salemi
08.06.09,13:01
Ahojte poraďáci,
toto leto plánujem dovolenku v Grécku - Zakynthos, rada by som išla aj na nejaké výlety, ale zatial som nenašla info o cenách. Má niekto skúsenosti? Koľko stoja výlety, napr. korytnačky, pláž Navaio pod.? Poprípade iné tipy.
Koľko asi vyjde požičanie auta? Pozerala som nejaké ceny na nete, ale rada by som mala aj info priamo od niekoho kto tam už bol.
Ďakujeeem všetkým.:)
alaya1
08.06.09,18:24
mimotemy, My sme boli minuly rok na Korfu, tak si myslim, ze ceny nebudu az take rozdielne. Auto sme mali pozicane s klimou, strdna trieda a stalo nas to na den 33euro. Ked vezmes na cely pobyt, tak mas zlavu. Ale aj pozicovne maju rozdielne ceny, trebalo popozerat a hlavne pozriet, ci je v zmluve auto poistene.
Niektori to nemaju.
greco
22.07.09,17:06
Čaute poraďáci v sobotu odchádzam do Grécka, vie mi niekto popísať orientačné ceny v Grécku?
Denisa
22.07.09,17:30
Ceny potravín asi ako u nás, možno trochu drahšie. Záleží od lokality. V reštauráciach je to viac ako u nás - trochu tých turistov žmýkajú :-)... napr. pizza 14€ a bola menšia ako sme zvyknutí u nás. No to je len moja konkrétna skúsenosť.
Voda v 1,5 l fľašiach na pitie a varenie (lebo z vodovodu bola nevhodná) bola po 6 balená a stálo to celé 1,50 €.
arizona
22.07.09,17:47
Žabinka
23.07.09,06:52
Ceny potravín asi ako u nás, možno trochu drahšie. Záleží od lokality. V reštauráciach je to viac ako u nás - trochu tých turistov žmýkajú :-)... napr. pizza 14€ a bola menšia ako sme zvyknutí u nás. No to je len moja konkrétna skúsenosť.
Voda v 1,5 l fľašiach na pitie a varenie (lebo z vodovogu bola nevhodná) bola po 6 balená a stálo to celé 1,50 €.
Pred rokom moja pizza v Sarti stála 9€, a bola raz toľká, ako u nás. Určite to ale závisí aj od lokality.
Denisa
23.07.09,08:49
Pred rokom moja pizza v Sarti stála 9€, a bola raz toľká, ako u nás. Určite to ale závisí aj od lokality.

My sme boli od Sarti iba 25 km, ale je to aj o jednotlivých reštauráciách. V jednej bolo jedla asi o 30% viac ako v druhej a za tú istú cenu. No nedalo sa to vopred odhadnúť, lebo v menu nemajú písané hmotnosti porcie ;)
Macka
23.07.09,09:41
Ahoj,Salemi

na Zakyntose som bola v r.2005 .Bolo tam pekne. bývali sme v mestečku Tsillivi, čo sa mi neskôr priamo na mieste osvedčilo ako najlepšia voľba.Jednak kvôli peknej pláži a jednak to bolo príjemné mestečko,ktoré večer ožilo a kde sa dalo pekne poprechádzať.My sme boli cez Aeolus v apartmánoch Panagiotis I ,asi 300 m od mora a mali sme aj celkom fajn bazén v záhrade.Auto sme si požiačavali na 3 dni ,z požičovne presne oproti apartmánu.Bol tam veľmi milý majiteľ, ktorý nás pri našom odchode nabalil domácim vínom a domácim olivovým olejom.Cenu si už presne nepamätám ,ale zdá sa mi ,že nás to vyšlo aj z PHM v prepočte okolo 4 000SK . Každý deň sme si spravili výlet inde. Z cestovkou sme neboli nikde a ani neľutujem.Naši susedia boli na lodi okolo ostrova s pristátim aj na pláži Navagio ,ale povedali ,že už nikdy viac.Bolo to dlhé a,si 8 hod. a boli strašne veľké vlny ,takže ledva pristáli na tej pláži ,kde bolo aj dosť ľudí. My sme autom precestovali ich úžasné hory ,boli sme v modrých jaskyniach, na krásnej pláži Porto Zorro a Gerakas ,a pláž Navagio sme videli len z výšky ,z rozhľadne.Korytnačky sme bohužiaľ nevideli.Boli sme v auguste.A ako najškaredšie miesto bolo pre nás Laganas, hluk,bordel, autá večer jazdili po pláži.No des. Inde voda krásna a pláže pekné.ceny v reštikách dosť vysoké.My sme mali stravu viacmenej so sebou ,niekedy sme si dali gyros len tak do ruky ,ten bol mňam.rada na túto dovolenku spomínam .A vraj Kefalónia ,ktorá je od Zakyntosu asi 14 km ,je ešte krajšia.Ináč pozri na [url]http://www.recko.name/, tam nájdeš všeličo nielen o Zakyntose.