BunyMax
08.06.09,13:40
Mam 14 rokov trapi ma moja vaha. Som chudy :( Cital som uz viac rad ale najradsej by som chcel aby ste sa vyjadrili mne osobne.
Hravam 3 roky futbal moj najvacsi proble su asi lopatky trciami :mad:
Potom by som chcel aby sa mi zvacsili ruky a nakoniec hrud njake kocky na bruchu :D
Cital som ze by som mal jest syri ,pit mlieko mat njaky prijem tych bielkovin
potom som cital ze jest cestoviny,zemiaky,chlieb.
A jest 5-6 x denne
Kamarati mi odporucali aj vyzivoi doplnok Gainer
A chcel by som sa opitat esce na jednu vec mam pri tomto pribarani aj cvicit ?
Bojim sa ze ked budem chodit na treningy a esce pri tom jest tak nebudem
vobec priberat a budem stale na tom istom .
Prosim vas poradte mi. DAKUJEM
Braňo
08.06.09,11:44
Odporúčam Ti zaradiť aktivity na rozvoj svalovej hmoty. Potrebuješ skôr spevniť a posilniť svalstvo, nie nabrať tuk. Do 18-roku je Tvoje telo vo vývoji.
BunyMax
08.06.09,15:48
to akoze myslis futbal a ine sporty ??
ALDA
08.06.09,16:08
Mám 3 synov, chlapov ako hory. Keď boli v tvojom veku boli chudí. Najstarší hral futbal od 8 rokov, druhý basketbal a americký futbal ako dospelý a najmladší karate. V tvojom veku aj jedli dosť málo ak to porovnám s tým ako začali jesť ke´d končili základnú školu aj vďaka stálemu športovaniu. Veru nestačila som vyvárať, skôr 6 dievčat ošatiť, ako ich nakŕmiť. Mlieko veru pili denne na litre. Neboj sa narastieš a aj priberieš, športuj a netráp sa.:)
wegamizi
08.06.09,16:15
Existuje relativne najlahsia odpoveď- Treba prijmat viac kalorii ako telo počas dna spali! Problem s priberanim maju najčastejšie ludia s rychlim metabolizmom, ale čo to je rychly metabolizmus?? Proste to že kalorie sa stíhaju premienat na energiu a musím vas teda sklamať, ale žiaden účinnejší recept ako "prijmat viac kalorii" /viac jest/ neexistuje! Treba zvyšit počet jedál za den, takisto treba zvečšiť možtvo jedla v jednej davke, a takisto treba dávať prednosť jadlam kalorickejším. Obsah kalorii v 1grame sacharidu je cca 4kalorie.

v 1 grame tuku 9kalorii.

v 1 grame bielkoviny 4kalorie.

Metabolizmus sa počas života mení, je ovplivnovaný vekom, množtvom svalovej hmoty, hormonmi,atd,... vo všeobecnosti platí že s pribudajucim vekom sa metabolizmus spomaluje,preto možno aj často počúvate, že ked budeš starši priberieš, da sa pribrať aj mladý ale chce to jesť,jesť,jesť,...



-ako pribrať takmer čistu svalovú hmotu s čo najmenším množtvom tuku?

Odpoveď na túto otázku je už o niečo zložitejšia, nakolko sice tiež plati stará známa rovnica:

- prijat viac kalorii ako počas dna telo spotrebuje, platia v tomto bode ešte nietoré zásady,aby telo nešlo do tuku. a síce:

- kalorický príjem počas dna by mal byť len o niečo vyšší ako kalorická spotreba tela, pretože inak telo nevyužite kalorie premiena už na tuky.

- kalorický príjem počas dna by mal byť vyrovnaný, a to v tom zmysle že všetky jedla počas dna by mali byť približne rovnako velké a zodpovedajúce kalorickému výdaju. Telo by malo mať neustály prísun potravy vo viacerých menších dávkach /4 až 8 jedál za den!/

- Jedlá by sa maly skladať prevažne z bielkovýn a komplexných sacharidov. Pretože aj povod sacharidov zohrava doležitú úlohu, existujú /monosacharidy disacharidy a polysacharidy/ monosacharidy sú v skratke sladkosti /med, cukor, koláče/ Pre nás sú najdoležitejšie polysacharidy /riža, celozrnné pečivo.../

- další asi najdoležitejši bod ktorý už asi pravdepodobne budete poznat je príjem kvalitných bielkovín. ten by mal byt v minimálnom rozmedzí 1.5 až 2.2 gramu na 1 kilogram hmotnosti. To znamena že u človeka vážiaceho 80kg to znamená 120až 200gramov bielkovýn denne.

- Ludia čo nevedia pribrať si obvikle nepočitaju prijem živýn počas dna,.. to znamená že nemajú ani šajnu kolko gramov bilekovín,sacharidov a tukov počas dna skonzumuju... To že hovorim aby "počitat si to" neznamená že ma chodit celý den s notesom a kalkulačkou, ale mať aspon ako tak približnú šajnu kolko bielkovín a sachrov čo obsahuje /napr že liter mlieka obsahuje 30g bielkovýn, 40g sachrovú,alebo že ked som zjehol 100g masa a 100 ryže, že som prijal 30g bielkovyn a 70g sachrov,../

- Ked váš prijem bude večší ako 200g bielkovín a 600g sacharidov každý den, potom máte právo povedat, že jete celkom výdatne, ale stále to nieje vela!, teda nemate pravo povedat že jete vela,... a to ani nehovorim o mladíkoch ktorý 1den zjedia 100g bielkovyn a 200g sachrov, další den 30g bielkovyn a 200g sachrov a idu tvrdit že jedia vela,.... nie nejedia!
pasuliatko
08.06.09,16:39
chod doktorke a povedz jej to
piggos
08.06.09,19:11
Mam 14 rokov trapi ma moja vaha. Som chudy :( Cital som uz viac rad ale najradsej by som chcel aby ste sa vyjadrili mne osobne.
Hravam 3 roky futbal moj najvacsi proble su asi lopatky trciami :mad:
Potom by som chcel aby sa mi zvacsili ruky a nakoniec hrud njake kocky na bruchu :D
Cital som ze by som mal jest syri ,pit mlieko mat njaky prijem tych bielkovin
potom som cital ze jest cestoviny,zemiaky,chlieb.
A jest 5-6 x denne
Kamarati mi odporucali aj vyzivoi doplnok Gainer
A chcel by som sa opitat esce na jednu vec mam pri tomto pribarani aj cvicit ?
Bojim sa ze ked budem chodit na treningy a esce pri tom jest tak nebudem
vobec priberat a budem stale na tom istom .
Prosim vas poradte mi. DAKUJEM

to čo zješ ,to pri fudbale vybeháš..tak to asi ťažko priberieš..
keby si nemal takúto aktivitu, možno by sa ti podarilo pribrať...a druhá vec je tá ,že máš ešte len 14 rokov..a tvoje telo prechádza určitými zmenami..(hormóny)...prídeš do určitého veku a začneš priberať...chce to čas...;)
alla66
08.06.09,19:42
moja rada určite nemá nič spoločné so zdravou výživou, je veľmi účinná

a overená v praxi: žiadny pohyb, preseď celé hodiny pri PC,TV..... vypi denne

aspoň 3 litre plnotučného mlieka, sladké malinovky, jedz iba čo Ti

chutí..... sladkosti,

koláče, chipsy.... nonstop hľadaj niečo v chladničke, v špajzi, v bare...

na čo máš chuť :D

...uvidíš, že budeš mať o pár mesiacov kilečiek naviac....:)


PS : prosíííííím brať môj príspevok s rezervou :)
pasuliatko
09.06.09,07:26
Mam 14 rokov trapi ma moja vaha. Som chudy :( Cital som uz viac rad ale najradsej by som chcel aby ste sa vyjadrili mne osobne.
Hravam 3 roky futbal moj najvacsi proble su asi lopatky trciami :mad:
Potom by som chcel aby sa mi zvacsili ruky a nakoniec hrud njake kocky na bruchu :D
Cital som ze by som mal jest syri ,pit mlieko mat njaky prijem tych bielkovin
potom som cital ze jest cestoviny,zemiaky,chlieb.
A jest 5-6 x denne
Kamarati mi odporucali aj vyzivoi doplnok Gainer
A chcel by som sa opitat esce na jednu vec mam pri tomto pribarani aj cvicit ?
Bojim sa ze ked budem chodit na treningy a esce pri tom jest tak nebudem
vobec priberat a budem stale na tom istom .
Prosim vas poradte mi. DAKUJEM

a kolko máš kg keď si taký nešťastný?:D
Blankake
09.06.09,07:43
Ako Ti tu už písali viacerí, Tvoje telo sa ešte vyvíja a tým, že sa venuješ takému športu (futbalu), je logické, že nepriberáš, ale pravdepodobne svalstvo na nohách máš pevné a vyšportované. Ak chceš pribrať v horných partiách, môžeš posilňovať. Opäť v tomto veku sa veľmi neodporúča s nejakou veľkou záťažou (činkami), skôr vlastnou váhou (kliky, zdvíhanie na hrazde, plávanie). Môj syn bol donedávna tiež enormne chudý, podľa hmotnosti a výšky mu dokonca lekárka povedala, že je podvýživený (bude mať 16). Minulý rok začal trošku posilňovať s činkami, trošku už vidno aj svaly na hrudníku a rukách. Ale treba si k tomu prečítať odbornú literatúru alebo sa poradiť s odborníkmi... s akou záťažou, koľko opakovaní, aké cviky, čo jesť, kedy jesť (pred cvičením, po cvičení), aby si si skôr neublížil ako pomohol. :)
pasuliatko
09.06.09,07:46
nejak mladík neodpisuje :D
astensova
09.06.09,07:52
Môj syn má 21 rokov a je tiež chudý a pritom zje za troch. Chodí na bojové umenie je samá šľacha a je silný.Tam spáli energiu. Pokiaľ si zdravotne v pohode niet sa čoho obávať príde to vekom. Teraz sa tvoje telo mení a začínaš rýchlo rásť a telo všetko spaľuje čo zješ. Môže to byť aj geneticky. Neboj všetko príde.
alla66
09.06.09,08:00
ak chodí do školy, nemôže reagovať na tvoj príspevok.
PS: Žien sa nepýtaj na vek a mužov na váhu a veľkosť:-)
BunyMax
09.06.09,18:15
ja vem nestiham odpisovat mam teraz truchu toho vela inak dakujem za vsetky rady a co hovorite na tu doplnkovu vizivu ?? este raz dakujem =)
Blankake
09.06.09,18:19
ja vem nestiham odpisovat mam teraz truchu toho vela inak dakujem za vsetky rady a co hovorite na tu doplnkovu vizivu ?? este raz dakujem =)
S výživovými doplnkami by si v Tvojom veku nemal experimentovať. Môjmu synovi to lekárka tiež neodporučila, keď sme sa pýtali na doplnky, energetické nápoje...
pasuliatko
10.06.09,10:42
ja vem nestiham odpisovat mam teraz truchu toho vela inak dakujem za vsetky rady a co hovorite na tu doplnkovu vizivu ?? este raz dakujem =)

ja som sa pýtala kolko vážiš
BunyMax
10.06.09,11:17
jj asi 50-52 + - newem presne a mam okolo 162 165 teiz + -
Blankake
10.06.09,11:20
jj asi 50-52 + - newem presne a mam okolo 162 165 teiz + -
To máš normálnu hmotnosť... ja Ťa chápem, že Ti asi vadia trčiace rebrá a lopatky... ale neboj, to dobehneš ;)
pasuliatko
10.06.09,20:13
jj asi 50-52 + - newem presne a mam okolo 162 165 teiz + -

bože dieťa čo ťa to trápi?ved si vo vývoji a neboj sa priberieš len to chce čas. ja mám onedlho 21 rokov a vieš kolko vážim? :D 46 kg tak mi tu o tom niečo píš:D
Blankake
11.06.09,04:42
bože dieťa čo ťa to trápi?ved si vo vývoji a neboj sa priberieš len to chce čas. ja mám onedlho 21 rokov a vieš kolko vážim? :D 46 kg tak mi tu o tom niečo píš:D
Je to chlapec, a ich v tomto veku zvykne trápiť, že nemá mužné svaly ale len trčiace rebrá a kosti. ;)...
BunyMax, netráp sa, keď športuješ - máš určite vyšportované nohy a tú hornú časť môžeš dotvarovať posilňovacími cvikmi (kliky, zdvíhanie na hrazde či rebrinách... a postupne s ľahšími činkami).
BunyMax
11.06.09,11:17
diky