Olympiaa
08.06.09,11:26
Poradíte?
Pracujem ako účtovníčka na základnej škole. Mzdárka ma zaradila do triedy 7 a povedala mi, že musím mať vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa, ak chcem robiť naďalej túto robotu. Je toto zaradenie správne? Mne podľa 553/2003 vychádza, že by som mala byť v triede 8.

Vďaka.
Borisana
11.06.09,08:00
Treba si pozrieť katalóg pracovných činností - školstvo má číslo 17 a podľa najnáročnejšej vykonávanej práce zaradiť do platovej triedy. Podľa mňa to tiež má byť 8.
judita1971
11.06.09,08:14
čínnosť01, spoločné pracovné činnosti
08. platová trieda -pracovné činnosti vyžadujúce úplné stredné vzdelani:
činnost 02 - Komplexné zabezpečovanie účtovníckych agend.


Ak vykonávaš komplexné zabezpečovanie účtovníckych agend tak máš 8.

Si na škole jedna pracovníčka, ktorá robí účtovnícke práce? Ak áno, určite ixh musíš robiť komplexne.
Olympiaa
11.06.09,10:01
Ďakujem veľmi pekne za rady, áno som jedna účtovníčka a robím komplet účtovníctvo. Verím, že sa mi podarí doviesť veci do zdarného konca.
kikuľka
07.10.09,12:19
V NV 341/2004 Z.z. katalog pracovných činností sú v prílohe č. 1 uvedené napr. v 01 - spoločné pracovné činnosti v PT 09 ako kvalifikačný predpoklad aj úplné stredné vzdelanie alebo v PT 10 aj VŠ vzdelanie I. stupňa ale pracovné činnosti pre úplné stredné vzdelanie v PT 09 alebo pre VŠ I. stupna v PT 10 nie sú uvedené. Znamená to že v týchto triedach nemôže byť zaradený pracovník s úplným stredným vzdelaním, resp. s VŠ vzdelaním I. stupňa? Prečo potom kvalifikačný predpoklad pripúšťa tento typ vzdelania a neponúka žiadnu možnosť pracovnej činnosti vyžadujúcej úplné stredné vzdelanie resp. VŠ I.st? Ako tomu treba rozumieť? Vie niekto odpovedať na túto otázku?