elena6574
07.06.09,11:48
ahojte!

prosim o ospravedlnenie, pokial som zle zaradila temu .

Potrebovala by som poradit ohladom najmu nebytovych priestorov.

Firma v ktorej mam najomnu zmluvu na uzivanie priestorov bola v minulom roku v konkurze.
Na zaklade vyuctovania ku 28.februaru 2009 som mala za uzivanie najomnych priestorov preplatok.
Firma v konkurze bola odpredana, alebo skratka zmenila majitela :rolleyes:
a tento majitel tvrdi, ze s mojim preplatkom za najom za minuly rok nema nic spolocne, kedze v tom case bola firma v konkurze.
Navrhla som, aby mi bol mesacny najom znizeny o sumu preplatku.
Novy majitel je kategoricky proti.

Ma pravdu?
Neprebral zavazky vramci najomnych zmluv zo zakona "on block", kedze ani novu najomnu zmluvu nemam-je len pokracovanim tej predchadzajucej?

Navyse by ma zaujimalo aj nasledovne:
Moze novy majitel zdvihnut sumu za prenajom priestorov bez mojho suhlasu?
Mam trojmesacnu vypovednu dobu -pokial mi da vypoved z najmu, je v dobe vypovednej zmluvy najom urceny zmluvou, alebo sa to moze menit podla uvahy majitela? Cize si vysoli najom aky chce aj bez mojho suhlasu a bude sumu neskor vymahat, ked nezaplatim?
Mam tej firmy plne zuby, stale sa tam striedali majitelia a stale sa preberali najomne zmluvy vcelku, nikdy nebol problem, ale teraz uz toho mam dost, len potrebujem doriesit veci ô
lege artis, kym sa odstahujem.
Som z toho riadny jelen :eek:, poradte prosim, ak viete.

Dakujem pekne za akykolvek nazor.
misoft
07.06.09,17:55
Nie som síce odborník v tomto, ale si myslím, že všetko by malo byť na papieri. Pokiaľ by zdvihol nájomné, ale neoznámil to (žiadne písomné oznámenie alebo dohoda), platí (podľa mňa) pôvodna dohoda.
elena6574
08.06.09,07:56
misoft, dakujem !

ono je ten problem, ci moze zdvihnut najom zo dna na den len oznamom, bez akehokolvek suhlasu najomcu.
ze len proste oznami a dost....asi ano, ze :mee: ach jaj.