macula
08.06.09,15:31
Ahojte,
SZČO, platca DPH prenajíma nebytové priestory firme /platca DPH/a platby sú dohodnuté na základe splátkového kalendára , lenže teraz bola platba pripísaná na účet SZČO 28.5., ale podľa splátkového kalendára je deň dodania 1.6.2009.Mám vystaviť faktúru s dňom dodania 28.5.2009?
babi2
08.06.09,14:05
Ahojte,
SZČO, platca DPH prenajíma nebytové priestory firme /platca DPH/a platby sú dohodnuté na základe splátkového kalendára , lenže teraz bola platba pripísaná na účet SZČO 28.5., ale podľa splátkového kalendára je deň dodania 1.6.2009.Mám vystaviť faktúru s dňom dodania 28.5.2009?
§19 ods.(4) hovorí že, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
Podľa môjho názoru faktúru môžeš vystaviť s dátumom 1.6., ale zdaniteľné plnenie bude deň prijatia platby
macula
09.06.09,06:53
Ďakujem za odpoveď, len keď vystavím faktúru, nemôže sa stať, že si firma uplatní nárok na odpočet DPH z faktúry aj zo splátkového kalendára?
Tweety
09.06.09,06:58
Ďakujem za odpoveď, len keď vystavím faktúru, nemôže sa stať, že si firma uplatní nárok na odpočet DPH z faktúry aj zo splátkového kalendára?
Teoreticky sa stať môže, ale prakticky to je potrebné vysporiadať tak, aby nárok na odpočet nebol uplatnený dvakrát.
macula
09.06.09,09:37
A ako to mám prakticky vysporiadať, mám vystaviť faktúru s celkovou fakturovanou cenou, odpočtom preddavku a k úhrade 0,-?Alebo mám dať odkaz na §19?Vôbec musím vystaviť faktúru s dňom dodania 28.5., alebo nemusím a ja DPH odvediem v máji a oni si uplatnia odpočet v júni, na základe splátkového kalendára.
Tweety
09.06.09,09:42
A ako to mám prakticky vysporiadať, mám vystaviť faktúru s celkovou fakturovanou cenou, odpočtom preddavku a k úhrade 0,-? Áno, tak. Alebo mám dať odkaz na §19?Vôbec musím vystaviť faktúru s dňom dodania 28.5., alebo nemusím a ja DPH odvediem v máji a oni si uplatnia odpočet v júni, na základe splátkového kalendára.
Odpoveď v texte.
Milan Benka
09.06.09,10:06
Ahojte,
SZČO, platca DPH prenajíma nebytové priestory firme /platca DPH/a platby sú dohodnuté na základe splátkového kalendára , lenže teraz bola platba pripísaná na účet SZČO 28.5., ale podľa splátkového kalendára je deň dodania 1.6.2009.Mám vystaviť faktúru s dňom dodania 28.5.2009?

Vystavíte fa s dátumom dodania 28.5 a k predpisu podľa splátk. kal. vyhotovíte dobropis ( k splátke 1.6. )