mirox75
06.06.09,10:02
Potrebujem poradiť. Včera som sa omylom dozvedela, že moji rodičia darovali všetkypozemky a rodinny dom mojim 2 bratom po ½. Stalo sa to pred rokom. Nič mi nepovedali. Ako mam pokračovať alebo je to v ...... da sa to nieako napadnut.
Ďakujem
Xanti
06.06.09,08:10
Potrebujem poradiť. Včera som sa omylom dozvedela, že moji rodičia darovali všetkypozemky a rodinny dom mojim 2 bratom po ½. Stalo sa to pred rokom. Nič mi nepovedali. Ako mam pokračovať alebo je to v ...... da sa to nieako napadnut.
Ďakujem No z tým už nič neurobíš. Bola to ich slobodná vôľa nikto ich k tomu nenútil. V prípade, že ešte majú nejaký majetok tak pri dedičskom konaní by si mohla namietnuť, že bratia dostali dar. Ale ak si nenechali už ani cent. Tak nezmôžeš nič.
Môj názor.
mirox75
06.06.09,08:27
tak dik
Chobot
06.06.09,20:37
Potrebujem poradiť. Včera som sa omylom dozvedela, že moji rodičia darovali všetkypozemky a rodinny dom mojim 2 bratom po ½. Stalo sa to pred rokom. Nič mi nepovedali. Ako mam pokračovať alebo je to v ...... da sa to nieako napadnut.
Ďakujem

Jediné, čo môžeš urobiť je, že sa spýtaš rodičov, prečo tak urobili. Možno ti to vysvetlia.
jozko1881
25.07.09,09:05
Dobry den. Mam dospeleho syna v ceskej republike ktory si tam vzal uver ale trvaly pobyt ma u nas na slovensku. Pri jeho nesplacani,nesplateni moze banka resp.exekutor napadnut moj majetok, dom .ucty? V pripade ak ano pomohlo by vydedenie? Dakujem
alla66
25.07.09,09:21
Dobry den. Mam dospeleho syna v ceskej republike ktory si tam vzal uver ale trvaly pobyt ma u nas na slovensku. Pri jeho nesplacani,nesplateni moze banka resp.exekutor napadnut moj majetok, dom .ucty? V pripade ak ano pomohlo by vydedenie? Dakujem

...exekútor môže siahnuť buď na majetok patriaci do výlučného vlastníctva Vášho syna, alebo na majetok patriaci do BSM (ak má manželku). Nikdy však nie na majetok, ktorý je vo Vašom výlučnom vlastníctve.
...ak nie ste ručiteľom !

...ak ste so synom spoluvlastníkmi domu, bytu, exekútor môže v rámci výkonu exekúcie predajom nehnuteľnosti prikročiť k predaji domu, bytu.

pridám link:

http://www.porada.sk/t98455-na-co-vlastne-moze-siahnut-exekutor.html
arizona
25.07.09,09:24
Dobry den. Mam dospeleho syna v ceskej republike ktory si tam vzal uver ale trvaly pobyt ma u nas na slovensku. Pri jeho nesplacani,nesplateni moze banka resp.exekutor napadnut moj majetok, dom .ucty? V pripade ak ano pomohlo by vydedenie? Dakujem
Je to váš majetok? Ak sú účty a dom napísané na vaše meno, tak nie.
Iný prípad by bol, keby ste mu za ten úver ručili vy, rodičia...

Ak má u vás napísaný trvalý pobyt, môžete mu ho zrušiť, k tomu nepotrebujete jeho súhlas.Môžete tak predísť prípadným nepríjemnostiam .