SHARki9
06.06.09,17:54
Prosim pomoste mi mam kopiu windovsu a omylom som isiel na stranku Microsoftu ta chyba je ze ma to nechce nikam pustit ani na media plajery mi nejdu pesnicky,filmi,ked vypinam pc tak nejde vipnut musim ho vypnut rucne a dole sa mi stale ukazuje kolonka Microsoftu ani icq mi poriadne nejde stale vypadava a nechcem davat iny windows tak nejaku inu moznost nemate?
Charon
06.06.09,16:12
Neviem, čo myslíš pod výrazom "kópia" Windowsu... Myslíš tým nie legálny Windows? Ak áno, s tým Ti viem poradiť iba jedno ... Legalizuj, alebo prejdi napr. Linux. (Alebo si ho nainštaluj a nechoď na stránky Microsoftu. Ale myslím si, že to nieje problém (že si tam bol), ale kontrola legálnosti, ktorá prebehla)

Ak máš legálny Windows, skús v prvom kroku sa vrátiť cez Obnovenie systému (Bod obnovy)
Andy Kralik
06.06.09,16:28
Zmenilo sa prostredie windows? Mas nejake hlasenia systemu? Alebo sa jednoducho system sprava divne?

A pridavam sa - ak system nie je legalny tak legalizuj. Stranka Microsoft bezne rizikova nie je.
SHARki9
06.06.09,17:14
Zmenilo sa prostredie windows? Mas nejake hlasenia systemu? Alebo sa jednoducho system sprava divne?

A pridavam sa - ak system nie je legalny tak legalizuj. Stranka Microsoft bezne rizikova nie je.
ako to mam legalizovať
chlap
06.06.09,17:25
ako to mam legalizovať

Kúpou licencie ;)
najag
06.06.09,17:49
Problem je niekedy s legalnym operacnym systemom Windovs a nie este s tymto. Hadam si neskumal na stranke, ci verzia je legalna :D
SHARki9
06.06.09,18:29
Problem je niekedy s legalnym operacnym systemom Windovs a nie este s tymto. Hadam si neskumal na stranke, ci verzia je legalna :D
ne to som nedaval
pistik71
07.06.09,18:48
ne to som nedaval

No to sa ti overilo same, vramci instalacie aktualizacii, napr. SP3.
Takze bud ist kupit legalnu kopiu (dokonca bola aj nejaka legalizacna akcia, ale uz asi skoncila), alebo prejst na linux (ak len internetujes a mailujes tak nie je problem), alebo sa to da spravit aj inac... ;)
kveti
08.06.09,16:31
to ti poradili co??
jasne ze namas peniaze na licenciu takze ju nekupis
ako prve zrus automatic update
potom stiahni legalizator
napriklad z
astalavista.com

poradcovia kydy o legalnosti alebo nelegalnosti kradnuti duševneho vlastnictva pod si nechajte
Andy Kralik
08.06.09,16:37
Ak sa nechce/neda/nemoze kupit Windows je jednoducha odpoved - LINUX
Stefan2005
08.06.09,16:37
..poradcovia kydy o legalnosti alebo nelegalnosti kradnuti duševneho vlastnictva pod si nechajte

Zvolil si nesprávnu stránku na prezentáciu svojich názorov....
kveti
08.06.09,16:42
Zvolil si nesprávnu stránku na prezentáciu svojich názorov....
preco ja som mal pocit ze sa to tu voala PORADA OD SLOVA KONKRETNE PORADIT nie moralizovat hodnotit zdlhavo natahovat atd
Stefan2005
08.06.09,16:50
preco ja som mal pocit ze sa to tu voala PORADA OD SLOVA KONKRETNE PORADIT nie moralizovat hodnotit zdlhavo natahovat atd

... stačí si prečítať Etiketu porady a pocit sa ti zmení na poznanie ( t.j. že o čom je Porada ) ...
kveti
08.06.09,16:59
super takze som asi na zlej stranke navrhujem teda premenovat z porada na webove byrokraticko moralizacne centrum

ALE OD KONKRETNEHO RIESENIA NIECIEHO PROBLEMU TO MA NA HONY DALEKO
na vysokych školách ktore maju nieco docinenia s it /informacne technologie/ sa uci taky predmet
ako ziskat od cloveka dostatocne info na riesenie jeho problemu
ako problem aj INTUITIVNE definovat A JEDNODUCHO VYRIESIT
TOTO JE TO CO MI TU CHYBA
skoda chcel som pomoct
kero64
08.06.09,17:04
preco ja som mal pocit ze sa to tu voala PORADA OD SLOVA KONKRETNE PORADIT nie moralizovat hodnotit zdlhavo natahovat atd
Ale ja mám pocit, že mu tu adekvátne poradili. Nikto tu nič nenapísal, čo by nebola pravda. To nieje o moralizovaní.
To sú fundované odpovede od ľudí, ktorí vedia pomôcť. Ozaj by neškodilo prečítať si etiketu porady, ako radil Stefan2005. Ak pracuješ, isto to nerobíš pre pekné oči zamestnávateľa. Berieš za prácu plat a ten chcú všetci. Aj tvorcovia Windowsu.:)
sondaw
08.06.09,17:13
Mám asi smůlu, že jsem narazila opět na tvůj komentář. I mně něco chybí, ne sice na poradě, ale u tvé osoby - trochu skromnosti a slušnosti k těm, kteří jsou zde o několik let déle jak ty (nebo i já) a oproti tobě napsali mnohem víc rad, které ostatním pomohly.
Dostals radu přečíst si pravidla, která jsou prakticky na všech poradnách nebo fórech, která určují, co se smí a co ne a nechápu, čemu se divíš. Pokud poradíš v dotazu na legální soft nebo postup, je to přesně to, co se od těch, kteří sem přicházejí, očekává.
Moderuji 2 česká fóra, na další přispívám radami, ani na jednom z nich se odkazy, rady nebo návody na nelegální věci netolerují a jsou mazány. Pokud chceš radit tímto způsobem, jsi opravdu úplně někde jinde a budeš muset navštívit úplně jiný typ poradny
kveti
08.06.09,17:13
ano mas pravdu ALE
ZA TAKU RADU AKU SOM DAL /A MYSLIM ZE JE DOBRE/ UZ BUDEM
NA KONIE VKLADT VETU LEN NEVIEM KTORU PORAD ??

1-RADA JE DOBRA, RYCHLA,FUNKčNá,ZADARMO, ALE JE NELEGALNA
2-RADA JE ZDLHAVA PRE ZACIATOCNIKA TAZKA DRAHA A KOPLIKOVANA ALE LEGáLNA
kveti
08.06.09,17:20
ano mate pravdu vsetci
ked som bol maly chalan mal som uzsneho dedka bol mudry a zivotom skuseny ako malemu chalanovi mi daval vselijake ulohy
a ich splnenie nebolo vzdy legalne
mal som kupit ceresne na trhu bez penazi
jasne ze sa to nedalo tak som natrhal u suseda na ceresni
a teraz to najdolezitejsie a PORADIE JE DOLEZITE
NAJSKOR MA POCHVALIL ZA SPLNENIE ULOHY
AZ POTOM MI VYCISTIL ZALUDOK ZE KRADNUT SA NEMA
DOLEZITY NIE SPOSOB ALE VYSLEDOK
kero64
08.06.09,17:23
ano mas pravdu ALE
ZA TAKU RADU AKU SOM DAL /A MYSLIM ZE JE DOBRE/ UZ BUDEM
NA KONIE VKLADT VETU LEN NEVIEM KTORU PORAD ??

1-RADA JE DOBRA, RYCHLA,FUNKčNá,ZADARMO, ALE JE NELEGALNA
2-RADA JE ZDLHAVA PRE ZACIATOCNIKA TAZKA DRAHA A KOPLIKOVANA ALE LEGáLNA
Pozri, do tohoto problému by sa dotyčný nedostal, keby mal legálny software. Samozrejme, do problémov sa môže dostať každý. Aj s legálnym softom. Ale tam sa to rieši inak. Kľudne poraď aj "nelegálne".:) Prezentuješ tým svoj názor. Ale nenapádaj ostatných, ktorí sa snažia poradiť čo najlepšie. Veď sú možnosti, ako mať legálny software. Stačí si prečítať predchádzajúce príspevky.
kveti
08.06.09,17:28
S UCTOU KU VSETKýM CO SA SNAZIA PORADIT
AKO MAT LEGALNY SOFT -ZAPLATIT ZAN
MAL SI POCIT ZE TEN CO MAL PROBLEM NA TO MA JE LOGICKE
KED JE TO STUDAK MA PC POZLIEPANE ABY AKO TAK ISLO TAK TEN SOFT NEKUPI TYM PADOM NEMA PRAVO NA RADU ????
VER MI TAKEMU CO MA KOPEC PENAZI A JE LAKOMI SI KUPIT LEGALNY SOFT NEPORADIM
ZAS JE TO TROSKU O INTUICII A TA SA TU NA PORADE ASI VELMI NENOSI
Stefan2005
08.06.09,17:37
ano mate pravdu vsetci
ked som bol maly chalan mal som uzsneho dedka bol mudry a zivotom skuseny ako malemu chalanovi mi daval vselijake ulohy
a ich splnenie nebolo vzdy legalne
mal som kupit ceresne na trhu bez penazi
jasne ze sa to nedalo tak som natrhal u suseda na ceresni
a teraz to najdolezitejsie a PORADIE JE DOLEZITE
NAJSKOR MA POCHVALIL ZA SPLNENIE ULOHY
AZ POTOM MI VYCISTIL ZALUDOK ZE KRADNUT SA NEMA
DOLEZITY NIE SPOSOB ALE VYSLEDOK

tvoj dedo bol naozaj múdry človek - lenže asi si ho nepochopil; zadal ti úlohu, ktorá vôbec sa nemusela splniť nelegálne (napr. mohol si nazbierať na vlastnej záhrade iné ovocie, ktoré ste mali a mohol si ho vymeniť za tie čerešne) - lenže ty si zvolil nelegálny spôsob splnenia úlohy. Takže ťa pochválil za splnenie úlohy a zároveň pokarhal za zvolený spôsob splnenia.
A ako si postupoval ty? Zadal si hneď nelegálne riešenie a pokarhal si tých, ktorí sa snažili postupovať legálne. V tom je ten rozdiel medzi tebou a tvojim dedom...
kero64
08.06.09,17:41
S UCTOU KU VSETKýM CO SA SNAZIA PORADIT
AKO MAT LEGALNY SOFT -ZAPLATIT ZAN
MAL SI POCIT ZE TEN CO MAL PROBLEM NA TO MA JE LOGICKE
KED JE TO STUDAK MA PC POZLIEPANE ABY AKO TAK ISLO TAK TEN SOFT NEKUPI TYM PADOM NEMA PRAVO NA RADU ????
VER MI TAKEMU CO MA KOPEC PENAZI A JE LAKOMI SI KUPIT LEGALNY SOFT NEPORADIM
ZAS JE TO TROSKU O INTUICII A TA SA TU NA PORADE ASI VELMI NENOSI
Myslíš tú intuíciu, ktorú si mal v téme "úprava fotografií?"Tu bolo požiadané o radu a myslím, že bolo aj zodpovedané. Je tu niekoľko rád, ako z toho von. Nakoniec, veď aj ty si prispel.:)
kveti
08.06.09,17:43
CO SI UZIVATEL PODLA VAS VYBERIE A CO MU POMOZE

1-RADA JE DOBRA, RYCHLA,FUNKčNá,ZADARMO, ALE JE NELEGALNA
2-RADA JE ZDLHAVA PRE ZACIATOCNIKA TAZKA DRAHA A KOPLIKOVANA ALE LEGáLNA
kveti
08.06.09,17:47
Myslíš tú intuíciu, ktorú si mal v téme "úprava fotografií?"Tu bolo požiadané o radu a myslím, že bolo aj zodpovedané. Je tu niekoľko rád, ako z toho von. Nakoniec, veď aj ty si prispel.:)
Chyba s windovsom JE JEDNA TEMA
UPRAVA FOTO DRUHA

NECITAL SI PRAVIDLA NEMAJU SA MIEST HRUSKY S JABLCKAMI
kveti
08.06.09,17:53
OK TAK SI NA PORADU NAJDEM CAS
SKUSTE PORADIT VY LEGáLNY STARY PORADCI
SKUSIM AJ JA
KAZDY SVOJIM SPOSOBOM

A NECH TO OCENI TEN CO MAL PROBLEM
NAOZAJ S UCTOU
KVETI
kero64
08.06.09,17:53
:D Sorry, aj to je príspevok. Ďakujem za upozornenie.;)
sondaw
08.06.09,18:41
CO SI UZIVATEL PODLA VAS VYBERIE A CO MU POMOZE

1-RADA JE DOBRA, RYCHLA,FUNKčNá,ZADARMO, ALE JE NELEGALNA
2-RADA JE ZDLHAVA PRE ZACIATOCNIKA TAZKA DRAHA A KOPLIKOVANA ALE LEGáLNA

Co si uživatel vybere je zcela na jeho rozhodnutí, jen nechápu jedno, proč je v té tvé "anketě" jako druhý bod rada zdlouhavá, těžká, drahá...
Pokud je to jen trochu možné, podle typu problému, dostane radu např. na free soft, pokud potřebuje poradit jak s ním zacházet, zatím se vždy našel někdo, kdo mu poradil a pokud radíme začátečníkovi, snažíme se radit tak, aby to pochopil a zvládl.
Rady na legal soft nebo postupy snad neoznačíš jako rady špatné (vzhledem k tomu, že tvůj nelegal je rada dobrá, jak píšeš), jsou stejně tak funkční a zadarmo. Rozdíl je jen v jediném: jsou legální!
Pokud si ovšem vybere tvoji první možnost, na což má samozřejmě právo, budeš mu ji jen muset poskytnout na jiném typu fóra. To je vše, přeji hezký večer:)
SHARki9
08.06.09,21:26
Dakujem pomol si moc velmi si to cením este raz dik.
kveti
14.06.09,08:33
bez komentára


Re: Chyba s windovsom
Dakujem pomol si moc velmi si to cením este raz dik.
Charon
15.06.09,07:06
Toto je hneď mimo témy, ospravedlňujem sa vopred.
Čítam názor kveti a som prekvapený, najmä jej rady a názory. Mohla by si mi poradiť?
Nemám na auto, žiadne, z mojej mesačne mzdy si nenašetrím ani na najlacnejšie z bazára... a aj keby, tak do starého treba investovať, na čo samozrejme tiež nemám peniaze... Poradíš mi?
"Starí poraďáci" sú krepáni a tí mi poradia aby som šetril a kúpil si, alebo si vzal pôžičku, alebo chodil pešo. Ale tá rada nie je pre mňa. Ja sa chcem voziť.

- Mám ukradnúť nejaké auto? Nové a najnovší typ?
- Mám kúpiť nejaké kradnuté auto?
- Mám si nechať niekym nechať auto ukradnúť?

Poraď mi prosím ....
pistik71
15.06.09,08:21
Toto je hneď mimo témy, ospravedlňujem sa vopred.
Čítam názor kveti a som prekvapený, najmä jej rady a názory. Mohla by si mi poradiť?
Nemám na auto, žiadne, z mojej mesačne mzdy si nenašetrím ani na najlacnejšie z bazára... a aj keby, tak do starého treba investovať, na čo samozrejme tiež nemám peniaze... Poradíš mi?
"Starí poraďáci" sú krepáni a tí mi poradia aby som šetril a kúpil si, alebo si vzal pôžičku, alebo chodil pešo. Ale tá rada nie je pre mňa. Ja sa chcem voziť.

- Mám ukradnúť nejaké auto? Nové a najnovší typ?
- Mám kúpiť nejaké kradnuté auto?
- Mám si nechať niekym nechať auto ukradnúť?

Poraď mi prosím ....

Mas samozrejme pravdu, ale treba akeptovat, ze aj zla rada je rada, nie? To by si sa mozno cudoval, kolko ludi by ti poradilo aby si si nejake auto ukradol, ked sa chces vozit.
Ked uz sme pri tom prirovnani, tak ak by vyrobca aut robil auta bez zamkov a startovalo by sa bez kluca, tak to by sa ich kradlo a kradlo... (samozrejme, na servis by si nemal narok :). Ale vyrobca by bol aj tak spokojny, lebo najviac by sa jazdio jeho autami. Na niektorych krizovatkach by ti sice zdochol motor, ale stacilo by potlacit a fical by si dalej.

Ono je to palciva tema - niekto pouziva cierny SW preto, lebo nan nema, niekto z principu,... A co sa tyka radenia, tiez je mnozstvo navodov ako otorit zabuchnutu skodovku, alebo fabku na byte. Blba by ale bola otazka (alebo ten co sa pyta) "potrebujem ukradnut skodovku, ako otvorim dvere?". Samozrejme by sa niekto nasiel co by mu dal spravnu odpoved.
kergulaan
15.06.09,08:49
[QUOTE=pistik71;1072612
Ono je to palciva tema - niekto pouziva cierny SW preto, lebo nan nema, niekto z principu,... [/QUOTE]

Suhlas, ale povedz mi kde inde, si kupis nejaky tovar a potom ked ho uz nechces pouzivat, lebo si kupis novy ho nemozes predat dalej, ako "second hand" knihy, hudba, vedecke publikacie ano aj stare auta, ale SW nie.
Protimonopolny urad vystupuje proti cenam napr plynu, ale na MS s cenamy SW - nikto nic. Je ta cena spravna?
Preco neurobia minimalizovany OS. Mne tie ich skicare a wordapady atd su na 2 veci na h.. a na nic, ale moznost vyberu =0 (len mi prosim nepiste o linuxe, naozaj nemam cas sa zaoberat instalaciami a ucemi, to uz necham pre syna) a tiez tie srandy ako home, premium atd.
To iste s excelom, oproti ex. z roku 1998 - no ja neviem vyuzivam viac menej to iste, par vzorcov v rodinnom uctovnictve a par tabuliek pre pomoc pri praci. 98% - nepotrebnych. a znova, mas moznost si kupit nieco mensie, ako pri autach - ja nepotrebujem jeep, ale mensie rodinne auto.
a o tom to je, ze ludia su nuteni si kupovat v podstate co nechcu a ani nepotrebuju a tak hladaju ine moznosti ako sa tomu vyhnut.
sondaw
15.06.09,08:53
Nechtěla jsem už na toto téma nic psát, ale nedá mi to.
Myslím, že by se většina z nás ani nedivila, kolik podobných lidí by se našlo, ovšem o tomto celé tohle téma nebylo.
Ano, i špatná rada je radou, ovšem tu od "kveti" nelze akceptovat zde na Poradě. A o tom to je.
Charon napsal své přirovnání proto, aby byla právě ta špatná rada na nelegální soft jasnější a zřetelnější, aspoň to tak chápu já.
Někdo totiž nevidí nebo vidět nechce, že "ukrást" soft je ve své podstatě totéž, jako ukrást auto a odmítá přijmout, že na běžných fórech nejsou tyto rady akceptovány a jsou odkazovány na warez fóra.
O tom totiž tohle téma bylo a "poraďáci" byli napadáni proto, že zde podobné rady nejsou tolerovány.
Jestli používat nelegální soft záleží už na každém z nás, ovšem pokud má potom někdo s tímto softem problém, nemůže očekávat radu a pomoc na fóru, jakým Porada je.
A pokud rádce jako "kveti" napadá všechny ostatní proto, že dodržují pravidla tohoto fóra, která on odmítá akceptovat, potom se nesmí divit reakcím, jakých se mu zde dostalo
Charon ode mne dostává za svůj příspěvek bod
sondaw
15.06.09,09:02
Preco neurobia minimalizovany OS. Mne tie ich skicare a wordapady atd su na 2 veci na h.. a na nic, ale moznost vyberu =0 (len mi prosim nepiste o linuxe, naozaj nemam cas sa zaoberat instalaciami a ucemi, to uz necham pre syna) a tiez tie srandy ako home, premium atd.
To iste s excelom, oproti ex. z roku 1998 - no ja neviem vyuzivam viac menej to iste, par vzorcov v rodinnom uctovnictve a par tabuliek pre pomoc pri praci. 98% - nepotrebnych. a znova, mas moznost si kupit nieco mensie, ako pri autach - ja nepotrebujem jeep, ale mensie rodinne auto.
a o tom to je, ze ludia su nuteni si kupovat v podstate co nechcu a ani nepotrebuju a tak hladaju ine moznosti ako sa tomu vyhnut.

S minimalizovaným OS se dá jistě souhlasit a většina lidí by to přivítala, co se týká ostatního softwaru, většinou lze najít freeware alternativu - free programy na vypalování, defragmentaci, čištění PC, OpenOffice, antispyware či firewally... To je ta jiná možnost, o které píšeš, proto si myslím, že lidé nejsou ve většině případech nuceni kupovat co nechtějí.
Jen u antiviru bych freeware možnost asi hodně zvažovala a raději investovala do full verze
pistik71
15.06.09,09:39
Suhlas, ale povedz mi kde inde, si kupis nejaky tovar a potom ked ho uz nechces pouzivat, lebo si kupis novy ho nemozes predat dalej, ako "second hand" knihy, hudba, vedecke publikacie ano aj stare auta, ale SW nie.
Protimonopolny urad vystupuje proti cenam napr plynu, ale na MS s cenamy SW - nikto nic. Je ta cena spravna?
Preco neurobia minimalizovany OS. Mne tie ich skicare a wordapady atd su na 2 veci na h.. a na nic, ale moznost vyberu =0 (len mi prosim nepiste o linuxe, naozaj nemam cas sa zaoberat instalaciami a ucemi, to uz necham pre syna) a tiez tie srandy ako home, premium atd.
To iste s excelom, oproti ex. z roku 1998 - no ja neviem vyuzivam viac menej to iste, par vzorcov v rodinnom uctovnictve a par tabuliek pre pomoc pri praci. 98% - nepotrebnych. a znova, mas moznost si kupit nieco mensie, ako pri autach - ja nepotrebujem jeep, ale mensie rodinne auto.
a o tom to je, ze ludia su nuteni si kupovat v podstate co nechcu a ani nepotrebuju a tak hladaju ine moznosti ako sa tomu vyhnut.

SW mozes predat, ak mas krabicovu verziu, alebo ak mas OEM, tak s PC. Nik nikoho nenuti kupovat MS. Je to nasa chyba. Keby sme boli v ulohe Billa, tak sa sprvame rovnako (nietori aj horsie :)
Andy Kralik
15.06.09,10:20
mimotemy Ak chces fungujuci operacny system na bezne pouzivanie - postaci vhodna verzia Linuxu. Nevies ako nan? Nauc sa. Nech nik nevravi ze je to tazke. Mojim rodicom som na pocitac tiez dal linux. Naucili sa s nim robit rovnako ako s Windowsom a su spokojni. Je vela instalacii, treba len vyskusat ktora bude vyhovovat. A na zakladne pouzivanie staci.

Ak chces silou mocou Windows, ok, kup ho. Oproti cene pocitaca ta licencia az taka draha nie je.

Ak nemozes pouzivat linux lebo pouzivas specializovany software ktory bezi len na Windows, kup ho. Oproti cene specializovaneho software ta licencia az taka draha tiez nie je.

A ked nechces platit - vrat sa na zaciatok a vyber si nieco free.
seat
15.06.09,17:06
Myslim si že trošku háčik je v tom že v súčastnosti sa väčšina pc a notebookov predáva s vistou - nie je velmi na výber hlavne u lepších zostáv si ich kupiť bez windows - máme si všetci kúpiť windows a potom si ho preinštalovat napr. na linux? kto mi vráti peniaze zaplatené za licenciu?
Flinstone
15.06.09,18:38
Hneď pri prvom spustení sa systém snaží inštalovať... a pýta sa či užívateľ súhlasí s licenciou... ak súhlasí smola... ak nesúhlasí, vzniká mu nárok na vrátenie peňazí za OS ktorý nepoužil... na nete je zdokumentovaný takýto súboj s firmou Lenovo v susedných čechách
http://www.abclinuxu.cz/blog/kamil_paral/2008/8/vraceni-licence-windows-u-lenovo-cr
kergulaan
15.06.09,19:42
Hneď pri prvom spustení sa systém snaží inštalovať... a pýta sa či užívateľ súhlasí s licenciou... ak súhlasí smola... ak nesúhlasí, vzniká mu nárok na vrátenie peňazí za OS ktorý nepoužil... na nete je zdokumentovaný takýto súboj s firmou Lenovo v susedných čechách
http://www.abclinuxu.cz/blog/kamil_paral/2008/8/vraceni-licence-windows-u-lenovo-cr

prepac le preco mam bojovat (suboj) za nieco co nechcem, - to je chore nie?
tot nedavno sme tlieskali pacickami ako nam komisia EU znizila roaming na mobilne teflony.
kde bol dovtedy trh? - ceny neumerne vysoke a nic sa nedialo, a teraz znova znizuju ceny a kludne mozu ist este nizsie a nic sa nasim operatorom nestane.
to iste je aj s MS - monopol a nik na nich nema. ceny si urcuju ako chcu. kto im urcuje primerany zisk, len trh???, aky je trh pri monopole lenivosti ludi, =0.
takze som za, co najviac MS pritlacit k zjednoduseniu OS a tym aj zlacneniu. zacalo to IE nech to pokracuje win expl, skicar, defragment atd.
....a na dovazok, povinne v skolach ucit "Open source", to by sa diali veci
Flinstone
16.06.09,04:15
sme na Slovensku... takže primeraný zisk obchodníkom nehovorí nič. Inak by sa nemohlo stať, že ženská nakúpi rifle do butiku po 2,7€ a predáva po 25. Videl som faktúry... Keď môže ona a jej podobní obchodníci, prečo nie MS... Ak by trh znížil dopyt, tak by išli zrejme aj ceny smerom dole... Na začiatok zrejme bude treba zabojovať... ja mám dualboot, lebo win som mal s notbukom, ako spomínaš ale použijem ho tak raz za mesiac... oplatí sa platiť za niečo čo tak málo využívam? Zrejme by som sa zaobišiel aj bez neho...
kergulaan
16.06.09,06:09
tato vetva temy vznikla vlastne na otazke moralnosti cracknuteho SW, ale nikto sa tu nezaoberal moralnostou cien OS od MS - to je posvetne a to vyriesi trh.
porovnanie cien OS a platov v napr rak. usa. s nami.
kolko je u nas % nelegal SW od MS - a su v zisku, keby sa mavlo carovnym prutikom, a vsetci by si kupili legal SW, myslis ze by zlacneli??

MMCH - kolko ludi ma mobil viazany na 2 roky a odblokovany aby v zahranici mohli dat miestnu kartu?

Nech hodi kamenom ten kto je bez viny, ale cestne :>)D
Andy Kralik
16.06.09,06:45
mimotemy
Vo Viedni na námestí kúpiš čokoládovú pralinku kus za 5€. Cena je to urcite neprimerane prehnana, aj ked pralinka je isto velmi chutná.

Ak ju chce niekto ochutnat, kupi si ju.. ok.. ja som ju este nikdy nechutnal. ked mam chut na sladke staci mi aj pralinka z obchodu ktora je podstatne lacnejsia. Nik nikoho nenuti aby si pralinky za 5€ kupoval.

Ak niekto ale pralinku tajne zoberie a ospravedlni to tym, ze on ju velmi chce a predsa pralinka je neprimerane draha, a ze keby bola lacnejsia tak si ju aj kupi - je to kradez. Nic viac nic menej.

Niekomu je to jedno. Niekto s tym dokaze zit. Niekto si ale radsej kupi cokoladu v obchode. A niekto da tych 5€, ked uz ma taku chut na nu, ze nevie inak.
sondaw
16.06.09,07:00
tato vetva temy vznikla vlastne na otazke moralnosti cracknuteho SW, ale nikto sa tu nezaoberal moralnostou cien OS od MS - to je posvetne a to vyriesi trh.

Nech hodi kamenom ten kto je bez viny, ale cestne :>)D

Promiň, že s tebou nesouhlasím. Toto téma nevzniklo na základě otázky morálnosti nelegálního softwaru, vzniklo samotným dotazem a reakcí Charona, Andy Kralika a dalších, jejich radou na legalizaci OS nebo přechod na Linux a upozorněním na to, že nelegální soft prostě na Poradě neřešíme, že se tazatel se musí obrátit na jiný typ fóra.
Radu tedy dostal, teprve "kveti" rozvinul téma k dokonalosti, navezl se zde do všech a všeho a svůj výstup zakončil radou: "když na něco nemáš, tak to ukradni"
Jestli někdo má nebo nemá legální soft nebo OS je čistě jeho věcí, jestli někdo porušuje pravidla fóra je věcí i nás ostatních
31Jankal
07.07.09,10:17
ahojte, dole v pravom rohu mi nabehla modrá hviezdica/tú mám v lište/ a vyhadzuje mi tam tabuľku, že windows genuine advantage, pod nou je modrá tabuľka kt. je tam stále a tam je napísané: ask for genuine microsoft software. You may be a victim of soft ware counterfeiting. This copy of windows did not pass genuine windows validation. Ked kliknem na tú modrú hviezdicu, tak mi tam vypíše takéto možnosti:
validaion failure datails /online/
purchase a genuine windows license /online/
benefits oh genuine /online/
change notifications settings /online/
Sefovia mi tvrdia že máme kúpenú licenciu žiadnu kopiu.
Co s tým? Co odo mna chcejú? Ako sa toho zbaviť?
sondaw
07.07.09,11:00
Stručně ti to píše v tom smyslu, že je potřeba požádat o ověření pravosti, zda jde opravdu o software společnosti Microsoft, že může jít o padělek a tato kopie ověřením pravosti neprošla
Nejlépe nechat tak a zeptat se šéfů, co s tím, nakonec od toho šéfové jsou, aby rozhodovali :)
Andy Kralik
07.07.09,15:05
Ak mate IT oddelenie nahlasit to tam.
Ak nie, nahlasit to nadriadenym.
31Jankal
09.07.09,03:42
Šéfovia tomu rozumejú asi tak ako aj ja. Ako dalej postupovať aby mi to nevyhadzovalo.
Stefan2005
09.07.09,04:46
Šéfovia tomu rozumejú asi tak ako aj ja. Ako dalej postupovať aby mi to nevyhadzovalo.

1. nájsť doklady (včítane nálepky-hologramu) o kúpe daného Windows-u, ak sa nájdu
a) zistiť, či ide o OEM verziu, alebo krabicovú
b) v prípade OEM verzie preveriť, či sa náhodou už neinštalovala a aktivovala na inom počítači
c) ak je všetko o.k., tak zavolať podporu Microsoftu, a požiadať o opätovnú aktiváciu operačného systému...

2. no ak neviete preukázať legálne nadobudnutie Windows-u, tak zostáva možnosť zakúpiť daný produkt, alebo aspoň jeho legalizáciu....
31Jankal
09.07.09,05:11
Ale doteraz mi to nevyhadzovalo. Prečo zrazu?
Flinstone
09.07.09,06:24
vrámci aktualizácií systému stiahlo a sputilo nový genuine windows validation a ten zrejme vyhodnotil kópiu ako nelegálnu... ak máte doklad o kúpe OS, resp. kúpe pc včítane predinštalovaného OS, tak len obrátiť sa na microsoft ako spomínal Štefan2005