ste_ve
08.06.09,08:49
Zdravím Vás,

Nemáte niekto skúsenosť s nakupovaním zlatého prsteňa cez eshop?

Prípadne odporučte nejaký. Ďakujem.
arizona
08.06.09,07:30
Asi by som nekupovala iba podľa obrázku. Na tom obrázku to predsa len vypadá inak, ako na prste. Ale... http://www.google.sk/search?q=Zlat%C3%BD+prste%C5%88&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
elaurie
08.06.09,07:38
Tiež si myslím, že šperk na obrázku zvykne vyzerať inak ako v skutočnosti... Ale keď už mám dať nejaký tip, tak www.slovsperk.sk , ide o kvalitné šperky vyrábané na Slovensku...
Nandrolon
11.04.13,05:17
ešte je tu možnosť si sám prsteň navrhnúť a dať vyrobiť ochotnému zlatníkovi, zvlášť nejakému, ktorý ešte nemá veľkú klientelu a má čas. Buď čisto podľa svojej predstavy alebo podľa nejakého, ktorý sa ti páči na nete.

Ja som si u takéhoto zlatníka presne sám navrhol masívny zlatý prsteň pre manželku s diamantom, ktorý som si presne podľa kvality a veľkosti sám vybral, teda aj manželka bola prítomná...

Vyšiel ma na 300 eur, a prstene "podobného vzhľadu" a diamantu rovnakej kvalitatívnej triedy a farebného odtieňa sa "hotové" pohybujú od 650 - 1200 eur, pritom všetky čo som našiel sú "ľahšie" teda menej zlata...
Diamant samozrejme s originálnym certifikátom.

U drahších prsteňov sa vôbec neplatí za zlato /to je relatívne veľmi lacné/ ale jednak za diamant /rozdiel 1 mm na priemere a kľudne 1000 eur hore, alebo rozdiel v odtieni o 1 triedu a takisto o tisícku hore/, ale platí sa iba za značku.

Prsteň ktorý napr. vyrobí zlatník svetovej špičky môže stať 30 000 eur /bežne/ ale to nie je hodnota jeho "surovín" /zlato a diamant/ ale čisto umelecká hodnota... V takomto prsteni máte suroviny tak za 5000 eur /maximálne/ pretože jednoducho na prst sa dá dať max. X gramov zlata a viac tam proste nedostaneš /to mi pekne vysvetlil zlatník keď sme na papier kreslili ten prsteň/...

edit: tak som pozrel hore uvedené linky a skoro ma zamrazilo, keď som uvidel na 90% rovnaký prsteň za 1452 eur, akurát je ľahší a má diamant nižšej kvalitatívnej triedy ako manželkin....
Vidím, že tie drahšie prstene išli za 3 roky rapídne cenovo hore.

Mimochodom v tejto súvislosti doporučujem navštíviť aj fórum http://www.zlatnik.sk/phpBB3/, niekoľko týždňov to bolo moje povinné čítanie a takisto články na hlavnej stránke www.zlatnik.sk
pepsikova
11.04.13,06:00
...je dosť kamenných obchodov, kde si pozrieš, vyberieš,nie je to náročné, je to predsa len šperk, ktorý chceš darovať a urobiť niekomu radosť...kúpou na internete prídeš o radosť z prekvapenia, keď osobu, ktorej chceš prsteň darovať, pozveš do obchodu, aby si vybrala, čo sa jej páči...to je môj názor..
arizona
13.07.15,21:42
uz si dlho nepridala reklamu,no daj!
lujza.j
14.07.15,06:01
Asi mala dovču:D
otázka
14.07.15,08:35
ja som veľmi spokojná s korai.sk, majú dobré ceny, nakoľko ešte nie sú platcami DPH, aj prsteň mi od nich sadol, majú tam návod si zmerať veľkosti.......