Boodie
07.06.09,13:43
Mam napad na mikropodnikatelsku aktivitu, ak sa to tak da nazvat :)
Som student VS denneho studia.

Chcem predavat na koncertoch alebo festivaloch rozne zabavne svetelne gadgety, ako su svietiace palicky, svietiace rohy a podobne. Predaj by bol na vlastnu pest, ziadni podriadeni ani nadriadeni.

1. Potrebujem na takyto prilezitostny predaj zivnost?
2. Potrebujem nejake povolenie od obce, kde sa akcia kona?
3. Je potrebne takyto predaj uvadzat do danoveho priznania, teda zisk z predaja zdanit?
4. Ak chcem tovar nakupit z internetoveho obchodu (e-b**), potrebujem nejaku fakturu na zdokladovanie "nakladov" alebo ako to volate?

Snazil som sa to sformulovat po lopate, tak dufam ze najdem potrebne odpovede. Dakujem ze si, porada.sk :D
Lianka
08.06.09,13:47
Nie som celkom presvedcena o tom, ze ide o prilezitostny predaj. Cielom je predaj na festivaloch a pod. - podla mna je to planovane opakovana cinnost, a nie nahodna cinnost - a na tu treba zivnost.

Velmi strucne:
Ano, fakturu + doklad o zaplateni. Ak doklad splna vsetky nalezitosti, fakturu nepotrebujes.

Zivnost: budes viest uctovnictvo alebo si uplatnis vydavky percentom (40% z prijmu).

Pokial tvoj prijem nedosiahne polovicu nezdanitelnej casti na danovnika, nemusis podavat danove priznania. Nezdanitelna cast pre rok 2009 = 4 025,70 EUR.
Boodie
08.06.09,15:42
vdaka.. super zhrnutie ;) predsa len este jedna vec: ak by islo o prilezitostny predaj... pri takejto cinnosti su ine podmienky? a je takato cinnost aj niekde v zakone definovana? za odpoved dam body :)
hanelie
08.06.09,16:10