Jurho
07.06.09,10:33
mám tu jeden problém.. potrebujem vytlačiť podklady z power pointu..... proste 6 alebo 9 celych slidov na A4..... ale potrebujem, aby sa to dalo čítať.... ja jednoducho NEchcem medzi slidami také obrovské medzery a také široké okraje.....

da sa to nejako zredukovať? hmm?

VDAKA za odpovede.....
Stevo5
07.06.09,09:48
Tlač z PP neviem či by sa dala tak špeciálne nastaviť. Ale možno by ti pomohlo ak by si si to čo chceš tlačiť uložil na disk a potom napríklad vo Worde upravil pre tlač.
Jurho
07.06.09,16:02
Na disku to uložené mám.........

ale je toho tak 300 slidov...... a to sa mi teda upravovať nechce......
misoft
07.06.09,18:14
V PP si predsa môžeš nastaviť rozmery strany.
V hornej nástrojovej lište klikni na Súbor, rozbalí sa ti menu, kde nájdeš Nastavenie strany... Tam si zvolíš Veľkosť snímok - rozmer papiera (pri Vlastná si zadáš svoje), či na šírku alebo výšku a tiež číslovanie stránok.
Jurho
08.06.09,07:36
To som taktiež už skúšal.... ale nech tam dám akýkoľvek rozmer........
ten pomer tam ostane....... proste stále rovnako široké medzery medzi snímkami......... a zbytočne.,.......
Chobot
08.06.09,08:05
mám tu jeden problém.. potrebujem vytlačiť podklady z power pointu..... proste 6 alebo 9 celych slidov na A4..... ale potrebujem, aby sa to dalo čítať.... ja jednoducho NEchcem medzi slidami také obrovské medzery a také široké okraje.....

da sa to nejako zredukovať? hmm?

VDAKA za odpovede.....

Ak tlačíš z PP, tak je tam niekoľko možností na výber. Predpokladám, že si vyberal z možností, ktoré ti ponuka hneď prvé tlačové dialógové okno, a to v okienku "Tlačiť", kde máš na výber Prezentáciu, Podklady, Poznámky alebo Prehľad. Ty, aby si si mohol vytlačiť viac prezentácií na stranu si asi zvolil Podklady, vtedy ti umožní vedľajšia funkcia Podklady - Snímok na stranu vytlačiť viac snímok na stranu. Pokiaľ to tlačíš z tejto funkcie, tak ti ale snímky vytlačí s orámovaním a veľkou medzerou medzi snímkami.

Skús v tom menu vybrať Prezentáciu a potom klikni vpravo hore na na tlačítko Vlastnosti. Zobrazí sa ti ďalšie dialógové okno, kde sa nastavujú ďalšie funkcie tlače (to je nastavenie už tlačiarne, nie PP) a tam skús nájsť, či ti tlačiareň neponúkne niekde v možnostiach tlač viac strán na hárok. Tam si zvoľ 6 alebo viac strán a vytlačí ti to bez toho orámovania. Presnú cestu ti už nepopíšem, lebo navigácia v menu tlače závisí od typu tlačiarne, každá to môže mať iné.