kelso1111
06.06.09,22:42
:)CUS...ludia mam taky problemik.:mee:
Uz to trva mesiac a neviem si rady a nikde nemozem najst co by to mohlo byt.
Mam NB ASUS F3Useries CPU: Ath.64 TK55, 160GB HD, 2G RAM.

PROBLEM:confused::Vzdy ked zapnem PC tak asi za 3 hodinky mi zahlasi NEDOSTATOK VIRTUALNEJ PAMATE taky zlty trojuholnik. Naraz mi zacne postupne vypinat vsetky programi a mne nic ine nezostava len restart PC. Ked som ho zapol tak som sledoval ako pomalicky pri strankovani mi stupala krivka az na maximum pocas tych 3 hodin a znova mi zacalo vypinat programi. A takto to mam cely den. Zapnem vypnem a znova. PC uz mam z toho v radnych srac....kach. Ak by som to mohol tak napisat. Nevedl by tu niekto??? HELP :eek:
Fero11
07.06.09,03:58
no pozri, ktory proces berie tolko pamate
sthruska
07.06.09,07:47
Mne sa osvedčilo nastaviť si virtuálnu pamäť (PC) manuálne. Ale súhlasím s Fero11.
Stevo5
07.06.09,09:59
Máš dosť voľného miesta na disku C? Mám dojem ako by nebolo dosť miesta na vytvorenie väčšieho swapovacieho súboru. Pozri ci nemáš použitie virtuálnej RAM vypnuté.

Alebo - nemáš nastavený systém tak, aby bola len minimálna veľkosť swap súboru na disku? Skús to prepnúť na "Systém sám nastaví správnu veľkosť".

Iná možnosť je použiť niektorú utilitku na priebežné čistenie RAM - jedna takáto je napríklad v TuneUp utilities - ale systém musí byť nastavený na dostatočne veľký swapovací súbor a musí byť dostatok miesta na disku na ktorom máš swap. súbor - nemusí to byť C.

A skús si preskenovať PC aktualizovaným antivírom a antispyware - pre každý prípad.
misoft
07.06.09,18:36
Tiež môže skúsiť nastaviť vitruálnu pamäť sám napevno (obe hodnoty dať rovnaké). Systém dole sám doporučuje, aká by mala byť virtuálna pamäť, koľko je nastavená a koľko je miesta na disku. Nastaviť 1/10 až 1/15 veľkosti disku. Pri 160GB disku by som odporúčal nastaviť na 1500MB - 1800MB.
(Ja sám mám pri 160GB nastavené 1024MB)
pistik71
07.06.09,19:12
Moze byt aj chyba RAM. Uz som sa s tym viac krat stretol, ale nie pri NTB, len pri PC. A samozrejme to moze byt aj nejaky skodlivy kod, ako pisal Stevo5 - preskenuj.
S tym manualnym swapom som niekedy davno tiez s oblubou experimentoval, ale vysledky boli skor psychologicke. A casom som dospel k zaveru ze "dajte Windowsu co chce sam" a bude spokojnejsi :-)