gianny
07.06.09,19:55
Chcel by som sa opýtať, či je možné krátkodobo ubytovávať v nebytových priestoroch (9 samostatných izieb), ak nie som živnostník a nepodnikám? Bolo by to možné riešiť nájomnou zmluvou?
Ďakujem
Lianka
08.06.09,13:40
Nie som si ista tym "ubytovanim v nebytovych priestoroch".

Co znamenaju "samostatne izby"? Su castou bytu/domu? Alebo samostatnou (bytovou) jednotkou? O aky priestor ide?

Ano, prenajom riesis najomnou zmluvou, v ktorej si dohodnes podmienky najmu.
veronikasad
08.06.09,13:48
Chcel by som sa opýtať, či je možné krátkodobo ubytovávať v nebytových priestoroch (9 samostatných izieb), ak nie som živnostník a nepodnikám? Bolo by to možné riešiť nájomnou zmluvou?
Ďakujem
ano, na základe nájomnej zmluvy môžeš ubytovávať aj ako FO. Je potrebná aj registrácia na daňovom úrade, DU ti pridelí DIČ.
Stefan2005
08.06.09,14:32
...ubytovávať v nebytových priestoroch...

V zákone o nájme nebytových priestorov v §3 mimo iné hovorí:
(2) Nebytové priestory sa prenajímajú na účely, na ktoré sú stavebne určené.

betka v jednom svojom príspevku píše:

"Ak FO prenajíma nebytové priestory, nevzniká jej povinosť registrácie."
( http://www.porada.sk/739686-post3.html )
gianny
09.06.09,10:03
Nie som si ista tym "ubytovanim v nebytovych priestoroch".

Co znamenaju "samostatne izby"? Su castou bytu/domu? Alebo samostatnou (bytovou) jednotkou? O aky priestor ide?

Ano, prenajom riesis najomnou zmluvou, v ktorej si dohodnes podmienky najmu.

Je to samostatná jednotka, 9 samostatných izieb, ktoré sú určené práve pre účel ubytovania. Nachádza sa tu napr. aj práčovňa, parkovisko pre klientov a terasa pre ubytovaných. Budova slúži výlučne k ubytovávaniu hostí, nie pre osobné účely.
Snáď som to upresnil...:-)
Lianka
09.06.09,10:10
Akonahle poskytujes aj ine sluzby, ako len prenajom, musis mat zivnostenske opravnenie.
gianny
09.06.09,14:50
Ďakujem...