Denny
25.07.05,08:15
nevie mi niekto poradiť internetovú stránku, z kt. si možno stiahnuť tlačivo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch...? ďakujem
evina
25.07.05,06:16
nevie mi niekto poradiť internetovú stránku, z kt. si možno stiahnuť tlačivo prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch...? ďakujem
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
janaGT
25.07.05,06:19
Martina80
25.07.05,06:47
Evaman
25.07.05,06:53
kacena
25.07.05,10:43
Ja by som sa ohladom prehľadu chcela spýtať nasledovné :

riadok D - za mesiace 04,05,06 žiadam dnes , t.j. 25.07.05 od daňového úradu vrátiť späť daňový bonus v celkovej sume 8.440,-Sk. Kam mam vyplniť túto sumu v prehľade ? Do každého riadku zvlášť pod jednotlivé mesiace , alebo celou sumou v riadku D za 6-ty mesiac ? Alebo to budem vypĺňať až v budúcom prehľade za 3. štvrťrok 2005 v siedmom mesiaci , keďže to žiadam až dnes a teda v júli. Budem vďačná za skorú radu - nakoľko termín sa blíži ..... Kacena
Aňuška
25.07.05,10:53
Ja by som sa ohladom prehľadu chcela spýtať nasledovné :

riadok D - za mesiace 04,05,06 žiadam dnes , t.j. 25.07.05 od daňového úradu vrátiť späť daňový bonus v celkovej sume 8.440,-Sk. Kam mam vyplniť túto sumu v prehľade ? Do každého riadku zvlášť pod jednotlivé mesiace , alebo celou sumou v riadku D za 6-ty mesiac ? Alebo to budem vypĺňať až v budúcom prehľade za 3. štvrťrok 2005 v siedmom mesiaci , keďže to žiadam až dnes a teda v júli. Budem vďačná za skorú radu - nakoľko termín sa blíži ..... Kacena
Ja by som to dala do 6. mesiaca v celkovej sume.
Maňaska
25.07.05,11:01
Suma riadkov C za jednotlivé štvrťroky /tam je výška daňového bonusu vyplatená z vlastných prostriedkov/ bude uvedená v riadku D za mesiac jul /až vtedy ste požiadali o preplatenie/.
Aňuška
25.07.05,11:41
Suma riadkov C za jednotlivé štvrťroky /tam je výška daňového bonusu vyplatená z vlastných prostriedkov/ bude uvedená v riadku D za mesiac jul /až vtedy ste požiadali o preplatenie/.Požiadala o vrátenie DB v spracovaní miezd za 6. mesiac, teda jún.
Alebo sa mýlim?
kacena
25.07.05,12:22
Suma riadkov C za jednotlivé štvrťroky /tam je výška daňového bonusu vyplatená z vlastných prostriedkov/ bude uvedená v riadku D za mesiac jul /až vtedy ste požiadali o preplatenie/.
JA SI TIEŽ MYSLÍM , ŽE BY TO MALO BYŤ AŽ V PREHĽADE ZA MESIAC JÚL.
Má s tým ešte niekto skúsenosti ???
Aňuška
25.07.05,12:43
Pozrime sa na to takto:
Ak by si DB žiadala za 4. mesiac v normálnom termíne,
/t.j. ako si spracovala a vyplatila mzdy za 4. mesiac/,
teda v máji - do vykazu by si ho uvádzala do riadku D
za mesiac 04.
V čom je to iné, ak si o DB požiadala v spracovaní
za mesiac 06?
Maňaska
25.07.05,14:00
Požiadala o vrátenie DB v spracovaní miezd za 6. mesiac, teda jún.
Alebo sa mýlim?
V poučení o vyplnení hlásenia o dani je uvedené, že na riadku D sa uvádza úhrná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov vyplatenú z prostriedkov zamestnávateľa o ktorú sa požiadalo......a to bolo v júli.
kacena
26.07.05,05:42
V poučení o vyplnení hlásenia o dani je uvedené, že na riadku D sa uvádza úhrná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov vyplatenú z prostriedkov zamestnávateľa o ktorú sa požiadalo......a to bolo v júli.
Volala som dobrej tetuške Milke na daňový úrad / dobrý ľudia sa ešte nájdu , ani by ste neverili aká bola na mňa milá a ochotná /. Potvrdila mi to čo píše Maňaska.
Takže v júli , ale nie je to zas taká vec , pre ktorú by som nemala spávať. V prehľade za 1.štvrťrok som to mala vypísané zle a táto dobrá tetuška si to sama opravila ani ma nevolala.
nikulik
26.07.05,06:59
A ked mam taky problem, ze sef asi nebude mat peniaze na uhradenie odvodov do konca mesiaca, tak aky datum uhradzania odvodov dam do prehladu? ziaden?
kacena
26.07.05,07:04
A ked mam taky problem, ze sef asi nebude mat peniaze na uhradenie odvodov do konca mesiaca, tak aky datum uhradzania odvodov dam do prehladu? ziaden?
Na to som sa tiež tetušky pýtala a povedala že nedáš žiadny dátum a napíšeš ho až do prehľadu v tom mesiaci v ktorom bude odvedený.
nikulik
26.07.05,07:40
nechapem, ved na to su kolonky, kde to dam do dalsieho stvrtroka das? nechapem
kacena
26.07.05,07:48
nechapem, ved na to su kolonky, kde to dam do dalsieho stvrtroka das? nechapem
Tak to dáš celou sumou dokopy ...... aspoň si tak myslím a tak mi bolo povedané na DÚ.
Maňaska
27.07.05,05:18
nechapem, ved na to su kolonky, kde to dam do dalsieho stvrtroka das? nechapem
Ak mesiaci auguste odvediete preddavok na daň /nie odvody/ za mesiac máj v sume 15.000,- Sk, za mesiac jún 15.000,- Sk a mesiac júl 15.000,- Sk, potom v štvrťročnom hlásení za III.Q - za mesiac august - v riadku 11 uvediete sumu 45.000,- Sk. Dátum použijete posledný, kedy ste peniaze odviedli /ak to nebolo naraz/.
brm
28.07.05,05:07
ak si neviem pri mojich firmách poradiť s niektorou kolonkou, nacválam za správkyňou, u nej to s ňou vyplním a nechám v podateľni...babiščo rastie od sebavedomia a ja si šetrím nervy...väčšinu firiem mám u dvoch správkyň sediacich v jednom kancli a tak jedným vrzom odkontrolujú aj ostatné...