brucháč
05.06.09,17:32
poraďte mi prosim niekto , ako mám zabezpečiť údaje len v niektorých bunkách hárku excel 2003 ( mne sa dá zabezpečiť len celý hárok alebo zošit)
ď . k.
Blankake
05.06.09,15:41
Ja mám síce Excel 2000, ale malo by to byť obdobné: Formát/Bunky a na karte Formát buniek zvolíš Ochrana a zaškrtneš Zamknúť bunky.
Ale musíš následne zabezpečiť aj hárok, aby sa toto zamknutie prejavilo.
brucháč
05.06.09,16:51
no veď to , treba zabezpečiť aj hárok ; keď ho zabezpečím tak sa mi uzamkne celý hárok aj bunky ktoré som uzamknúť nechcel
Blankake
05.06.09,16:56
no veď to , treba zabezpečiť aj hárok ; keď ho zabezpečím tak sa mi uzamkne celý hárok aj bunky ktoré som uzamknúť nechcel
Aha fakt... :(
kergulaan
05.06.09,18:09
Ked chces blokovat / zabezpecit iba niektore bunky musis najprv odblokovat vsetky ostatne. Totiz v Exceli su defaultne nastavene vsetky bunky ako zamknute.
Takze postup:
1. Oznacis si cely list (tlacitko v lavom rohu medzi "1" a "A") - zamodrie cley list.
2. Format - Bunka - Zamok a tam odkliknes (aby nebola kvacka) pri volbe "Zamknut bunky" - potvrdis (OK)
3. Oznacis bunky ktore chces blokovat. (myskou - musia byt modre)
4. Format - Bunka - Zamok - Zamknut bunky
5. Nastroje - Zamok - Zamknut zosit
No a mas blokovane iba tie bunky ktore si si oznacil, do ostatnych mozes vpisovat udaje
Ako tak pozeram mam doma EXCEL 2000, a ked v nom zazamkujes zosit, mozes sice vpisovat do buniek data ale nemozes ich formatovat ani menit velkost stlpcov a riadkov atd.
Ak ma pamat neklame, tak novsi Excel uz pri zamykani zositu ponuika podstatne viac moznosti co chces zamknut a co ma ostat povolene na dalsiu pracu.
Blankake
05.06.09,18:21
Ked chces blokovat / zabezpecit iba niektore bunky musis najprv odblokovat vsetky ostatne. Totiz v Exceli su defaultne nastavene vsetky bunky ako zamknute.
Takze postup:
1. Oznacis si cely list (tlacitko v lavom rohu medzi "1" a "A") - zamodrie cley list.
2. Format - Bunka - Zamok a tam odkliknes (aby nebola kvacka) pri volbe "Zamknut bunky" - potvrdis (OK)
3. Oznacis bunky ktore chces blokovat. (myskou - musia byt modre)
4. Format - Bunka - Zamok - Zamknut bunky
5. Nastroje - Zamok - Zamknut zosit
No a mas blokovane iba tie bunky ktore si si oznacil, do ostatnych mozes vpisovat udaje
Ako tak pozeram mam doma EXCEL 2000, a ked v nom zazamkujes zosit, mozes sice vpisovat do buniek data ale nemozes ich formatovat ani menit velkost stlpcov a riadkov atd.
Ak ma pamat neklame, tak novsi Excel uz pri zamykani zositu ponuika podstatne viac moznosti co chces zamknut a co ma ostat povolene na dalsiu pracu.
Tak to je SUPER rada. :) V živote by mi nenapadlo ísť na to opačne. ;)
brucháč
06.06.09,03:10
vrelá vďaka za radu