cocker.ba
05.06.09,20:35
Zdravim, na obecnej ceste, po ktorej 15 rokov chodim na zahradu, sa nedavno objavila doprav.znacka zakaz vjazdu vsetkym mot.vozidlam, co ma dost poburilo.Ide o obecnu cestu, ktora doteraz bola bezne pouzivana(je vsak slepa).Nakolko odmietam tuto znacku dodrziavat (je to jedina pristupova cesta na zahradu a k zahr. chatke v osob.vlastnictve), riskujem pokutu.Avsak dodrziavanie znacky ma za nasledok obmedzenie mojich uzivatelskych prav k nehnutelnosti,nakolko sa na zahradu nemozem dostat, k comu podla mojho nazoru nema kompetencie ani policia.Moze ma policia za porusenie pokutovat? Samozrejme pokutu zaplatit odmietnem, lebo s jej ulozenim suhlasit nebudem, lebo nesuhlasim s priestupkom.Ako sa mam branit?Chodia tam aj moji znami.Mozu byt obmedzeni pri vstupe na moju nehnutelnost?
Viera123
05.06.09,18:54
Dopravnú značku dodržiavať musíš, tvoje právo dostať sa na záhradu ti nikto predsa neobmedzuje, ak máš zdravé nohy. Takže, ruksak na plecia a ide sa, veď ideš relaxovať.
Lianka
06.06.09,12:26
Toto zaujima aj mna. Rada by som bola, keby sa vyjadril niekto, kto sa v problematike vyzne.
arizona
06.06.09,13:56
A kde sú tie záhrady-nevidím na fotke:confused:
Ak ďaleko je to k záhradám? Jedná sa o pár metrov, alebo km ?
Mária27
06.06.09,21:23
Najlepšie urobíš, ak sa budeš informovať na obecnom úrade.
cocker.ba
07.06.09,19:52
Dopravnú značku dodržiavať musíš, tvoje právo dostať sa na záhradu ti nikto predsa neobmedzuje, ak máš zdravé nohy. Takže, ruksak na plecia a ide sa, veď ideš relaxovať.

Ocakaval by som inteligentnejsiu odpoved...slapat 3km s kosackou, casto aj bandaskou s pitnou vodou, potravinami a casto aj psom,malokedy len sam, teda casto aj viaceri...takze znacku nemozem dodrziavat, nakolko ide o obmedzenie mojich uzivatelskych prav.Nakolko je to aj rekreacna zona pre mna a mojich znamych, nikto mne ani im nemoze zakazat pristup k zahrade.
Iny ale uz naozaj inteligentnejsi napad? Lebo dat tam znacku nebolo inteligentne vobec.Vidim to ako protiustavne a protipravne-hpavne kvoli tym co tam maju nehnutelnosti.
arizona
07.06.09,20:37
Skús sa informovať na udelenie výnimky. Ved 3km je ozaj dosť, aby ste nosili veci, ale aj auto nechávali bez dozoru.
Ked sa spojíte viacerí (všetci) máte šancu.

Ved aj v centrách miest je zväčša zákaz vjazdu, ale ak tam má niekto obchod- vybaví si výnimku
Je veľa ulíc, kde je zákaz vjazdu, ale obyvatelia tam svojimi autami chodia...;)

toto ti možno pomôže :

§ 140
Výnimky




(1) V mimoriadnych a nevyhnutných prípadoch a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky, môže sa povoliť výnimka z




a) ustanovení § 35 ods. 1, § 39 ods. 1, 2 a 5; v povolení výnimky sa určia podmienky jej používania, časová a územná platnosť a iné prípadné obmedzenia,
b) z dopravnej značky označujúcej zákaz vjazdu, zákaz zastavenia, zákaz státia, iný zákaz, zónu s dopravným obmedzením, pešiu zónu, obytnú zónu a školskú zónu.




(2) Výnimku podľa odseku 1 povoľuje orgán Policajného zboru; ak takáto výnimka presahuje územie kraja, povoľuje ju ministerstvo vnútra.



(3) Ministerstvo vnútra môže za podmienok podľa odseku 1 vydať všeobecné povolenie výnimky s platnosťou na celé územie Slovenskej republiky.




(4) Výnimku podľa odseku 1 písm. a) možno povoliť najviac na dva mesiace. Výnimku podľa odseku 1 písm. b) možno povoliť najviac na päť rokov.




(5) Žiadosť o povolenie výnimky sa doručí orgánu podľa odseku 2 najneskôr 15 dní pred začiatkom prepravy, ktorej sa povolenie dotýka. Žiadosť o povolenie výnimky obsahuje




a) meno, priezvisko a adresu pobytu fyzickej osoby alebo názov a sídlo právnickej osoby,
b) územný rozsah alebo trasu, po ktorej sa bude vozidlo pohybovať,
c) dobu, po ktorú je výnimka potrebná,
d) účel a zdôvodnenie výnimky,
e) zoznam vozidiel, na ktoré sa bude výnimka vzťahovať, s uvedením ich evidenčných čísel a držiteľov, druhu, továrenskej značky a typu vozidla.




(6) Vodič vozidla je povinný mať doklad o povolení výnimky vo vozidle na viditeľnom mieste. Povolenie výnimky možno zrušiť, ak sa výnimka používa v rozpore s určenými podmienkami, ak odpadol dôvod, na ktorý bola povolená, ak sa skončila jej platnosť, alebo ak je to potrebné z dôvodu bezpečnosti alebo plynulosti cestnej premávky.




(7) O povolení výnimky a jej zrušení rozhoduje orgán uvedený v odseku 2 s prihliadnutím na dopravno-bezpečnostnú situáciu. Žiadateľ o povolenie výnimky nemá nárok na náhradu škody, ktorá mu vznikne jej nepovolením alebo jej zrušením.




(8) Okruh vozidiel a osôb, ktorým sa môže povoliť výnimka podľa odseku 1 písm. b), ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo vnútra.
Vlado.s
07.06.09,20:56
Zdravim, na obecnej ceste, po ktorej 15 rokov chodim na zahradu, sa nedavno objavila doprav.znacka zakaz vjazdu vsetkym mot.vozidlam, co ma dost poburilo.Ide o obecnu cestu, ktora doteraz bola bezne pouzivana(je vsak slepa).Nakolko odmietam tuto znacku dodrziavat (je to jedina pristupova cesta na zahradu a k zahr. chatke v osob.vlastnictve), riskujem pokutu.Avsak dodrziavanie znacky ma za nasledok obmedzenie mojich uzivatelskych prav k nehnutelnosti,nakolko sa na zahradu nemozem dostat, k comu podla mojho nazoru nema kompetencie ani policia.Moze ma policia za porusenie pokutovat? Samozrejme pokutu zaplatit odmietnem, lebo s jej ulozenim suhlasit nebudem, lebo nesuhlasim s priestupkom.Ako sa mam branit?Chodia tam aj moji znami.Mozu byt obmedzeni pri vstupe na moju nehnutelnost?

Halo, halo! Dámy a páni o akej výnimke a neviem čom ešte tu diskutujete. Veď priamo pod značkou je doplnková tabuľka "MIMO DOPRAVNEJ OBSLUHY".

Mimo iné, nevidím dôvod za akým účelom tam bola táto značka osadená ak je to slepá cesta a tým pádom ju využívajú len ľudia, ktorí tam majú záhradku... .

Pokuty sa ako majiteľ pozemku nemusíš obávať, tá značka pre teba absolútne neplatí. A tvojí známi? Tá značka tam je a tým pádom ju treba rešpektovať. Nezáleží či je tam oprávnene, alebo nie. Pokiaľ tam je tak ju každý musí rešpektovať. A keďže oni nie sú majiteľmi pozemku, teda nie sú "dopravnou obsluhou", tak tam autom ísť nemôžu. Osobne si myslím, že žiadný policajt sa tam dobrovoľne o to zaujímať nebude. Nie z dôvodu lenivosti, ale preto, že skutočne ide o blud. Iná situácia je ak policajtov privolá nejaký "dobrý" sused. V tom prípade sa to už musí riešiť či sa chce, alebo nie a tvoji známi by mali smolu.

O žiadné obmedzenie práv k úžívaniu nehnutelnosti nejde, kedže značka pre teba neplatí.
arizona
07.06.09,21:06
Veď aj "dopravná obsluha" to musí mať na papieri, nie ? :D:confused:
To by mohol povedať hocikto, že je dopravná obsluha. Ako to dokáže?
branislavp
07.06.09,21:32
Ocakaval by som inteligentnejsiu odpoved...slapat 3km s kosackou, casto aj bandaskou s pitnou vodou, potravinami a casto aj psom,malokedy len sam, teda casto aj viaceri...takze znacku nemozem dodrziavat, nakolko ide o obmedzenie mojich uzivatelskych prav.Nakolko je to aj rekreacna zona pre mna a mojich znamych, nikto mne ani im nemoze zakazat pristup k zahrade.
Iny ale uz naozaj inteligentnejsi napad? Lebo dat tam znacku nebolo inteligentne vobec.Vidim to ako protiustavne a protipravne-hpavne kvoli tym co tam maju nehnutelnosti.
Keď je záhradkárska osada oficiálne zriadená a povolená, musí byť zabezpečený aj prístup k týmto nehnuteľnostiam. Skutočne je potrebné sa informovať na príslušnom obecnom úrade, ako radí Mária 27.
Vlado.s
07.06.09,21:38
Veď aj "dopravná obsluha" to musí mať na papieri, nie ? :D:confused:
To by mohol povedať hocikto, že je dopravná obsluha. Ako to dokáže?

Dokáže to ten, kto má list vlastníctva. Nie nemusí ho nosiť pri sebe. Jednoducho rovno povie policajtom, že ak chcú nech začnú priestupkové konanie, kde im predloží list vlastníctva. Garantujem, že to nechajú tak.
cocker.ba
08.06.09,06:36
Halo, halo! Dámy a páni o akej výnimke a neviem čom ešte tu diskutujete. Veď priamo pod značkou je doplnková tabuľka "MIMO DOPRAVNEJ OBSLUHY".

Mimo iné, nevidím dôvod za akým účelom tam bola táto značka osadená ak je to slepá cesta a tým pádom ju využívajú len ľudia, ktorí tam majú záhradku... .

Pokuty sa ako majiteľ pozemku nemusíš obávať, tá značka pre teba absolútne neplatí. A tvojí známi? Tá značka tam je a tým pádom ju treba rešpektovať. Nezáleží či je tam oprávnene, alebo nie. Pokiaľ tam je tak ju každý musí rešpektovať. A keďže oni nie sú majiteľmi pozemku, teda nie sú "dopravnou obsluhou", tak tam autom ísť nemôžu. Osobne si myslím, že žiadný policajt sa tam dobrovoľne o to zaujímať nebude. Nie z dôvodu lenivosti, ale preto, že skutočne ide o blud. Iná situácia je ak policajtov privolá nejaký "dobrý" sused. V tom prípade sa to už musí riešiť či sa chce, alebo nie a tvoji známi by mali smolu.

O žiadné obmedzenie práv k úžívaniu nehnutelnosti nejde, kedže značka pre teba neplatí.

Osobne si myslim, ze policia nema pravo nepustit navstevu na moju zahradu.Na rozdiel od policie, len ja som opravneny udelit niekomu okrem seba uzivacie pravo na moju zahradu (a tym, ze tam navstevu pozyvam, jej ho udelujem), okrem toho moja zahrada je pre mojich znamych relaxacnou zonou, na ktoru tym padom musia mat pristup-ak ich policia nepusti, zial, budem to musiet riesit cez pravnika, lebo to bude hranicit s obmedzovanim osobnej slobody a uzivateleskych prav.Nikto okrem mna totiz nemoze urcit kto na moju zahradu pojde a kto nie-ani policia nie.Snad zijeme v pravnom (?) state.
cocker.ba
08.06.09,06:45
Keď je záhradkárska osada oficiálne zriadená a povolená, musí byť zabezpečený aj prístup k týmto nehnuteľnostiam. Skutočne je potrebné sa informovať na príslušnom obecnom úrade, ako radí Mária 27.
Zahr.osada je oficialne, nie na divoko, je tam uz 30 rokov-akurat ze nie je organizovana vo zvaze zahradkarov.Ale moja chatka je v OV, takze v kazdom pripade ten pristup musi byt zachovany a aj pre moje navstevy.
Mária27
08.06.09,07:38
Spýtaj sa na obecnom úrade - nemusíš tam ísť osobne, napíš email. Možno sa tam bude niečo robiť a značka je dočasná. Môže byť aj iný dôvod, my ho tu nezsitíme. Vyhľadať si stránku obecného úradu a napísať email nie je zložitejšie, ako písať sem. Alebo sa spýtaj toho, kto tam značku dával.
Vlado.s
08.06.09,13:37
Osobne si myslim, ze policia nema pravo nepustit navstevu na moju zahradu.Na rozdiel od policie, len ja som opravneny udelit niekomu okrem seba uzivacie pravo na moju zahradu (a tym, ze tam navstevu pozyvam, jej ho udelujem), okrem toho moja zahrada je pre mojich znamych relaxacnou zonou, na ktoru tym padom musia mat pristup-ak ich policia nepusti, zial, budem to musiet riesit cez pravnika, lebo to bude hranicit s obmedzovanim osobnej slobody a uzivateleskych prav.Nikto okrem mna totiz nemoze urcit kto na moju zahradu pojde a kto nie-ani policia nie.Snad zijeme v pravnom (?) state.

Pozor, Polícia nebude nikomu obmedzovať právo dostať sa niekam. Každý tam môže ísť, ale po vlastných. Oni len budú pokutovať priestupcu za nedodržanie dopravného značenia.

S tým čiastočným zásahom do práv súhlasím, ale to nie je chyba Polície, ale toho kto značku osadil. Preto som písal, že dobrovoľne tam policajt určite nebude. S právnikom by si pri sťažnosti na Políciu nepochodil, lebo tá nič neporušila, dokonca je povinná takýto priestupok riešiť ak to niekto oznámi.

Bez urážky, ale tento príspevok je ukážka toho, že ak sa niečo deje a je tam Polícia tak je to na 100% ich chyba.

Správne uvádzaš, že len ty si oprávnený niekomu dovoliť užívať "tvoju" záhradu. Áno, ale len záhradu. Ako bolo spomenuté, cesta je obecná a obec určuje kto po nej bude chodiť a kto nie, nie ty. Samozrejme sa obec bude zodpovedať z prípadného zásahu do práv osôb, ale v žiadnom prípade policajti, pokiaľ len uložia pokutu za nedodržanie značky.;)
cocker.ba
18.06.09,17:53
Pozor, Polícia nebude nikomu obmedzovať právo dostať sa niekam. Každý tam môže ísť, ale po vlastných. Oni len budú pokutovať priestupcu za nedodržanie dopravného značenia.

S tým čiastočným zásahom do práv súhlasím, ale to nie je chyba Polície, ale toho kto značku osadil. Preto som písal, že dobrovoľne tam policajt určite nebude. S právnikom by si pri sťažnosti na Políciu nepochodil, lebo tá nič neporušila, dokonca je povinná takýto priestupok riešiť ak to niekto oznámi.

Bez urážky, ale tento príspevok je ukážka toho, že ak sa niečo deje a je tam Polícia tak je to na 100% ich chyba.

Správne uvádzaš, že len ty si oprávnený niekomu dovoliť užívať "tvoju" záhradu. Áno, ale len záhradu. Ako bolo spomenuté, cesta je obecná a obec určuje kto po nej bude chodiť a kto nie, nie ty. Samozrejme sa obec bude zodpovedať z prípadného zásahu do práv osôb, ale v žiadnom prípade policajti, pokiaľ len uložia pokutu za nedodržanie značky.;)
Po vlastnych a 3 km? Tak taku policiu by som rad videl, hlavne ze nie kazdy je 25 rocnyu mladik alebo mladica.Alebo nech tam ta policia zabezpeci MHD alebo iny druh dopravy.Moji znami maju momentalne vrtulnik v oprave, menia na nom brzdove oblozenie :-).
Schvalne chcem vidiet policajta, co mi navstevu prinuti ist cca 3 km pesi na zahradu.Inak ako obmedzenie prav k uzivaniu nehnutelnosti sa to kvalifikovat neda-hlavne ked je tam aj obytna osada, zahrady a aj vinohrady.
branislavp
19.06.09,16:40
Zahr.osada je oficialne, nie na divoko, je tam uz 30 rokov-akurat ze nie je organizovana vo zvaze zahradkarov.Ale moja chatka je v OV, takze v kazdom pripade ten pristup musi byt zachovany a aj pre moje navstevy.
Vlastníctvo chatky je jedna vec, vlastníctvo prístupovej cesty je druhá vec, dopravné značenie je tretia vec. Takže z tohto komplexu je nutné vychádzať. Policajti striehnu iba dodržiavanie dopravných značiek, aby mohli pokutovať, preto je nutné neodkladne riešiť tento problém na obecnom úrade. Ale zaručene Teba musia pustiť vozidlom aj Tvoju návštevu na Tvoju chatku vozidlom, ak nie sú tam momentálne, alebo prechodne nejaké zátarasy, alebo dočasne prerušený prístup vozidlom na Tvoju chatku z neznámych dôvodov.
Kazu
19.06.09,16:51
Nerozčuľuj sa, chvíľu vydrž, cesta nevyzerá veľmi frekventovaná myslím, že sa to čoskoro vyrieši. Určite sa nájde nejaký dobrák, čo tú značku odstráni :---
tutiola
21.06.09,12:19
Nechápem, prečo stále z umiestnenia značky obviňujete políciu. Značenie dôležité pre bezpečnosť na štátnych cestách určuje dopravná polícia. Ak sa obec rozhodne niekde osadiť dopravnú značku tak požiada o vyjadrenie a súhlas dopravnú políciu. Ak sa pozrieme na dopravnú značku v tomto prípade, vidíme že z hľadiska bezpečnosti nebol dôvod nepovoliť jej umiestnenie. Otázkou je, prečo obec o túto značku požiadala. Príčinu a riešenie by som hľadala práve na príslušnom obecnom úrade. A čo hovorí tá druha značka "Zona"? neviem to prečítať. Kým je tam dopravná značka umiestnená, odporúčam jej dodržiavanie.
kaco11
22.06.09,04:45
Ja by som sla na obecny urad a ziadala dodatkovu tabulu s vynimkou pre vas. Ad jedna a ad dva na kopcianskej ulici v ba je tato ista situacia a policia tam nikdy nedala pokutu majitelom zahrad a to sa bavime o 500 metroch. Davala pokuty len mladym vyrastkom co sa tam prevazali.