ja.stevo
06.06.09,19:34
Dobry den,prosim vas nevedeli by ste mi niekto poradit alebo odporucit temu?:confused:Chcel som zystit ako je to z dovozom tovaru z uk neviem ako by som to specifikoval ako sekend hand ale nie z oblecenim.popripade novy tovar.Na fakturi je v podstate nenakupytelny a blocky taktiez k tomu niesu!je to ako keby ste si nieco kupili cez inzerat a rozhodli sa to dalej zo zyskom predat.Da sa to vobec neako legalizovat ? Ako by sa dala dostat na to zivnost?
Napr.kupim pracku z druhej ruky a predam ju dalej.
Lianka
07.06.09,07:52
ja.stevo
07.06.09,10:15
Ja som tie clanky cital cele, no alebo som nenasiel alebo nepochopil? mal by som zaujem otvorit obchod no tovar ktory by som dalej predaval by bol zyskany inym sposobom (darovany,kupeny od ludi ktory ho nepotrebuju ...) proste nemal by som ako zdokladovat priejem tovaru trebars pre 2nd hand su velkosklady ktore predajcom poskytnu blok ale ako dokaze zdokladovat prijem tovaru ten velkosklad? a ako vytvara ceny? Mam priestory,bol by aj tovar a myslim si ze velmi lukratyvny no ako ho predat ked som ho zyskal zdarma?
KEJKA
07.06.09,11:27
to je skôr sprostredkovanie predaja použitého tovaru.
Tovar získaný zdarma? Ak nemáš doklad o kúpe, tak nemáš výdavok (JU), resp. máš okamžitý výnos (PU) v cene obvyklej - pri príjme na sklad.
Doklad o získaní tovaru by si mal mať v záujme preukaznosti. Resp. Aj na taký tovar sa vzťahuje záruka, ak nebudeš mať v rukách žiadny papier, celé riziko predaja ide na tvoj vrub (reklamácie).
ako píšeš........ darovany,kupeny od ludi ktory ho nepotrebuju ...) ............. ak kúpiš od občana, môžeš si nechať podpísať výdavkový bloček, že od teba vzali peniaze. A to je výdavok za účelom dosiahnutia príjmu.
Aj tak si tvoj nápad neviem predstaviť v praxi a už vôbec nie vo veľkom. Ak vo veľkom, tak budeš mať možno súvisiace náklady s obstaraním - dovoz, náklady na nejakú legalizáciu - certifikáty ..... to iba hádam, ved neviem, čo zamýšľaš.
ja.stevo
07.06.09,11:48
uvediem priklad viskytla sa mi moznost nakupu srubovaciek 50 ks(znackovych) tato srubovacka sa u nas predava okolo 100 eur.Ja ju kupim za 20 eur bez dokladu a chcel by som ju dalej predat zo zyskom trebars 50eur.dalej napr.tovar ktory clovek dostane trebars niekto ma doma prebytocne oblecnie a rozhodne sa ho zbavit ja ho od neho zakupim za neaku smiesnu sumu (len aby ho nezahodil ale dal mne) ale taktiez mi nebude vipisovat vidajku ze.no a ja ho chcem dalej predat (kupim mikynu 1€ a predam za 3€)? no neviem ci sa to dako da alebo to nechat tak?:confused:
ja.stevo
07.06.09,12:15
trebars v anglicku funguje siet obchodou,ludia maju doma nepotrebne veci je im luto zahodit ich tak ich donesu k obchodu tento tovar v obchode spracuju (preberu ho,vicistia)a dalej ponuknu na predaj,oni taktiez nedokazu preukazat priem tovaru,pretoze vsetko je uplne anonymne.alebo sa tam uz predpoklada ze cena tovaru je nic a oni v podstate vykazuju len cisty zisk?
KEJKA
07.06.09,12:51
no bez dokladu je nulová nákupná cena. Predajná cena je potom súčasne aj zisk. Čistý nie je, lebo v skutočnosti výdavky na obstaranie sú, ale nie sú preukázateľné.
Pri dovoze existuje hranica, ktorú ked prekročíte, musíte sa registrovať na DU a zaplatiť DPH. Hranica 420 000 Sk, teraz je to v EUR, len upozorňujem na určité mantinely.
ja.stevo
07.06.09,13:11
smiem sa este opytat?z coho sa vypocitava tych 420 000 ak to v podstate nema ziadnu cenu,alebo sa to pocita zisk? no a da sa z toho odpocitat vypocitatelne naklady ako trebars ta doprava,cistenie...?a dalej ak by som neprekrocil tu sumu nemusel by som v podstate potrebovat ani zivnost?alebo ju potrebujem akurat teda nemusim platit dane?
KEJKA
07.06.09,13:55
smiem sa este opytat?z coho sa vypocitava tych 420 000 ak to v podstate nema ziadnu cenu,alebo sa to pocita zisk? no a da sa z toho odpocitat vypocitatelne naklady ako trebars ta doprava,cistenie...?a dalej ak by som neprekrocil tu sumu nemusel by som v podstate potrebovat ani zivnost?alebo ju potrebujem akurat teda nemusim platit dane?
no hej, to máš pravdu, nemáš ako preukázať nákupnú cenu, ale keby sa toho niekto chytil, je lepšie mať doklad, že si to získal zadarmo alebo za euro alebo inak. Ked nebudeš vedieť preukázať, tak neviem, len som načrtla možný problém. Nelám si s tým hlavu.
Samozrejme,môžeš si uplatniť všetky výdavky, ktoré vieš preukázať, prípadne je možno výhodné uvažovať o paušáli.
Živnosť potrebuješ, ak chceš týmto smerom podnikať.....
ja som písala o možnej regoistrácii DPH, nie o tom, že nepotrebuješ živnosť. Dosť závisí, aká je tvoja cieľová skupina..... ak zásobuješ rodinu, tak to asi podnikanie nebude.