16lukasko
08.06.09,18:00
Aká je šanca že po skončení obchodnej akadémií sa mi podarí zamestnať sa v nejakej firme ako účtovník ktorý by vykonával svoju prácu externe? Myslím tým že by som nemusel chodiť do práce.. niečo ako prácu na doma.. šlo by to? kde sa dá taká práca zohnať?
veronikasad
08.06.09,16:04
Aká je šanca že po skončení obchodnej akadémií sa mi podarí zamestnať sa v nejakej firme ako účtovník ktorý by vykonával svoju prácu externe? Myslím tým že by som nemusel chodiť do práce.. niečo ako prácu na doma.. šlo by to? kde sa dá taká práca zohnať?
Tento rok končíš školu ?
danushka
08.06.09,18:20
Lukáško a Ty máš guráž po skončení OA túto prácu vykonávať sám doma?
Vieš koľko netušených informácií a poznatkov by si sa v takej firme naučil na mieste, takých - o ktorých sa Vám v škole určite nesnívalo?

Nemyslím to zle, len s vlastnej skúsenosti mám pocit, že toto povolanie sa nesie v hesle : ,,čím viac viem, tým viac si myslím, že ešte viac sa treba učiť"...
veronikasad
08.06.09,18:28
Lukáško a Ty máš guráž po skončení OA túto prácu vykonávať sám doma?
Vieš koľko netušených informácií a poznatkov by si sa v takej firme naučil na mieste, takých - o ktorých sa Vám v škole určite nesnívalo?

Nemyslím to zle, len s vlastnej skúsenosti mám pocit, že toto povolanie sa nesie v hesle : ,,čím viac viem, tým viac si myslím, že ešte viac sa treba učiť"...
Danushka, súhlasím s tebou, ale myslím si, že ovela viac guráže majú absolventi "kurzov" na úrade práce, ktorí k nim ešte dostanú aj dotáciu.
veronikasad
08.06.09,18:54
... alebo patrí medzi mladých, ktorí sa zapojili do tejto súťaže :

http://www.kros.sk/24653

Držím palce mladým ...
16lukasko
09.06.09,16:57
účtovníci... ja iba tolko.. že máte určite prácu.. účtovníctvo je taký odbor kde stále treba sledovať novely.. a myslím si že určite nebudem tam pre ostatných účtovníkov rovnocenný keď podľa nich ešte budem šteňa.. čo nič nevie.. ale tak viete účtovníctvo je taká vec že si aj myslíte že všetko máte dobre zaúčtované a potom príde audítor a s ním aj velké sklamanie pre váás noo xD
a či by som mal gurááž? a tak čo mám podľa vás robiť? ja som to chcel len popri vysokej škole si privyrobiť.. preto externe som chcel..
veď ja som učenlivý a snaživý xD
16lukasko
09.06.09,16:59
a ešte keď som videl účtovánie niektorých profesionálov.. akože.. účtovníkov vo firme akú somarinu boli schopní spraviť.. tak celkom mám guráže.. ako ja viem že ma možno budete brať.. že prišiel z obchodnej bude si myslieť že je majster sveta.. veď ja s tým počítam.. že veľmi veľa sa toho budem musieť naučiť.. že prax sa od školy veľmi líši.. myslím ale že je hlavné aby to malo dobré smerovanie.. o ktoré sa budem snažiť..
Lianka
09.06.09,17:02
Lukasko, to je velmi dobre, ze si ucenlivy a snazivy. To iste kazdy zamestnavatel oceni. Odporucala by som najst si uctovnu firmu, u ktorej by si mohol pracovat, ci brigadovat - podstatou je ziskat najma prax, vidiet realitu a dalej a permanentne sa vzdelavat. Prax sa od skoly lisi az velmi.