kamila magalova
05.06.09,18:41
prosim potrebovala by som informaciu ci resp ako ma vie Provident stihat ak prestanem platit pozicku od nich ...dakujem
ekopo
05.06.09,17:07
žeby aj exekúcia?
kamila magalova
05.06.09,17:19
neviem presne ci maju pravo siahnut na majetok pretoze nemaju schvaleny eticky kodex a bez toho im to vraj ziaden exekutor nezobere....ale ja by som potrebovala vediet na 100%????
ekopo
05.06.09,19:08
stačí si prečítať bod 16 zmluvy o úvere
kamila magalova
06.06.09,13:24
stačí si prečítať bod 16 zmluvy o úvere
myslíš v zmluve ktora sa uzatvarala s nimy že je to tam podchytene pod bodom 16?...problem je v tom že doma žiadnu nemam takže si to neviem pozrieť:(...ide totiž o podvod bohužiaľ s mojím ofic. podpisom na moje meno ale odrbom ... bez mojho vedomia ....takže asi som v poriadnej kaši ( aj ked nevinne) čo??:(
ekopo
06.06.09,16:41
...Tvoj podpis bez Tvojho vedomia..............:)
v tejto zmluve: http://www.provident.sk/downloads/view/55 je to o.i. bod 15
kamila magalova
06.06.09,17:23
chapem takže ked to nemože byť exekucia zo Slovenska z V Brit. to možu vymahať:( čiže som v p..i!..... tebe dakujem velmi pekne za ochotu :)
hrotko
12.06.09,06:56
myslíš v zmluve ktora sa uzatvarala s nimy že je to tam podchytene pod bodom 16?...problem je v tom že doma žiadnu nemam takže si to neviem pozrieť:(...ide totiž o podvod bohužiaľ s mojím ofic. podpisom na moje meno ale odrbom ... bez mojho vedomia ....takže asi som v poriadnej kaši ( aj ked nevinne) čo??:(


Asi ti nerozumiem ako môžeš dať oficiálny podpis bez toho, aby si o tom vedela.
kamila magalova
15.06.09,18:58
trosku zle som to uviedla....totiz aby si rozumel prvu pozicku si na moje meno "dana osoba" uzatvarala s mojim suhlasom ,lenže kedže bola taka prešpekulovana osoba odrbala ma že sa pri vypisovani pomylila a podstrčila mi novu zmluvu na podpisanie čiže teraz na moje meno bežia dve pôžičky a dotyčnej osobe teraz zrusili cinnosť u spoločnosti lebo vyšlo na svelo sveta veľa odrbov čo mal-a. No a ja som teraz v peknej kaši lebo zrejme budem musieť splatiť to čo som vlastne ani nevidela:( ....to ma clovek za to ze chce niekomu pomocť!
danushka
15.06.09,19:24
A tá ,,osoba" u tej spoločnosti čo robila, že jej tam zrušili činnosť?
Ťažko Ti radiť, keď neopíšeš konkrétne čo sa stalo.
kamila magalova
16.06.09,07:11
ta osoba pre provident pracovala....uzatvarala pre nich pôžičky a nasledne chodila vyberať splatky od ludi čo si požičali...ešte je niečo nejasne?...takym sposobom ako si zobrala požičku na moje meno si pobrala na kopec ludi....neviem ci ma zmysel ist s tym na policiu pretože je tam moj ofic. podpis a ona by mohla tvrdit ze to je moj vymysel čiže tvrdenie proti tvrdeniu:(
aksas2
16.06.09,07:15
hm neprijemne, podla toho co ja viem provident nevymaha pohladavky pravnou cestou, nestoji mu to za to, tak to aspon bolo v minulosti mozno uz zmenili postupy
seda
16.06.09,07:35
Robím účtovníctvo pre jednu už bývalú pracovníčku Providentu, ktorá si od nich zobrala pôžičku a nevedela ju splácať. Jednalo sa tuším o necelých 1.000 EUR, prišla jej pozvánka na súd s tým, že firma Provident chcela dať na jej byt záložné právo. Je dosť silný nešťastník vo svojom živote, ale v tomto natrafila na výborného sudcu, ktorý im vraj vynadal za úžerníkov, že ako si dovoľujú za takúto sumu žiadať 3-iz. byt v hodnote asi 60.000 EUR. A ešte k tým pôžičkám od Providentu s Vaším podpisom bez Vás. Je to možné, poznám aj taký prípad, že synátor zobral svojej matke bez jej vedomia OP a išiel za ich spoločnou známou, ktorá bola pracovníčka Providentu s tým, že ho mamka posiela, urobili zmluvu na jej meno, mladý to podpísal a zhrabol peniaze. Následne matku volali z Providentu z nejakej kontroly či brala nejakú pôžičku, a až vtedy sa dozvedeli, čo sa stalo. Iná sila, čo? Takže všetko je možné.
hrotko
16.06.09,09:47
trosku zle som to uviedla....totiz aby si rozumel prvu pozicku si na moje meno "dana osoba" uzatvarala s mojim suhlasom ,lenže kedže bola taka prešpekulovana osoba odrbala ma že sa pri vypisovani pomylila a podstrčila mi novu zmluvu na podpisanie čiže teraz na moje meno bežia dve pôžičky a dotyčnej osobe teraz zrusili cinnosť u spoločnosti lebo vyšlo na svelo sveta veľa odrbov čo mal-a. No a ja som teraz v peknej kaši lebo zrejme budem musieť splatiť to čo som vlastne ani nevidela:( ....to ma clovek za to ze chce niekomu pomocť!

Ja som tak podobne bol s kamarátom (našťastie iba ako ručitelia) . A splatila to nakoniec dlžníčka.


ta osoba pre provident pracovala....uzatvarala pre nich pôžičky a nasledne chodila vyberať splatky od ludi čo si požičali...ešte je niečo nejasne?...takym sposobom ako si zobrala požičku na moje meno si pobrala na kopec ludi....neviem ci ma zmysel ist s tym na policiu pretože je tam moj ofic. podpis a ona by mohla tvrdit ze to je moj vymysel čiže tvrdenie proti tvrdeniu:(

Ak sa jedná aspoň o stovky € má to zmysel aspoň ten , že ak aj nie ty, ale niekto iný bude pred ňou ochránený.
danushka
16.06.09,18:38
No tak v prvom rade, by si mala upovedomiť PROVIDENT, že ich pracovník v Tvojom mene spreneveril peniaze. Dokazovať to síce budeš ťažko, ale je možné, že aj v iných prípadoch zneužil cudzích ľudí a je Vás viac.
Inak nechápem jednej veci, pôžička bola uzatvorená na Tvoje meno, z toho čo píšeš bola ešte nejaká pôžička Tebou podpísaná opäť, ale kto dostal peniaze, komu boli poukázané na účet, alebo kto ich fyzicky obdržal v rukách ?
Podaj trestné oznámenie za podvod.
kamila magalova
16.06.09,19:21
danka-ak este furt nechapes....bola mi to velmi blizka osoba pracujuca pre provident ktora ma poprosila ci by si na moje meno mohla zobrat pôžičku(človek rozmysla sposobom -preco nepomoct priatelovy že ano) tak som suhlasila a podpisala jej zmluvu pri ktorej si vymyslela ze sa nieco pomylila a hned mi dala podpisat aj dalsie tlacivo na ktore si vyplnila dalsiu pozicku o ktorej mi potom uz ani nepovedala. Peniaze zobrala ona aj z prvej aj druhej samozrejme (neslo to na ucet ale priamo kes -ved ona to vlastne roznasala ako zamestnankyna providentu)....takto si porobila na kopec ludi pozicky az kym jej to nejaka zenicka neodhalila a nahlasila to na provient -ktory s nou rychlo rozviazal prac. zmluvu . A teraz vyslo najavo ze mozno nejake 2 000 000 sk takto pobrala na kopec ludi...cize teraz nema z coho splacat tu co ma na mna (samozrejme ani dalsie)......teraz ide o to ci ju mam udat alebo ci nemam splacat providentu to co si na mna zobrala....???
Dáša_
16.06.09,19:29
danka-ak este furt nechapes....bola mi to velmi blizka osoba pracujuca pre provident ktora ma poprosila ci by si na moje meno mohla zobrat pôžičku(človek rozmysla sposobom -preco nepomoct priatelovy že ano) tak som suhlasila a podpisala jej zmluvu pri ktorej si vymyslela ze sa nieco pomylila a hned mi dala podpisat aj dalsie tlacivo na ktore si vyplnila dalsiu pozicku o ktorej mi potom uz ani nepovedala. Peniaze zobrala ona aj z prvej aj druhej samozrejme (neslo to na ucet ale priamo kes -ved ona to vlastne roznasala ako zamestnankyna providentu)....takto si porobila na kopec ludi pozicky az kym jej to nejaka zenicka neodhalila a nahlasila to na provient -ktory s nou rychlo rozviazal prac. zmluvu . A teraz vyslo najavo ze mozno nejake 2 000 000 sk takto pobrala na kopec ludi...cize teraz nema z coho splacat tu co ma na mna (samozrejme ani dalsie)......teraz ide o to ci ju mam udat alebo ci nemam splacat providentu to co si na mna zobrala....???

no žiaľ, jediné, čo sa povedať, zobrať zmluvu do ruky a ísť za právnikom.

Zrejme to bude veľmi tvrdé ponaučenie, ale naozaj bude len ťažko dokazateľné, že si ty zmluvu nepodpísala, respektíve bola oklamaná.


v prvom rade treba pozrieť do zmluvy, zrejme aj podať trestné oznámenie za podvod. Tu by možno bola nejaká malá možnosť, ale len na dlhé lakte.
danushka
16.06.09,19:59
UF !
Máš dosť peňazí na zozhadzovanie ? Chceš chrániť tú ,,veľmi dobrú priateľku - priateľa " ?
BTW, nemyslím si, že dotyčná osoba je veľmi dobrý priateľ, je to podvodník a riešila by som to trestným oznámením.
Podľa všetkého budeš musieť tento dlh splácať a ak budeš vedieť tento podvod dokázať, tak sa pusti do trestného oznámenia. Dopredu si zisti, koľko Ťa cca bude stáť právnik, ak jeho služby budú drahšie ako to, čo v Tvojom mene spreneverila dotyčná osoba, pravdepodobne to bude bezpredmetné riešiť ďalej. Ale trestné oznámenie Ťa stáť nebude nič a ktovie, na čo všetko vyšetrovateľ v súvislosti s touto prefíkanou osôbkou príde.
kamila magalova
17.06.09,06:44
bohužiaľ chapem teraz svoju hluposť ( a sprostu dôverčivosť-išlo totiž o rodinneho príslušníka a ked už človek ani rodine nemôže veriť tak potom už neviem v akom svete to žijeme!)ale čo už ......dodavam už len že zopar ľudí ktorím to dana osoba spravila podalo už trestne oznamenie ale či z toho bude mať niečo alebo nie to zatiaľ neviem kedže je to stale len tvrdenie proti tvrdeniu hm...ja ešte nepodavam pretože sa to pokušame riešiť nejakou protihodnotou ale ked sa nepodarí tak jasne že podam aj ja.Ja by som ale rada vedela či vlastne ma provident pravo na exekuciu alebo ako vlastne rieši neplatičov pretože "osoba" stale tvrdí že provident jednoducho vyčiarkne neplatiča a hotovo ....nema tu niekto v tomto smere vedomosť?.....PS: ešte dodavam na margo čo tu niekto pisal " že zober zmluvu a chod za pravnikom"-ja žiadnu zmluvu ani nič doma nemam totiž nič mi nedala len som podpisala a všetky lajštra brala ona preto som si ani nevedela v zmluve prečitať podmienky ,nasledky neplatenia a proste všetko okolo toho ....zato sa tu radim.
Ajuška
17.06.09,08:05
... Peniaze zobrala ona aj z prvej aj druhej samozrejme (neslo to na ucet ale priamo kes -ved ona to vlastne roznasala ako zamestnankyna providentu)....
Providentu predsa musela odovzdať potvrdenie o odovzdaní hotovosti podpísané príjemcom...;)...aj tie si jej (2x) podpísala omylom...:confused:...
danushka
17.06.09,09:50
bohužiaľ chapem teraz svoju hluposť ( a sprostu dôverčivosť-išlo totiž o rodinneho príslušníka a ked už človek ani rodine nemôže veriť tak potom už neviem v akom svete to žijeme!)ale čo už ......dodavam už len že zopar ľudí ktorím to dana osoba spravila podalo už trestne oznamenie ale či z toho bude mať niečo alebo nie to zatiaľ neviem kedže je to stale len tvrdenie proti tvrdeniu hm...ja ešte nepodavam pretože sa to pokušame riešiť nejakou protihodnotou ale ked sa nepodarí tak jasne že podam aj ja.Ja by som ale rada vedela či vlastne ma provident pravo na exekuciu alebo ako vlastne rieši neplatičov pretože "osoba" stale tvrdí že provident jednoducho vyčiarkne neplatiča a hotovo ....nema tu niekto v tomto smere vedomosť?.....PS: ešte dodavam na margo čo tu niekto pisal " že zober zmluvu a chod za pravnikom"-ja žiadnu zmluvu ani nič doma nemam totiž nič mi nedala len som podpisala a všetky lajštra brala ona preto som si ani nevedela v zmluve prečitať podmienky ,nasledky neplatenia a proste všetko okolo toho ....zato sa tu radim.
Ked nemáš zmluvu , vyžiadaj si kópiu od Providentu. Predpokladám, že Ti už zaslali výzvu, že meškáš so splátkou /splátkami/, kde sú aj uvedené kontaktné údaje.
A zabudni na to, že Provident vyčiarkne neplatiča:rolleyes:...rečičky typu jedna pani povedala nerieš, pretože Provident je úžerník a zmluvy má tak prepracované, že onedlho máš exekútora na krku.
hrotko
18.06.09,06:37
Ked nemáš zmluvu , vyžiadaj si kópiu od Providentu. Predpokladám, že Ti už zaslali výzvu, že meškáš so splátkou /splátkami/, kde sú aj uvedené kontaktné údaje.
A zabudni na to, že Provident vyčiarkne neplatiča:rolleyes:...rečičky typu jedna pani povedala nerieš, pretože Provident je úžerník a zmluvy má tak prepracované, že onedlho máš exekútora na krku.


ta osoba pre provident pracovala....uzatvarala pre nich pôžičky a nasledne chodila vyberať splatky od ludi čo si požičali...ešte je niečo nejasne?...takym sposobom ako si zobrala požičku na moje meno si pobrala na kopec ludi....neviem ci ma zmysel ist s tym na policiu pretože je tam moj ofic. podpis a ona by mohla tvrdit ze to je moj vymysel čiže tvrdenie proti tvrdeniu:(

Vieš , ako všade platí aj pretakúto situáciu - čo je psáno - to je dáno.(a nie čo je sľubováno)
erik555
25.08.13,18:31
tu by Vam mozno vedeli pomoct. pocul som dobre referencie..

http://www.spotrebitelsky-pravnik.sk
dalsi, co vytahuje niekolkorocne temy, kde nepolozi otazku na svoj podobny problem???
MSRM2
14.12.13,10:45
Provident je spolocnost ktora nema ziadnu pravomoc siahnut ti na majetok ,soc.davky alebo na co kolvek v pripade ze neplatis.Robi to na vlastne riziko.Co sa tyka vyhraznych listov od providentu su to len talafatky.Podsuvanie zmluv k podpisu je u tejto spolocnosti bezne ,mam stym skusenost.Uz len to ze poziciava spolocnost hotovost nezamestnanym na soc. davkach ktory su nemajetny je pre nich riziko ci splati alebo nesplati nezamestnany pozicku.Moja dobra znama pre nich pracovala a sama odtial odisla preto ze sa nechcela dostat do problemov pre zmluvy ktore su dotatkom k zmluvam co sa tyka vyberu financii.Co sa tyka uroku za pozicanie financii je mensi ako dotatok za vyber a chodenie po financie ku klientovi.Kto ma takuto zmluvu nech si ich poriadne prezrie.Ak budete splacat pozicku providentu na ucet tak vas o 70 percent vyjde lacnejsie ako ked po nu chodi vyberac pricom to providentu nevyhovuje a tym padom vam pozicku neschvalia.Ak bude chodit vyberac tak vam ju schvalia na 90 percent.Uvediem presny vypocet pri pozicani sumy 160 eur za 45 tyzdnov so splatkou 4,45-.eur na ucet zaplatite celkom aj s urokom 200,25.- eur.Ale ak bude chodit po nu vyberac zaplatite o 82,40.-eur viac to je za takzvanu zmluvu o zabespeceni uveru a to je ta zmluva ktoru vam podsunu na ktorej je vzdy vyssia suma ako uroky zo sumy pozicanej ktoru zmluvu nemusite mat ani k vam nikto chodit nebude pokial budete platit na ucet kde je menej pravdepodobne ze uver dostanete.
buchač
14.12.13,11:00
Provident je spolocnost ktora nema ziadnu pravomoc siahnut ti na majetok ,soc.davky alebo na co kolvek v pripade ze neplatis.Robi to na vlastne riziko.Co sa tyka vyhraznych listov od providentu su to len talafatky.

To vážne ???
Lebo vážne to myslieť nemôžeš ...

Provident ako taký nešáhne na majetok .
Na to má ľudí ...zvykne sa im hovoriť EXEKÚTOR ...
MSRM2
14.12.13,11:25
buchac pozeram ze ty si ako truhlik co vsietko vie a vsade bol lebo mat niekolko tisic prispevkov a vediet kazdemu odpovedat a poradit ved si mal bit premier co sedis doma ty ze vraj buchač.
Ykaž
14.12.13,12:25
Okamžite daj trestné oznámenie za podvod na políciu!!!!!!! Včera tu bol presne tento prípad. Možno je to na na webe. Súdny senát ju odsudil za podvod . Pracovníčka providentu dostala 3 roky s podmienkou na 5 rokov. Všetky zmluvy od nich sú podvod na ľuďoch. HNUS. Hanbim sa za ľudi, ktorí dokažu ziť jak paraziti.
buchač
14.12.13,12:38
buchac pozeram ze ty si ako truhlik co vsietko vie a vsade bol lebo mat niekolko tisic prispevkov a vediet kazdemu odpovedat a poradit ved si mal bit premier co sedis doma ty ze vraj buchač.

mimotemy
Truhlík si Ty ... len zbytočne radšej nepozeraj , ale uč sa .
Truhlík je ten , čo si love požičia od Providentu a iným podobným .
Čiže aj Ty si Truhlík ...
Truhlík je ten , čo Ťa v potoku robil ...semeno odplávalo a ostal kto ???
...žeby " Truhlík " ???
Odpovedať na otázky od truhlíkov ( to ani Truhlík nemusím byť ) nie je problém , takýchto truhlíkov podobným Tebe je tu do bludu...
Príde , zasviní blbou poznámkou ( vraj príspevkom ) tému , fórum a ešte aj čáva bude robiť - čistý Ty !
Takých truhlíkov ako si Ty na počkanie dávam do laty...
...a zadarmo ...
LukyKs
14.12.13,16:46
stačí si prečítať bod 16 zmluvy o úvere
myslíš v zmluve ktora sa uzatvarala s nimy že je to tam podchytene pod bodom 16?...problem je v tom že doma žiadnu nemam takže si to neviem pozrieť:(...ide totiž o podvod bohužiaľ s mojím ofic. podpisom na moje meno ale odrbom ... bez mojho vedomia ....takže asi som v poriadnej kaši ( aj ked nevinne) čo??:(



ja ak spím, tak nepodpisujem :D
LukyKs
14.12.13,16:50
buchac pozeram ze ty si ako truhlik co vsietko vie a vsade bol lebo mat niekolko tisic prispevkov a vediet kazdemu odpovedat a poradit ved si mal bit premier co sedis doma ty ze vraj buchač.

mimotemy
Truhlík si Ty ... len zbytočne radšej nepozeraj , ale uč sa .
Truhlík je ten , čo si love požičia od Providentu a iným podobným .
Čiže aj Ty si Truhlík ...
Truhlík je ten , čo Ťa v potoku robil ...semeno odplávalo a ostal kto ???
...žeby " Truhlík " ???
Odpovedať na otázky od truhlíkov ( to ani Truhlík nemusím byť ) nie je problém , takýchto truhlíkov podobným Tebe je tu do bludu...
Príde , zasviní blbou poznámkou ( vraj príspevkom ) tému , fórum a ešte aj čáva bude robiť - čistý Ty !
Takých truhlíkov ako si Ty na počkanie dávam do laty...
...a zadarmo ...
A 9/9 je gde ?
buchač
14.12.13,17:48
ja ak spím, tak nepodpisujem :D


A 9/9 je gde ?

...ja ak spím , tak si predstav , šak ja ani nestrieľam ....:rolleyes: :D
sialena adamikova
04.02.15,08:35
ako ten provident dost robila som obchodného zastupcu a kym som bola na dovolenke tak sfalsovaly moje podpisy a ked som bola v robote tak my falsuju podpis doteraz a chu peniaze