločenskej zmluvy daj aj do uznesenia VZ.
Postup bude nasledovný :
1. Popodpisovať všetky potrebné dokumenty
2. Ohlásiť na živnostenskom pristúpenie nového konateľa - zobrať zápisnicu z VZ + kolky do 15 dní od VZ
3. Vybaviť nové živnostenské oprávnenia, ak ich je viac, pri preberaní nových ŽL za 3.- Eurový kolok žiadaj výpis zo ŽR, je to lacnejšie ako dávať overovať viaceré listiny
4. Podaj návrh na zápis všetkých zmien o ktorých píšeš 66.- Eur
5. Po preregistrovaní všetkých zmien v OR , ohlásiš na živnostenskom s 3.- Eurovým kolkom zmenu sídla do 15 dní. Nezabudni zmeny ohlásiť správcovi dane.
jess
08.06.09,15:14
Tiež mám veľa zmien...sídlo, zmena názvu s.r.o. , trv.pobyt konateľov. Ale ako postupovať, ak sa sťahujeme do iného okresu ?
Economic
09.06.09,04:43
Tiež mám veľa zmien...sídlo, zmena názvu s.r.o. , trv.pobyt konateľov. Ale ako postupovať, ak sa sťahujeme do iného okresu ?

Podobne ako som vyššie uviedla. Zmenu trvalého bydliska ohlásiš na živnostenskom + foto občianskeho preukazu konateľa bez poplatku
Do OR musí spoločnosť urobiť vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 vyhl. 25/2004 Z.z., že došlo k zmene trvalého pobytu u konateľa, či jedného alebo viacerých.
Z okresu do okresu to je jedno. Budete v obvode jedného registrového súdu, alebo z jedného do druhého ? Nie je problém ani jedno ani druhé. V prípade viacerých špecifických dotazov, alebo nebodaj záujmu realizácie komplet servisu, viac v mojom profile.
zalobaba
09.06.09,05:46
Podobne ako som vyššie uviedla. Zmenu trvalého bydliska ohlásiš na živnostenskom + foto občianskeho preukazu konateľa bez poplatku
Do OR musí spoločnosť urobiť vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 vyhl. 25/2004 Z.z., že došlo k zmene trvalého pobytu u konateľa, či jedného alebo viacerých.
Z okresu do okresu to je jedno. Budete v obvode jedného registrového súdu, alebo z jedného do druhého ? Nie je problém ani jedno ani druhé. V prípade viacerých špecifických dotazov, alebo nebodaj záujmu realizácie komplet servisu, viac v mojom profile.

ŽÚ zapíše zmenu trvalého bydliska konateľov až po predložení výpisu z OR, kde bola táto zmena zapísaná....
zalobaba
09.06.09,05:48
Tiež mám veľa zmien...sídlo, zmena názvu s.r.o. , trv.pobyt konateľov. Ale ako postupovať, ak sa sťahujeme do iného okresu ?

Všetko zahrnúť do zápisnice z VZ alebo Rozhodnutia jediného spoločníka + v prípade, ak máte OP a ZI zapísané ešte v mene SKK, nezabudnúť súčasne uskutočniť aj premenu na menu €.
Economic
10.06.09,04:27
ŽÚ zapíše zmenu trvalého bydliska konateľov až po predložení výpisu z OR, kde bola táto zmena zapísaná....

Zmena bydliska konateľa sa má robiť do 15 dní od zmeny bydliska, /resp. od dátumu vydania nového OP/ rozhodujúci je dátum na novom OP. Určite to treba ohlásiť pred podaním do OR na živnostenské, vyhneš sa pokute.

Samozrejme do VZ treba zahrnúť aj premenu na Euro ako píše Žalobaba, to je už vlastne automatika, ak to nemáš ešte v Eurách.
Economic
10.06.09,04:45
ŽÚ zapíše zmenu trvalého bydliska konateľov až po predložení výpisu z OR, kde bola táto zmena zapísaná....

Pozor na termíny plynúce zo živnostenského zákona § 49 odsek 1 - podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému ŽÚ všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady do 15 dní od vzniku týchto zmien. / pri zmene bydliska sa myslí dátum vydania nového OP, oni si to podľa toho overia/ Toto je moja praktická skúsenosť a jeden môj klient si toto nesplnil a dostal pokutu. Takže pozor na to !