ochranca
07.06.09,16:36
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať či je potrebný energetický posudok na byt -pri rekonštrukcií časti podkrovia pri projekte na Stavebné povolenie . A keď áno - ako sa potom sa ráta a posudzuje energetická hospodárnosť na tento 1 byt alebo celú budovu - v norme sú uvedené merné potreby tepla ale pre objekt(budovu) ,čo v prípade bytu, ak sa bude rekonštruovať len časť podkrovia bytového domu? Vďaka za všetky odpovede.
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.06.09,15:22
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať či je potrebný energetický posudok na byt -pri rekonštrukcií časti podkrovia pri projekte na Stavebné povolenie . A keď áno - ako sa potom sa ráta a posudzuje energetická hospodárnosť na tento 1 byt alebo celú budovu - v norme sú uvedené merné potreby tepla ale pre objekt(budovu) ,čo v prípade bytu, ak sa bude rekonštruovať len časť podkrovia bytového domu? Vďaka za všetky odpovede.


zo zákona č. 555/2005 Z.z. z 8. novembra 2005
o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 17/2007 Z.z
§ 2 ods. 7

Významnou obnovou budovy na účely tohto zákona sú stavebné úpravy existujúcej budovy alebo jej samostatne užívanej časti, ktorými sa vykonáva zásah do tepelnej ochrany zateplením jej obvodového a strešného plášťa, výmenou pôvodných otvorových výplní budovy alebo energetického vybavenia budovy takým spôsobom, že to má vplyv na energetickú hospodárnosť budovy. Významnú obnovu budovy možno uskutočniť jej jednorazovou stavebnou úpravou alebo postupnými čiastkovými stavebnými úpravami. (§2 ods. 7).


Treba si položiť základnú otázku : Dôjde stavebnou úpravou bytu k významnej obnovy budovy ?
Ak áno, tak posudok treba, ak nie tak potom ....
Podľa mňa určite nie.

CIMOM