Noeh
06.06.09,17:18
Čaute,

mam trošku problemy s distribuciou wifi signalu v rodinnom dome a jedno s riešeni je obstarať si repeater. Doma mam ASUS WL-500G Premium a raz za čas signal vypadava hlavne v zdialenych miestnostiach.

Rozmyšlam nad možnosťami
a) Môj favorit = ASUS WL-320gE USB wireless access point
b) aku druhá možnosť = ASUS WL-330g AccessPoint 54Mbps (neviem presne čo si mám o tomto myslieť ale že vraj je dobrý)

Ak máte dáke skúsenosti s repetrom či už v paneláku alebo rodinnom dome, budem rád ak sa vyjadríte.

Ďakujem
Fero11
06.06.09,18:23
nic v zlom, ale ak mozes, tak daj radsej kabel
Noeh
06.06.09,20:39
nic v zlom, ale ak mozes, tak daj radsej kabel

Nechcem mat doma pavucinu kablov. Wireless je neodcenitelny.
Fero11
07.06.09,04:03
napis mi jedinu vyhodu wireles (okrem toho, ze nemusis tahat kabel)
Wifi je podla mna dobre na spoje bod bod v exteriery
kergulaan
07.06.09,05:28
napis mi jedinu vyhodu wireles (okrem toho, ze nemusis tahat kabel)
Wifi je podla mna dobre na spoje bod bod v exteriery
Co tak toto, NB s WiFi + WC
Hlavne ked mas riedky pripad s hustym behanim
:>D
Dobru chut k nedelnemu obedu
Fero11
07.06.09,05:49
to jo, ale radsej si nechaj na WC otvorene plne dvere, aby si nemal slaby sgnal :D
kergulaan
07.06.09,06:16
to jo, ale radsej si nechaj na WC otvorene plne dvere, aby si nemal slaby sgnal :D
To by potm ten UPLOAD, ktory vznikne na zaklade DOWNLOAD-u znacne otravoval okoloiducich - a to otravoval myslim doslovne.
:>DD
Charon
07.06.09,15:16
Nechcem mat doma pavucinu kablov. Wireless je neodcenitelny.

Úplne súhlasím s Noehom. Doma mám WiFi sieť ... modem + wifi router. Nemám predstavu, ako by som spravil štruktúrovanú kabeláž do celého bytu. Zasekávať káble do obývačky, izieb, presekať sa ku kotlu (riadený PC), a to všade na viacej miest. V obývačke jedna zásuvka pri TV, druhá niekde pri sedačke? Izba, jedna zástrčka pri jednom a druhá pri druhom stole? A to aj v ostatných izbách ... Toto je nemožné bez zasekanie. Potkýnať sa v celom byte o káble? Ako by to vyzeralo? (celé zapúzdriť do soklov?)
Myslím si, že kvalitne spravená WiFi sieť je výborná záležitosť... Našťastie mám signál postačujúci v celom byte... ale nad wifi repeaterom uvažujem aj ja...
pistik71
07.06.09,18:59
Čaute,

mam trošku problemy s distribuciou wifi signalu v rodinnom dome a jedno s riešeni je obstarať si repeater. Doma mam ASUS WL-500G Premium a raz za čas signal vypadava hlavne v zdialenych miestnostiach.

Rozmyšlam nad možnosťami
a) Môj favorit = ASUS WL-320gE USB wireless access point
b) aku druhá možnosť = ASUS WL-330g AccessPoint 54Mbps (neviem presne čo si mám o tomto myslieť ale že vraj je dobrý)

Ak máte dáke skúsenosti s repetrom či už v paneláku alebo rodinnom dome, budem rád ak sa vyjadríte.

Ďakujem

Pozor, ty asi nechces repeater, ale wifi router alebo access point. Repeater (v preklade opakovac) je ked chces predlzit trasu v distribucii.
ASUS WL-500G je fajn, naco menit. Len si k nemu zadovaz vatsiu vsesmerovu antenku. Tie standardne byvaju cca 5-7 dB, take vatsie prutove aj do 10 dB. Navyse tie vatsie su na dlhsom kabli, takze sa daju celkom dobre umiestnit. A rozdiel v signale je vyrazny.
Fero11
08.06.09,03:16
Úplne súhlasím s Noehom. Doma mám WiFi sieť ... modem + wifi router. Nemám predstavu, ako by som spravil štruktúrovanú kabeláž do celého bytu. Zasekávať káble do obývačky, izieb, presekať sa ku kotlu (riadený PC), a to všade na viacej miest. V obývačke jedna zásuvka pri TV, druhá niekde pri sedačke? Izba, jedna zástrčka pri jednom a druhá pri druhom stole? A to aj v ostatných izbách ... Toto je nemožné bez zasekanie. Potkýnať sa v celom byte o káble? Ako by to vyzeralo? (celé zapúzdriť do soklov?)
Myslím si, že kvalitne spravená WiFi sieť je výborná záležitosť... Našťastie mám signál postačujúci v celom byte... ale nad wifi repeaterom uvažujem aj ja...
Preco zasekavat, dava sa to do el. instalacnych list aj ked niekomu to moc vadi, ze mu tam ide lista, ale viac by mi vadilo, keby som nemal signal, tam kde chcem.
Jedna zasuvka v jednej izbe ti nestaci ??
Mne je to jedno, ja som napisal svoj nazor, aj ked som neodpovedal priamo na otazku, ale podla mna kabel je najlepsia moznost a 100% istota siete
Charon
08.06.09,05:42
Mne je to jedno, ja som napisal svoj nazor, aj ked som neodpovedal priamo na otazku, ale podla mna kabel je najlepsia moznost a 100% istota siete

Fero11 ja som nenapadol Tvoj názor, zle si ma pochopil... Náš pravdu ... iba som napísal, že sa mi viac pozdáva wifi ... ako pevný a mobilný telefón (nemyslím mobil ale pohyblivé slúchadlo :), ten Ti dáva viac možnosti pohybu) Ak si to tak pochopil, ospravedlňujem sa.
Jedna zásuvka mi nestačí a vedenie v zásuvkách mám už plné ... :---
Fero11
08.06.09,05:56
Asi preto to neviem pochopit, lebo nepouzivam notebook, len pracovne stanice a server. Nikdy som nejavil zaujem vlastnit notebook :)