layla
07.06.09,16:04
Ahojte! Chcela by som sa spytat, kedy je zivnostensky urad povinny zrusit zivnost. Najlepsie by bolo keby sa mi to niekto pokusil vysvetlit "polopate" :o. Dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa pokial som temu zle zaradila.
evuša
07.06.09,18:21
Živnostenský úrad je povinný zrušiť živnosť ak je podnikateľ právoplatne odsúdený za majetkový trestný čin, a to bez ohľadu na to, či sa jedná o podmienečné odsúdenie, alebo nepodmienečné, ak živnostník zomrie, alebo ak o to živnostník sám požiada.
Lianka
08.06.09,13:52
HLAVA III
ZÁNIK ŽIVNOSTENSKÉHO OPRÁVNENIA

§ 57

(1) Živnostenské oprávnenie zaniká

a) smrťou fyzickej osoby (živnostníka), ak nepokračujú v živnosti dedičia alebo správca dedičstva; oprávnenie však zanikne najneskôr uplynutím lehoty uvedenej v § 13 ods. 5,
b) zánikom právnickej osoby, ak nejde o prípady podľa § 14 a 15,
c) uplynutím času, ak živnostenské oprávnenie bolo vydané na určitý čas,
d) rozhodnutím živnostenského úraduo zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58,
e) ak to ustanoví osobitný zákon,
f) uplynutím lehoty povoleného prechodného alebo trvalého pobytu podnikateľa alebo jeho zrušením,
g) pri ohlasovacích živnostiach dňom uvedeným v oznámení o ukončení podnikania; to neplatí, ak živnostenský úrad začal konanie o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58 ods. 1 písm. d) alebo § 58 ods. 2 písm. a).
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html