lenjar
05.06.09,14:35
mám problém s exmanželom,sme rozvedený 5rokov,máme rodinný dom,znemožnuje mi ho predať,ja platím všetko,on tu je síce,len občas,ale ja tu žijem s dcérkou/pridelenou do jeho opatery/,dom je veľký a môj Idôchodok,malý!už som nevedela ako dalej tak som si dala poradiť,aby som podala návrh na súd,o pridelenie domu do môjho vlastníctva,na určitú dobu,aby som ho mohla,predať a jeho vyplatiť.Ale teraz sa obávam,či som urobila dobre,lebo "ludia" hovoria,že nám dom dajú na verejnú dražbu,že budú zapečaťovať vybavenie atd.máte s tým skúsenosti?ešte sa chcem spýtať či ak mám nárok na obhájcu,budem ho platiť? dakujem vám
hanelie
05.06.09,12:52
predaj nehnuteľnosti formou dražby je jedným z riešení vysporiadania podielového vlastníctva - / alebo je možné vysporiadanie rozdelením nehnuteľnosti na presne vymedzené časti - skôr prichádza do úvahy pri pozemkoch, prípadne sa za vlastníka nehnuteľnosti určí jeden z podielových vlastníkov, ktorí má potom povinnosť vyplatiť druhého / ten však musí s týmto rozhodnutím súdu súhlasiť
bezplatná právna pomoc - podmienky:
http://www.legalaid.sk/
lenjar
05.06.09,13:20
ak je to jedna z možnosti,je možná aj tá ktorú som navrhla ja v návrhu?
hanelie
05.06.09,13:28
aby som podala návrh na súd,o pridelenie domu do môjho vlastníctva,na určitú dobu,aby som ho mohla,predať a jeho vyplatiť

súd môže určiť jedného vlastníka / ako je už vyššie uvedené / , ktorý však bude povinný vyplatiť toho druhého - ten s takýmto návrhom musí súhlasiť -
vlastníctvo sa neurčuje na dobu určitú


všetko,on tu je síce,len občas,ale ja tu žijem s dcérkou/pridelenou do jeho opatery
ak by bola dcérka vo vašej starostlivosti existuje reálna šanca, že súd bude prihliadať na záujmy dieťaťa -
avšak v tejto situácií sa môže stať, že súd určí vlastníka ex a nariadi mu povinnosť vyplatiť vás
adamka.denka
21.07.09,08:56
Dobry den......potrebovala by som poradit a neviem ako na to.Zdedila som byt po rodicoch.Musela som vyplatit surodencov a na to mi pozicala priatelka s tym ze polovicu bytu jej darujem.Urobili sme darovaciu zmluvu,ale na kataster uz nesla.Ma u mna trvaly pobyt,ale vlastnikom som stale ja.Chcem byt predat,vratit jej peniaze,len neviem ci ona ma alebo nema nejake pravo na byt.Pokial nie je vklad v katastri tak ani na bytovom ju nemozem nahlasit,ale ona stale utoci,ze ten byt je aj jej.Ucty neplati,patim to vsetko ja,lebo ona uz roky zije v zhranici.Nechcem s nou vybabrat,ale chem byt predat,len neviem co s nou dalej.Ci ma narok na byt alebo nie.Dakujem.
adamka.denka
21.07.09,16:04
Ano ja viem ze ma moralne pravo.Snazim sa s nou dohodnut a najst riesenie,ale ona ma ignoruje,ze to nie je jej vec.Ona ten byt chce a bodka.Tak ju vyzyvam nech plati najom a nech vyplati ona mna ak ten byt chce.LENZE ja nemozem do nekonecna cakat kedy sa rozhodne.Aj ja chcem ist dalej,ale chcem zistit ci nerobim nieco zle ak byt predam a vyplatim ju.Lebo byt je stale na mojom mene,ona tu je len ako najomnik,nie vlastnik.Lenze ja chcem mat vsetko v poriadku.Ona vravi ze nemam pravo predat byt.Ja viem ze je to hlupost,ale radsej si vsetko chcem zistit kym nieco podniknem.Ale dakujem za odpoved.