dorah34
08.06.09,18:10
Ahojte, uz dva dni bludim strankami ponukajucimi zalozenie noveho internetoveho obchodu ( akoze pre mna:)) ale ako IT takmer neznalec som trochu zmatena. Mam uz celkom jasnu predstavu o tom, ktore moduly budem potrebovat (aj ked kazdy predajca jednotlive funkcionality nazyva inak a nie vzdy je pod rovnakymi nazvami ta ista funkcia:confused: - takze trosku chaozz.
jednak ma vsak myli (aspon mne sa zda) celkom velke rozpatie za webshop - od 1000 do 3000E... - raz s webhostingom, raz bez neho, raz v pausaloch, raz jednorazovo...
Okrem toho som uz uplne zmagorena, ze co vlastne sa tym webshopom mysli: ak to spravne chapem, tak si potrebujem 1. zaregistrovat domenu, 2. vybrat webhosting, 3. kupit webshop aplikaciu ( na spravovanie stranky - jednotlive moduly, plat. systemy atd.) 4. zriadenie stranky samotnej (design a zavesenie). prosim vas, viete mi poradit, ci to chapem spravne? viete mi prip. poradit aka cena standardna cena za webshop aplikaciu (ca 2000 produktov, neobmedz.kat a podkat., vyladavanie podla krit; 3plat. systemy, akcie, loyalty program, SEO, sklad atd. a kolko za webhosting pre takyto webshop? dakujem vopred vsetkym aktivnym poradakom:), potom dam zlavu:):):).
Richard
09.06.09,08:14
Skús popísať čo najpodrobnejšie čo potrebuješ, čo budeš predávať, aké platobné systémy potrebuješ, ako plánuješ doručovať zásielky, aké prepojenie na účtovný systém potrebuješ, objednávky atď...

Zriaď si u nás súťaž www.cenoveponuky.sk a uvidíš s akými riešeniami firmy alebo živnostníci prídu. Ak chceš mať istotu že sa zapojí aj niekto konkrétny koho si si už "preskúmala", môžeš ho tam aj pozvať do súťaže (je tam systém pozvánok).

Každopádne potrebuješ k tomu aj hosting aj aplikáciu aj zaučenie a prípadne aj pravidelnú údržbu (aspoň na nejaký rok dopredu ak ti niečo napadne čo by si potreboval a chcel doplniť).

Najlepšie si vyžiadaj cenu tak aby tam bolo všetko a nech to položkovite rozpíšu...
dorah34
09.06.09,08:26
dakujem pekne. vyskusam:-)
Filip Glasa
09.06.09,14:54
1. zaregistrovat domenu, 2. vybrat webhosting, 3. kupit webshop aplikaciu

s týmto by ti mala vedieť pomôcť aj firma u ktorej si eshop objednáš. Vyberaj podľa referencií - koľko eshopov firma urobila a ako sa ti tie hotové páčia. Čím viac toho má firma za sebou, tým by mohla byť aplikácia vyladenejšia.
dorah34
10.06.09,09:11
Dakujem, uz sa na tom pracuje;)
Viete mi pls. este poradit, co sa mysli pod podstrankami? (niektore firmy pytaju doplatky za podstranky). Je podstrankou aj napr. ked si zakaznik rozklikne podkategóriu alebo detail produktu?
roman100
12.06.09,22:49
Ahoj, myslím si ,že kvalitný e-shop sa dá urobiť aj v Joomle s redakčným systémom, ale musí byť kvalitne upravený, spracovaný.Veľkou výhodou je, že majiteľ e-shopu si môže jednoducho sám meniť a dopĺňať tovar, čím ušetrí čas a nemalé financie za prerábky a takýto e-shop s peknou pútavou grafikou môžeš mať už za 600 EUR.Pre viac informácii mi napíš na e-mail:koplys@koplys-reklama.sk
dragan.michal
13.06.09,09:57
Roman100 to je sice pravda ale pokial sa nevyznas v open source rieseniach ako joomla tak si v haji.

Tovar si jednoducho moze menit aj CMS. Nechapem tie prerabky? Co mas na mysli? pochybujem ze niekto si meni grafiku kazdy mesiac.

A za 600 eur uz mas aj redakcny system od mnohych firiem.
roman100
13.06.09,12:33
Mal som na mysli dopĺňanie a obmieňanie tovaru, textov, obrázkov, tie sa menia jednoducho, podobne ako vo worde.Myslím si, že napr.obrázky, kde sa zobrazujú akcie sa obmieňajú.A v tej cene 600 eur je už aj zaregistrovanie domény a kvalitného hostingu na 1 rok.Je tá cena vysoká?Myslím si,že nie vzhľadom na to,že ide o kvalitný e-shop s modernou, pútavou grafikou.
padro
14.06.09,16:57
skus pozriet www.okshop.eu ... ja tam mam svoj eshop a som spokojny.
dragan.michal
14.06.09,17:26
HEj ale mas ho len v prenajme.

Inštaláciu a dizajn Vášho OKshop obchodu si môžete kedykoľvek jednorazovo odkúpiť za cenu 929 €. V cene je bezplatná podpora a poradenstvo ohľadom prevádzkovania obchodu po dobu nasledujúcich 12 mesiacov.

Cenník inštalácie doplnkových modulov (jednorazová platba)
Automatický XML výstup pre porovnávače cien 30 €
Import - Export produktov cez .csv súbor (editovanie v Excel) 30 €
Stránka partnerských odkazov (microbanner 88x31 v cene) 30 €
Modul pre oznámenie lepšej ceny produktu u konkurencie 30 €
Rozpis položiek prijatých objednávok 30 €
Automatické označenie obrázkov Akcia alebo Novinka 30 €
Zobrazenie textu náhodného hodnotenia v pravom stĺpci 30 €
Editor WYSIWYG pre písanie textov a generovanie HTML kódu 30 €
Možnosť zobrazenia cien v ďalšej mene 30 €
Možnosť editovať produkty v ďalšom jazyku 60 €
Platobný modul TatraPay 60 €
Katalóg fotografií - doplňujúce foto v pravom pruhu 60 €
Zákaznícka anketa 60 €
Modul Tag Clouds - generuje veľkosť písma podľa obľubenosti produktu 20 €
Modul pre odoslanie eMailov len konkrétnej skupine zákazníkov 40 €
Moduly podľa požiadaviek (v rámci možností :-) dohodou
padro
14.06.09,20:04
hej v prenajme, ale nejako ani nepocitujem ze ten prenajom platim, ak sa shopu dari, tak su to len drobne, na jedne objednavke zaplatim mesiac prenajmu :)
dinovinyl
16.06.09,14:20
ja tiez viem urobit kvalitny eshop dokonca s 3D galeriou za odemnu pomoct s uctovnictvom alebo za 350€
biom
23.06.09,16:39
[QUOTE=dinovinyl;1074334]ja tiez viem urobit kvalitny eshop dokonca s 3D galeriou za odemnu pomoct s uctovnictvom alebo za 350€[/QUOTE

a mas nejaku stranku, portfolio ? napis postou.dik
oklalkop
24.06.09,14:15
pekný dobrý den prajem
chcel by som si nechchat poradit ,,
,.dakujem....,,
myslim , , ze us to poriešene maam ...
poisonkatka
24.06.09,17:29
ja mam e-shop cez redakcny system www.webareal.sk...kedze neviem ako to pojde /lebo zatial nic moc/ je pre mna lepsie platit im 8,26 eura mesacne, ako vyhodit niekde za nejaky e-shop niekolko stoviek eur....
wvsystem
27.06.09,18:16
Ja mam numizmaticky webshop numizmtik.eu cez biznisweb.sk a mozem odporucit vsetkym. Ked je neaky problem, tak sa to riesi. Odporucam, maju aj demo.
MajoCQ
05.07.09,08:01
V prípade ak by mal niekto záujem tak v rozmedzí 400-500EUR (zavisí od požiadaviek) dokážem vyhotoviť do 25 pracovných dni kvalitný e-shop na platforme ASP.NET. Ukážka je tu majocq.aspx.sk (http://majocq.aspx.sk)
V prípade ak by mal niekto záujem stačí napísať na eobchody@gmail.com.
dorah34
19.10.09,15:32
ahojte, chcem upozornit vsetkych, ktori zakladaju novy e-shop, aby si poriadne preverili z kazdej strany dodavatela. stranku urobit totiz nie je az take narocne, takze tuto sluzbu ponuka skutocne kdekto bez zivnostenskeho opravnenia, bez dostatocnych skusenosti alebo bez skrupuli alebo zodpovednosti voci zakaznikovi! nanestastie sme tiez narazili na takehoto dodavatela a stranku, ktoru sme zadali v juli, nemame dodnes, co nam sposobilo znacne straty ( idu vianoce: zmeskali sme zabeh na trhu, predvianocne zlavy dodavatelov atd). Podobnu skusenost mala aj moja sestra. Tazko radit vseobecne, ale urcite si vopred pozrite vela vela hotovych referencnych webshopov, ktore vas potencialny dodavatel robil uz skor a pripadne sa skontaktujte s ich majitelmi, ci su s vasim potencialnym dodavatelom a jeho sluzbami spokojni. Trvajte na skusenostiach a neverte reciam!! Nech vas to nestoji tolko casu, nervov a hlavne penazi, ako nas. Mam mnohorocne skusenosti z medzinarodnych firiem - z marketingu aj z predaja, ale z pristupu a podobnych sluzieb, ako sme dostali sa budem este dlho spamatavat. Doteraz som taky lajdacky pristup poznala hadam len u instalaterov a murarov ( ti spolahlivi a pracoviti mi prepacia:-))
camozzi
19.10.09,15:49
Tiez som mal podobnu skusenost, ale mne funkcny e-shop dodali v podstate nacas, akurat sa im velmi nechcelo vychytavat muchy, ktore mal. Napokon som ani necakal, ze na prvy krat to bude tutovka, ale potom sa uz iba vyhovarali az kym im neposlala "pozdrav" moja advokatka, pretoze moje urgencie boli ako hadzat hrach o stenu. Potom sa lady pohli a uz je vsetko ok. Nemam na nich zle srdce, ale cakal som profesionalnejsi pristup.
Na druhej strane ani mena velkych firiem nezarucia profesionalitu a kvalitu. Dnes uz som si takmer isty, ze ak by som daval robit robit e-shop dnes, tak cechom. Preco? V cechach je najviac e-shopov na jednu krajinu v europe (ak nie na svete), je tam silna konkurencia a nepochybne vacsie skusenosti.



ahojte, chcem upozornit vsetkych, ktori zakladaju novy e-shop, aby si poriadne preverili z kazdej strany dodavatela. stranku urobit totiz nie je az take narocne, takze tuto sluzbu ponuka skutocne kdekto bez zivnostenskeho opravnenia, bez dostatocnych skusenosti alebo bez skrupuli alebo zodpovednosti voci zakaznikovi! nanestastie sme tiez narazili na takehoto dodavatela a stranku, ktoru sme zadali v juli, nemame dodnes, co nam sposobilo znacne straty ( idu vianoce: zmeskali sme zabeh na trhu, predvianocne zlavy dodavatelov atd). Podobnu skusenost mala aj moja sestra. Tazko radit vseobecne, ale urcite si vopred pozrite vela vela hotovych referencnych webshopov, ktore vas potencialny dodavatel robil uz skor a pripadne sa skontaktujte s ich majitelmi, ci su s vasim potencialnym dodavatelom a jeho sluzbami spokojni. Trvajte na skusenostiach a neverte reciam!! Nech vas to nestoji tolko casu, nervov a hlavne penazi, ako nas. Mam mnohorocne skusenosti z medzinarodnych firiem - z marketingu aj z predaja, ale z pristupu a podobnych sluzieb, ako sme dostali sa budem este dlho spamatavat. Doteraz som taky lajdacky pristup poznala hadam len u instalaterov a murarov ( ti spolahlivi a pracoviti mi prepacia:-))
dorah34
19.10.09,18:04
neviem, ako je to v cechach, ale z pristupu midraholdingu som bola uplne sokovana. system: v piatok vam zavolam - a nezavola. stranka bude v piatok - a v pondelok nie je nic iba hluche telefony a takto s nami cvicil dva mesiace!!! ja si fakt neviem predstavit, ze by som sa takto spravala ku klientom, ved by som letela na hodinu manager nemanager!!! pritom sme mu jasne vysvetlili, ze nam uz vznikaju straty z meskania spustenia. akoze terminy - absolutne nevnimal ako zavazok...pritom jednanie spociatku fakt na urovni, seriozne...no, naleteli sme - dajte si pozor, vy ostatni! drzim vam palce.
luigi72
19.10.09,18:15
neviem, ako je to v cechach, ale z pristupu midraholdingu som bola uplne sokovana. system: v piatok vam zavolam - a nezavola. stranka bude v piatok - a v pondelok nie je nic iba hluche telefony a takto s nami cvicil dva mesiace!!! ja si fakt neviem predstavit, ze by som sa takto spravala ku klientom, ved by som letela na hodinu manager nemanager!!! pritom sme mu jasne vysvetlili, ze nam uz vznikaju straty z meskania spustenia. akoze terminy - absolutne nevnimal ako zavazok...pritom jednanie spociatku fakt na urovni, seriozne...no, naleteli sme - dajte si pozor, vy ostatni! drzim vam palce.

Midraholding??? :eek: Ved to vlastni jeden poradak?! :confused:
padro
19.10.09,18:28
ten uz sa tu vyfarbil sam :D:D
Dantess
19.10.09,19:34
Ikeď by som sa tu vedel rozpísať, tak to poviem jednoducho. Chlapec si berie na seba viac, než dokáže uniesť. dorah tiež som spolupracoval s touto firmou, z časti a z prvoti som bol spokojný a z druhej časti nie. Myslím si že sa to vyvažuje tak 50 - 50 %. Hlavne vo webe odviedol skvelú prácu, ale inak neviem... Nechcem súdiť, keď niekoho nepoznám, ale tie nebraté telefóny a mesiace ticha poznám... Ak máte zmluvu, tak bude mať tvoj problém ľahké riešenie. Bohužiaľ si bola okrátená o hlavnú sezónu a to zimu a vianoce, no ešte máš mesiac aj niečo na prípravu, zdatný webdesigner ti to spraví za pár dní.
luigi72
19.10.09,19:51
Ak to ma osetrene zmluvou, tak je to v pohode. Ale aj tak nechapem mesiace prace na webovej stranke...
Keby niekto potreboval pomoc, kludne napiste mail alebo ss, rad pomozem.
Ericeqh
19.10.09,19:56
Zdravim,
Rad poradim pri vybere spravenho eshop riesenia, da sa vybudovat system na open source a tak isto sa da aj kupit ci prenajat.
Moznosti je vela, u open source by som spomenul hlavne prestashop, ktory je, dovolim si tvrdit, z hladiska SEO (a nielen toho) najlepsie prepracovany open source.
Ak mate zaujem o kvalitne riesenia, ktore su spoplatnene, tak medzi najlepsie patria tie od netdirectu [ netdirect.sk], simplie [simplia.cz] alebo shopsys-u [shopsys.sk].
Inak velmi vela informacii je na webtrhu [webtrh.cz], bez tejto stranky si sam neviem predstavit ako by som sa v tomto zlozitom svete rieseni vyznal.
camozzi
19.10.09,20:14
Silne pochybujem, ze sa najde az take velke mnozstvo zacinajucich podnikatelov s e-shopom, ktori si budu moct dovolit hned na zaciatku riesenia na mieru ako je napr. spominany Netdirect respektive ShopCentrik. Ked som este len uvazoval o e-shope, tak som si dal u nich vypracovat cenovu ponuku a cena sa blizila k cene novej Fabie. Aj ked, samozrejme, oni e-shopy programuju na mieru a od piky kazdy individualne.
Na zacitku by som volil kvalitne krabicove riesenie a po case ked sa zvysia aj naroky na e-shop by som presiel hoc aj do Netdirectu. Ved napokon oni "mozu" za parfums.sk a to je referencia sama o sebe.



Zdravim,
Rad poradim pri vybere spravenho eshop riesenia, da sa vybudovat system na open source a tak isto sa da aj kupit ci prenajat.
Moznosti je vela, u open source by som spomenul hlavne prestashop, ktory je, dovolim si tvrdit, z hladiska SEO (a nielen toho) najlepsie prepracovany open source.
Ak mate zaujem o kvalitne riesenia, ktore su spoplatnene, tak medzi najlepsie patria tie od netdirectu [ netdirect.sk], simplie [simplia.cz] alebo shopsys-u [shopsys.sk].
Inak velmi vela informacii je na webtrhu [webtrh.cz], bez tejto stranky si sam neviem predstavit ako by som sa v tomto zlozitom svete rieseni vyznal.
dorah34
19.10.09,20:27
dakujem vsetkym za podporu.
dragan.michal
19.10.09,20:36
dorah34:
To, ze sa Vam zdalo ze neboli dodrziavane terminy je sposobene tym, ze po Vasom zaslani prvych korektur a naslednom stanoveni terminu opravy tychto korektur na 12.10.2009 nam boli neustale preposielane dalsie a dalsie korektury ktore nam zasahovali do povodneho harmonogramu.

Dorah34: Korektury boli posielane neustale dokola tie iste, pretoze neboli zapracovane, alebo boli zapracovane nekorektne. Navyse islo o komenty, ktore boli komunikovane ovela skor, ako sme finalne akcpetovali posledny termin 12.10.

To že zmeny neboli viditeľné ihneď neznamená, že neboli hneď zapracovávané.

Dorah34:Na fakt, ze predlzovanie terminov nam sposobuje dodatocne naklady a usle zisky niekolkonasobne vacsie ako je cela hodnota stranky, nieto hodnota nejakeho jedneho modulu, sme upozornovali niekolkokrat.

Preto Vám boli poskytnute sluzby bezplatne: vytvorenie stranky na facebooku, ich oslovenie pri spusteni eshopu, nakupeny priestor na weboch, ktore mali byt uctovane free a boli uz objednane o com ste boli informovana.

Taktiež ste nedodali všetky podklady načas, už v Bratislave som Vás upozornil že budem potrebovať vzor faktury. Taktiež aj ohodnotenie banneru.

Internetovy obchod je momentalne plne funkcny a pripraveny na pouzitie (a bol aj dna 12.10.2009 o com svedci administracia a jeho odskusanie), viac krat sme Vam vysli v ustrety s upravou funkcnosti niektorych zakladnych casti podla Vasich poziadaviek, aj cenovo, dokonca sa viac krat prisposoboval aj graficky navrh po tom, co ste ho uz raz v jednej podobe schvalili pred zacatim prac (mozno ste v priebehu casu menili vkus)
Taktiež boli poskytnute nadstandarne služby bezplatne.

Dorah34:Vyssieuvedene "argumenty" spolocnosti Midraholding a pana Dragana nie su pravdive, o com svedci rozsiahla mailova komunikacia obsahujuca neustale posuvanie a nasledne opatovne nedodrziavanie terminov, ktore si urcoval sam p. Dragan.
O tom ktoré tvrdenia sú pravdivé a ktoré nie, rozhodne súd.

Zároveň sme znepokojený z Vašich osočujúcich a
klamlivých príspevkov, spestrený Vašimi nepodloženými subjektívnymi
výrokmi.

Dantess:
nebrem si toho vela. Cely e-shop riesili programatory z externej firmy. Problem je v tom, že pani Štrbáková denne poslala aj 10 rovnakých mailov, ktoré boli preposielané prográmátorom a neustalym "bombardovaním" zo strany klientky dochadzálo k odpovedaniu na maily namiesto prace na eshope.
Ericeqh
19.10.09,20:43
Silne pochybujem, ze sa najde az take velke mnozstvo zacinajucich podnikatelov s e-shopom, ktori si budu moct dovolit hned na zaciatku riesenia na mieru ako je napr. spominany Netdirect respektive ShopCentrik. Ked som este len uvazoval o e-shope, tak som si dal u nich vypracovat cenovu ponuku a cena sa blizila k cene novej Fabie. Aj ked, samozrejme, oni e-shopy programuju na mieru a od piky kazdy individualne.
Na zacitku by som volil kvalitne krabicove riesenie a po case ked sa zvysia aj naroky na e-shop by som presiel hoc aj do Netdirectu. Ved napokon oni "mozu" za parfums.sk a to je referencia sama o sebe.
A co tak sa kuknut lepsie aj na ostatne linky, popripade ten prestashop kt. je zadarmo. Inak ked sa jedna o shopCentrik tak pravda, ze to je uplne na mieru...ale aj oni maju krabicovku a to Fastcentrik :) treba si to len pozriet,..
camozzi
19.10.09,20:49
Tie riesenia dobre poznam. Tvrdim len, ze nechat si naprogramovat e-shop moze byt na zaciatku pre mnohych privysoka investicia. Do takejto investicie by som sa pustal, ak by som mal istotu, ze sa vrati. No a tu clovek ziska len vtedy ak si to vyskusa naostro napr. aj na nejakej free verzii.


A co tak sa kuknut lepsie aj na ostatne linky, popripade ten prestashop kt. je zadarmo. Inak ked sa jedna o shopCentrik tak pravda, ze to je uplne na mieru...ale aj oni maju krabicovku a to Fastcentrik :) treba si to len pozriet,..
Ericeqh
19.10.09,21:00
Ano, to je pravda :) ale ked chce clovek podnikat, musi ratat, ze ho to nieco i bude stat a cena v radoch par 1000eur nieje az tak strasna, tod moj nazor. Ale i nato som myslel preto som tam napisal aj odkaz na simpliu [simplia.cz] kde sa da eshop prenajat.
Ked vsak ratam ze na zabeh eshopu treba rok dva, tak ajtak sa do toho vlozi par penazi a riesenie stale nieje odkupene, nieje vase. Zalezi to od uhla pohladu.
j.sch
20.10.09,00:17
Ano, to je pravda :) ale ked chce clovek podnikat, musi ratat, ze ho to nieco i bude stat a cena v radoch par 1000eur nieje az tak strasna, tod moj nazor. Ale i nato som myslel preto som tam napisal aj odkaz na simpliu [simplia.cz] kde sa da eshop prenajat.
Ked vsak ratam ze na zabeh eshopu treba rok dva, tak ajtak sa do toho vlozi par penazi a riesenie stale nieje odkupene, nieje vase. Zalezi to od uhla pohladu.
Prečo 2 roky ????????? ja som si spravil shop pred 3 mesiacmy a šlape , zatial ako tak ale rozbieha sa ......... nesmieš šetriť na reklame a neustale obnovovať a ošetrovať..........

Hladám niekoho na spolupracu v časti inzeráty ... pozrite sa ... mam zopár dalších projektov ale potrebujem partnera na work a pod.
dorah34
20.10.09,06:20
"Reklama" na facebooku nestoji za nic, neobjednali sme si ju, vy ste ju urobili iniciativne a nas ste o tom len informovali. info o tom, co ste nam dali zdarma vyznieva vtipne popri strate, ktora nam vznikla v dosledku omeskania (niekolkonasobok hodnoty celej stranky). podklady sme dodali vcas. Vsetky moje argumenty mam podlozene mailovou komunikaciou , v ktorej uvadzate este v auguste programovanie do 2 tyzdnov od dodania podkladov, t.j. 28.8. Nakoniec stranka nebola hotova ani 12.10., o com svedci opat mailova komunikacia. Ak sa zakaznik podeli o negativnu skusenost, nejde o osocovanie, tym skor, ak to mame podlozene mailovou komunikaciou, ktoru ste pisali vy sam. Podobnych tem, kde si ludia vymienaju podobne skusenosti aj tu na porade najdete desiatky.
dorah34
20.10.09,06:23
camozzi: mam skusenost, ze su uz firmy, ktore naprogramuju komplet webshop len o malo drahsie ako to ini urobia v CMSku. aj ked je fakt, ze ponuky, ktore som ja dostala boli cca od 350E do ca 7000E, takze vyber je narocny, ale aspon je z coho vyberat. a tak to ma byt:-))
dolfort
20.10.09,06:39
dorah34:
To, ze sa Vam zdalo ze neboli dodrziavane terminy je sposobene tym, ze po Vasom zaslani prvych korektur a naslednom stanoveni terminu opravy tychto korektur na 12.10.2009 nam boli neustale preposielane dalsie a dalsie korektury ktore nam zasahovali do povodneho harmonogramu.

Dorah34: Korektury boli posielane neustale dokola tie iste, pretoze neboli zapracovane, alebo boli zapracovane nekorektne. Navyse islo o komenty, ktore boli komunikovane ovela skor, ako sme finalne akcpetovali posledny termin 12.10.

To že zmeny neboli viditeľné ihneď neznamená, že neboli hneď zapracovávané.

Dorah34:Na fakt, ze predlzovanie terminov nam sposobuje dodatocne naklady a usle zisky niekolkonasobne vacsie ako je cela hodnota stranky, nieto hodnota nejakeho jedneho modulu, sme upozornovali niekolkokrat.

Preto Vám boli poskytnute sluzby bezplatne: vytvorenie stranky na facebooku, ich oslovenie pri spusteni eshopu, nakupeny priestor na weboch, ktore mali byt uctovane free a boli uz objednane o com ste boli informovana.

Taktiež ste nedodali všetky podklady načas, už v Bratislave som Vás upozornil že budem potrebovať vzor faktury. Taktiež aj ohodnotenie banneru.

Internetovy obchod je momentalne plne funkcny a pripraveny na pouzitie (a bol aj dna 12.10.2009 o com svedci administracia a jeho odskusanie), viac krat sme Vam vysli v ustrety s upravou funkcnosti niektorych zakladnych casti podla Vasich poziadaviek, aj cenovo, dokonca sa viac krat prisposoboval aj graficky navrh po tom, co ste ho uz raz v jednej podobe schvalili pred zacatim prac (mozno ste v priebehu casu menili vkus)
Taktiež boli poskytnute nadstandarne služby bezplatne.

Dorah34:Vyssieuvedene "argumenty" spolocnosti Midraholding a pana Dragana nie su pravdive, o com svedci rozsiahla mailova komunikacia obsahujuca neustale posuvanie a nasledne opatovne nedodrziavanie terminov, ktore si urcoval sam p. Dragan.
O tom ktoré tvrdenia sú pravdivé a ktoré nie, rozhodne súd.

Zároveň sme znepokojený z Vašich osočujúcich a
klamlivých príspevkov, spestrený Vašimi nepodloženými subjektívnymi
výrokmi.

Dantess:
nebrem si toho vela. Cely e-shop riesili programatory z externej firmy. Problem je v tom, že pani Štrbáková denne poslala aj 10 rovnakých mailov, ktoré boli preposielané prográmátorom a neustalym "bombardovaním" zo strany klientky dochadzálo k odpovedaniu na maily namiesto prace na eshope.



Nechcem Michal súdiť, ako to býva, každý zrejme bude mať svoju časť pravdy, mne sa každopádne osvedčilo striktné NEROZBIEHAJ PROJEKT, AK NEMÁŠ K NEMU VŠETKY MATERIÁLY.
Ericeqh
20.10.09,07:17
Prečo 2 roky ????????? ja som si spravil shop pred 3 mesiacmy a šlape , zatial ako tak ale rozbieha sa ......... nesmieš šetriť na reklame a neustale obnovovať a ošetrovať..........

Hladám niekoho na spolupracu v časti inzeráty ... pozrite sa ... mam zopár dalších projektov ale potrebujem partnera na work a pod.

Nenapisal som dva roky, ale rok dva..ano eshop ti funguje, ale pozicie SEO a klientela este za 3 mesiace niesu natolko ustalene [cest vynimkam] aby si mohol povedat ze za tento mesiac predam napr. 100ks- 120ks produktu, o 2 roky sa to uz bude odhadovat lahsie./ zalezi aj od toho co predavas, preto tasko porovnavat/
Inak napis mi spravu o aku spolupracu by si mal zaujem, mozno by sa nieco dalo vymysliet :)
skcolibri
20.10.09,10:38
Tazko sa mi pise z pozicie toho kto e-shop riešenia ponúka. Jedna vec je že na slovensku nemá e-shop na klúč vlastne zmysel. Druhá je či to má zmysel zaplatiť. Najrozumnejšie mi pripadá riešenie postavené na opensource systémoch zencart alebo prestashop. Sú zdarma, ale ak chcete naozaj iba podnikat a nie stravit cas pri pc tak je rozumnejšie dať si to nainštalovať a vytvoriť aspoň základný strom tovaru a nastaviť platbu, cenové hladiny a dopravne. Potom je to už relatívne jednoduché, treba iba klikať myšou. Ale ak má Váš čas vyššiu cenu ako 3 euro na hodinu tak sa to neoplatí. Ak chcete naozaj na internete podnikať tak o toto sa starať jednoducho nemôžete. Ak má niekto seriózny záujem poskytnem mu možnosť realizácie e-shopu s hostingom, alebo zabezpečím prevádzku e-shopu za % z predaja. A hlavne vás upozorním, že zriadením e-shopu to iba začína , nie končí
j.sch
20.10.09,13:38
Tazko sa mi pise z pozicie toho kto e-shop riešenia ponúka. Jedna vec je že na slovensku nemá e-shop na klúč vlastne zmysel. Druhá je či to má zmysel zaplatiť. Najrozumnejšie mi pripadá riešenie postavené na opensource systémoch zencart alebo prestashop. Sú zdarma, ale ak chcete naozaj iba podnikat a nie stravit cas pri pc tak je rozumnejšie dať si to nainštalovať a vytvoriť aspoň základný strom tovaru a nastaviť platbu, cenové hladiny a dopravne. Potom je to už relatívne jednoduché, treba iba klikať myšou. Ale ak má Váš čas vyššiu cenu ako 3 euro na hodinu tak sa to neoplatí. Ak chcete naozaj na internete podnikať tak o toto sa starať jednoducho nemôžete. Ak má niekto seriózny záujem poskytnem mu možnosť realizácie e-shopu s hostingom, alebo zabezpečím prevádzku e-shopu za % z predaja. A hlavne vás upozorním, že zriadením e-shopu to iba začína , nie končí
Ked zabezpečíš prevádzku eshopu z % - tak sa dohodnime ja niečo podobné hľadám . mam kvetyprevas.sk (nezrelé ale funguje) a plno nových vecí v hlave ......... logistiku (kurierov a dodávku tovaru vlastnú už funkčnú)...
Deiky
29.10.09,19:12
dorah34:
To, ze sa Vam zdalo ze neboli dodrziavane terminy je sposobene tym, ze po Vasom zaslani prvych korektur a naslednom stanoveni terminu opravy tychto korektur na 12.10.2009 nam boli neustale preposielane dalsie a dalsie korektury ktore nam zasahovali do povodneho harmonogramu.

Dorah34: Korektury boli posielane neustale dokola tie iste, pretoze neboli zapracovane, alebo boli zapracovane nekorektne. Navyse islo o komenty, ktore boli komunikovane ovela skor, ako sme finalne akcpetovali posledny termin 12.10.

To že zmeny neboli viditeľné ihneď neznamená, že neboli hneď zapracovávané.

Dorah34:Na fakt, ze predlzovanie terminov nam sposobuje dodatocne naklady a usle zisky niekolkonasobne vacsie ako je cela hodnota stranky, nieto hodnota nejakeho jedneho modulu, sme upozornovali niekolkokrat.

Preto Vám boli poskytnute sluzby bezplatne: vytvorenie stranky na facebooku, ich oslovenie pri spusteni eshopu, nakupeny priestor na weboch, ktore mali byt uctovane free a boli uz objednane o com ste boli informovana.

Taktiež ste nedodali všetky podklady načas, už v Bratislave som Vás upozornil že budem potrebovať vzor faktury. Taktiež aj ohodnotenie banneru.

Internetovy obchod je momentalne plne funkcny a pripraveny na pouzitie (a bol aj dna 12.10.2009 o com svedci administracia a jeho odskusanie), viac krat sme Vam vysli v ustrety s upravou funkcnosti niektorych zakladnych casti podla Vasich poziadaviek, aj cenovo, dokonca sa viac krat prisposoboval aj graficky navrh po tom, co ste ho uz raz v jednej podobe schvalili pred zacatim prac (mozno ste v priebehu casu menili vkus)
Taktiež boli poskytnute nadstandarne služby bezplatne.

Dorah34:Vyssieuvedene "argumenty" spolocnosti Midraholding a pana Dragana nie su pravdive, o com svedci rozsiahla mailova komunikacia obsahujuca neustale posuvanie a nasledne opatovne nedodrziavanie terminov, ktore si urcoval sam p. Dragan.
O tom ktoré tvrdenia sú pravdivé a ktoré nie, rozhodne súd.

Zároveň sme znepokojený z Vašich osočujúcich a
klamlivých príspevkov, spestrený Vašimi nepodloženými subjektívnymi
výrokmi.

Dantess:
nebrem si toho vela. Cely e-shop riesili programatory z externej firmy. Problem je v tom, že pani Štrbáková denne poslala aj 10 rovnakých mailov, ktoré boli preposielané prográmátorom a neustalym "bombardovaním" zo strany klientky dochadzálo k odpovedaniu na maily namiesto prace na eshope.

Precital som si celu tuto diskusiu je tazko usudit kto ma teraz skutocne pravdu no poviem nieco co si myslim ja
Nechem reagovat konkretne len na vas prispevok ale tak zovseobecna....

1 Ked je uz raz nieco dohodnute a v priebehu zakaznik zmeni poziadavky, niekedy to pre dodavatela vie byt peklo... nerozhodny zakaznici su asi to najhorsie a najmy taki ktori casto menia nazory... Proste ked nieco idem robit tak presne dodavatelovi poviem raz a nemenim to! ak to nieje nevyhnutne (byt dodavatelom radsej odmietnem takeho zakaznika ako s nim mat v buducnosti problemy)
Ide oto: poriadne si predom pripravim vsetko co sa mi zda byt potrebne este pred spisanim zmluvy alebo zacatim prac na projekte prediskutujem vsetko s dodavatelom!
2. Jedna vec je odporucat: majte opensource riesenia atd... Opensource je fajn riesenie taketo eshopy su castokrat bezpecne a maju velku podporu, rozsirenia atd.. atd.. Kto ma znalosti vie si eshop zabezpecit aj bez poplatkov sam.. tu sa da toho napisat neurekom... No su taky ktori otom nemaju ani sajnu, tym len odporucit vzijte sa aspon trochudo problematiky a zistite ako to funguje a vsetko co to obnasa... Na zaklade toho co aspon z casti viete/zistite si najdite vhodneho dodavatela osobne by som volil takych, ktori pracuju s open source aplikaciami su castokrat lacnejsi a poskytuju fakt fajn sluzby. ( hladajte takeho dodavatela ktory vam poskytuje aj technicku podporu! - pretoze najdu sa aj taki ktori ju neposkytuju, alebo si zato pytaju fakt nekrestanske peniaze...)
Este dodam, niektore firmy fakt predrazuju je to ale ich biznis... kazdy ma svoje ceny.... niekto zaplati prehnane... niekto ma rozum, urobi si prehlad a za nizsiu cenu moze mat rovnako niekedy ba aj viac !!!
3 najdôlezitejsie je: Mat prijemný a pútavy vzhlad! dobre ceny! (nie je to vzdy pravidlom ) výbornu starostlivost o zakaznikov! vyborny marketing ( online ofline.. ) Osobne za najdôlezitejsie povazujem fakt kvalitny marketing kedze ide o e-shop najme na nete cize SEO a SEM a vzhlad! a potom idu ceny.. podmienky.. vztahy so zakaznikmi...
K vzdladu este dodam: nikdy by som nepristupil k lacnemu eshopu s vyberom vzhladu z katalogu firmy ktory môzu mat/maju niejaky iny predajcovia... Vzdy putajte niecim vlastným!
4 Uz len uspesne predavat


5 Prepacte za chyby v texte... :)
Dáša_
30.10.09,05:37
Precital som si celu tuto diskusiu je tazko usudit kto ma teraz skutocne pravdu no poviem nieco co si myslim ja
Nechem reagovat konkretne len na vas prispevok ale tak zovseobecna....

1 Ked je uz raz nieco dohodnute a v priebehu zakaznik zmeni poziadavky, niekedy to pre dodavatela vie byt peklo... nerozhodny zakaznici su asi to najhorsie a najmy taki ktori casto menia nazory... Proste ked nieco idem robit tak presne dodavatelovi poviem raz a nemenim to! ak to nieje nevyhnutne (byt dodavatelom radsej odmietnem takeho zakaznika ako s nim mat v buducnosti problemy)
Ide oto: poriadne si predom pripravim vsetko co sa mi zda byt potrebne este pred spisanim zmluvy alebo zacatim prac na projekte prediskutujem vsetko s dodavatelom!
2. Jedna vec je odporucat: majte opensource riesenia atd... Opensource je fajn riesenie taketo eshopy su castokrat bezpecne a maju velku podporu, rozsirenia atd.. atd.. Kto ma znalosti vie si eshop zabezpecit aj bez poplatkov sam.. tu sa da toho napisat neurekom... No su taky ktori otom nemaju ani sajnu, tym len odporucit vzijte sa aspon trochudo problematiky a zistite ako to funguje a vsetko co to obnasa... Na zaklade toho co aspon z casti viete/zistite si najdite vhodneho dodavatela osobne by som volil takych, ktori pracuju s open source aplikaciami su castokrat lacnejsi a poskytuju fakt fajn sluzby. ( hladajte takeho dodavatela ktory vam poskytuje aj technicku podporu! - pretoze najdu sa aj taki ktori ju neposkytuju, alebo si zato pytaju fakt nekrestanske peniaze...)
Este dodam, niektore firmy fakt predrazuju je to ale ich biznis... kazdy ma svoje ceny.... niekto zaplati prehnane... niekto ma rozum, urobi si prehlad a za nizsiu cenu moze mat rovnako niekedy ba aj viac !!!
3 najdôlezitejsie je: Mat prijemný a pútavy vzhlad! dobre ceny! (nie je to vzdy pravidlom ) výbornu starostlivost o zakaznikov! vyborny marketing ( online ofline.. ) Osobne za najdôlezitejsie povazujem fakt kvalitny marketing kedze ide o e-shop najme na nete cize SEO a SEM a vzhlad! a potom idu ceny.. podmienky.. vztahy so zakaznikmi...
K vzdladu este dodam: nikdy by som nepristupil k lacnemu eshopu s vyberom vzhladu z katalogu firmy ktory môzu mat/maju niejaky iny predajcovia... Vzdy putajte niecim vlastným!
4 Uz len uspesne predavat


5 Prepacte za chyby v texte... :)

Ja si stále myslím, že na začiatku treba určiť hlavne cieľovú skupinu, ktorej je obchod určený. Či ide potencionálne o celú populáciu (parfemy, pneumatiky, biela technika, PC, knihy...) alebo užšie špecifikovanú skupinu ľudí.
Od toho sa podľa mňa odvíja aj vzhľad stránky, aj zameranie reklamy. Sú skupiny obchodov, ktoré nejaké SEO ani nepotrebujú. A sú produkty, ktoré sa bez toho nepohnú.

Lebo mať úzko špecializovaný obchod pre pár nadšencov a investovať kopec peňazí do reklamy bez rozmyslu je na pováženie. Hlavne, keď je okruh zákazníkov obmedzeny a reklama neprinesie nových, lebo oni napríklad také niečo ako google ani netušia, že existuje
dorah34
30.10.09,17:45
Ja si stále myslím, že na začiatku treba určiť hlavne cieľovú skupinu, ktorej je obchod určený. Či ide potencionálne o celú populáciu (parfemy, pneumatiky, biela technika, PC, knihy...) alebo užšie špecifikovanú skupinu ľudí.
Od toho sa podľa mňa odvíja aj vzhľad stránky, aj zameranie reklamy. Sú skupiny obchodov, ktoré nejaké SEO ani nepotrebujú. A sú produkty, ktoré sa bez toho nepohnú.

Lebo mať úzko špecializovaný obchod pre pár nadšencov a investovať kopec peňazí do reklamy bez rozmyslu je na pováženie. Hlavne, keď je okruh zákazníkov obmedzeny a reklama neprinesie nových, lebo oni napríklad také niečo ako google ani netušia, že existuje


jasne, cielovu skupinu si treba urcit hned ako sa clovek rozhodne s cim vlastne chce podnikat a ovela presnejsie ako popisujes (univerzalny produkt pre celu populaciu totiz neexistuje).
pokial ide ale o SEO - dovolim si s tebou nesuhlasit - ked ta v dnesnej dobe nenajdu vyhladavace alebo je v nich tvoja stranka na 22 strane, tak mas smolu. Mozes mat aj monopol, ale 1. sa o tebe nedozvedia ludia, ktori by mohli byt tvoji zakaznici, 2. kazda nova firma, ktora pride a SEO ma, ma voci tebe konkurencnu vyhodu.
nevravim, ze bez SEO nemoze firma prezit ale ak sa chce rozvijat, rozrastat a napredovat, tak je to nutne. A pride mi lacnejsie ako reklama.
A ludia, ktori nevedia, co je Google mozu byt cielovka tak pre miestnu dedinsku krcmu alebo domov dochodcov. ja nikoho takeho nepoznam - snad svokru, ale ta ma viac ako 75.
Dáša_
30.10.09,19:35
jasne, cielovu skupinu si treba urcit hned ako sa clovek rozhodne s cim vlastne chce podnikat a ovela presnejsie ako popisujes (univerzalny produkt pre celu populaciu totiz neexistuje).
pokial ide ale o SEO - dovolim si s tebou nesuhlasit - ked ta v dnesnej dobe nenajdu vyhladavace alebo je v nich tvoja stranka na 22 strane, tak mas smolu. Mozes mat aj monopol, ale 1. sa o tebe nedozvedia ludia, ktori by mohli byt tvoji zakaznici, 2. kazda nova firma, ktora pride a SEO ma, ma voci tebe konkurencnu vyhodu.
nevravim, ze bez SEO nemoze firma prezit ale ak sa chce rozvijat, rozrastat a napredovat, tak je to nutne. A pride mi lacnejsie ako reklama.
A ludia, ktori nevedia, co je Google mozu byt cielovka tak pre miestnu dedinsku krcmu alebo domov dochodcov. ja nikoho takeho nepoznam - snad svokru, ale ta ma viac ako 75.

už som to tu niekde vysvetľovala, keď niekto príde na internet, tak ma v pohode nájde. Nie som na žiadnej 22. strane, lebo predajcov je málo. Ja potrebujem ukázať aj takým, čo netušia o čo ide, že to potrebujú :))
A v tom mi SEO naozaj nepomôže.
A jedine SEO nemôže byť o konkurenčnej výhode - sú aj produkty, ktoré potrebujú osobnú skúsenosť. Vedieť poradiť, vedieť ukázať čo a ako. A v tom je konkurenčná výhoda jednotlivých predajcov.

A trochu mimotemy za univerzálny produkt pre všetkých považujem chlieb. Ale to je na inú diskusiu.
Deiky
30.10.09,20:26
Ja uz len dodam SEO je viac nez dôlezite no jaste bavme sa o tych weboch kde je dôlezite preco? najvecia cast ludi prichadza z vyhladavacov...70% ludi si pozrie prvu stranku vo vysledkoch vyhladavania prve 3 odkazy su najnavstevovanejsie ostatne stranky navstivi mensie percento a stranky ako 5,6,7,8 a viac tie uz maju minimalnu navstevnost male % hlada vo vyhladavacoch dalej, vecsinou kliknu na jedny z odkazov na prvej stranke...

S investiciou do seo: pokial je clovek sikovny, vie si ho spravit aj sam... no musi nazbierat kvantum skusenosti pokial ich uz samozrejme nema : ))) zoberme si budovanie spätnych odkazov... staci aby si precital zopar clankov, navodov a jednoduche spetne odkazy si nazbiera aj sám...
No pokial to che poriadne a nema potrebne znalosti nech radsej investuje.... nepovazoval by som tento krok v tomto pripade za vyhodene peniaze: ) ale za fakt vyhodnu investiciu ktora sa mu vráti v zárobkoch....

SEO netreba podcenovat!
camozzi
30.10.09,20:47
SEO je beh na dlhu trat. Byt SEO friendly navyse nie je jednorazova investicia ako by sa mohlo zdat. O SEO sa treba starat a taka starostlivost tiez nie je zadarmo. Ziadna SEO optimalizacia nezaruci, ze stranka bude na 1 - 2 stranke (nie to este mieste) vyhladavaca na vsetky klucove slova, ktore su pre web stranku dolezite.
No a preto existuje PPC. Okamzity efekt za pomerne male peniaze. Ideal je mat SEO na najvyhladavanejsie a najdrahsie klucove slova a ostatne doplnit PPC kampanou.
Vplyv Page ranku na navstevnost povazujem za mytus.
Deiky
30.10.09,21:15
S pagerankom suhlasim....
Jasne SEO - vysledky sa prejavuja aj 3 mesiace... ano je to dlhodobý proces prva investicia je vzdy najväcsia na udrziavanie je to uz mensia ciastka....

No najprv mat dobre zvladnute seo potom investovat do PPC..

Garantovat sa prve vysledky samozrejme nedaju!
Raz ste hore inokedy môzete byt dole ako bolo pisane nadomnou je to neustaly proces....
camozzi
30.10.09,21:28
S pagerankom suhlasim....
Jasne SEO - vysledky sa prejavuja aj 3 mesiace... ano je to dlhodobý proces prva investicia je vzdy najväcsia na udrziavanie je to uz mensia ciastka....

No najprv mat dobre zvladnute seo potom investovat do PPC..

Garantovat sa prve vysledky samozrejme nedaju!
Raz ste hore inokedy môzete byt dole ako bolo pisane nadomnou je to neustaly proces....
Skor naopak. Kym sa vyladi SEO, tak zabezpecit priliv navstevnikov cez PPC. Na taky e-shop su 3 mesiace ladenia vela. Teda 3 mesiace s minimom objednavok. Majitel eshope chce co najskor investicie do e-shopu a SEO spat a treba aj z niecoho zit ;)
Deiky
30.10.09,23:25
To ano myslel som to skôr takto investujes do seo to ma dlhodobejsi ucinok ako PPC a tak do PPC ked nato mas financie...
dorah34
01.11.09,18:03
už som to tu niekde vysvetľovala, keď niekto príde na internet, tak ma v pohode nájde. Nie som na žiadnej 22. strane, lebo predajcov je málo. Ja potrebujem ukázať aj takým, čo netušia o čo ide, že to potrebujú :))
A v tom mi SEO naozaj nepomôže.
A jedine SEO nemôže byť o konkurenčnej výhode - sú aj produkty, ktoré potrebujú osobnú skúsenosť. Vedieť poradiť, vedieť ukázať čo a ako. A v tom je konkurenčná výhoda jednotlivých predajcov.

A trochu mimotemy za univerzálny produkt pre všetkých považujem chlieb. Ale to je na inú diskusiu.

Daška, ved to je to, co som napisala - ked je malo predajcov, tak sa bez toho SEO mozno este da, ale ked je ich vela, tak ani velmi nie. A ani ty nevies, ci ti konkurencia porastie.
Tato tema je najma o novych internetovych obchodoch, o tom, co je potrebne pri ich rozbehu a SEO by som kazdemu zacinajucemu webshopu iste odporucala rovnako ako vsetci ITckari, s ktorymi som sa radila. I ked beriem tvoj nazor, ze si uspesna aj bez neho.

p.s.;) aj chlebov su desiatky druhov pre rozne cielovky, takze uz ani ten chlieb nie je uni (bavili sme sa tu doma, ze dokonca ani voda, ani len truhly:-() - je to sila, ale je to asi fakt:)
wvsystem
14.11.09,18:31
Dost dolezitou vecou noveho webshopu je implementacia cudzieho jazyka, kedze ide o net. Preto by som doporucil, ujasnit si postoj k tomuto problemu, resp. zistit si moznosti. Mne sa stalo, ze som si chcel dat cudzi jazyk a firma mi ponukla novu databazu, aby som si tam vyskladal nanovo cely obchod v anglictine. V mojom pripade ide o cca 1500 tovarovych poloziek, tak som ich poslal do teplych krajin. Samozrejme si uvedomujem tento nedostatok vo svojom shope. Bezim na CMS programe FLOX. Som mal na nich poziadavku, ze to chcem ak jazykovy variant webu a nie ako novu databazu, tak mi povedali, ze to nie je mozne. A keby som tam chcel este nemcinu, tak to je dalsia databaza s 1500 polozkami. Neviem si predstavit spravovat 4500 poloziek v troch jazykoch a to este system nedokazal korektne odpisovat tovar zo skladu. Ked si ho zakaznik objednal v SK verzii, tak v EN ho neodpisalo zo skladu. No brutal gulas. Predpokladam, ze ide o obmedzenie CMS.
Dáša_
14.11.09,18:39
Daška, ved to je to, co som napisala - ked je malo predajcov, tak sa bez toho SEO mozno este da, ale ked je ich vela, tak ani velmi nie. A ani ty nevies, ci ti konkurencia porastie.
Tato tema je najma o novych internetovych obchodoch, o tom, co je potrebne pri ich rozbehu a SEO by som kazdemu zacinajucemu webshopu iste odporucala rovnako ako vsetci ITckari, s ktorymi som sa radila. I ked beriem tvoj nazor, ze si uspesna aj bez neho.

p.s.;) aj chlebov su desiatky druhov pre rozne cielovky, takze uz ani ten chlieb nie je uni (bavili sme sa tu doma, ze dokonca ani voda, ani len truhly:-() - je to sila, ale je to asi fakt:)

A co ked si rovnako dobrych SEO odbornikov zaplatia vsetky konkurenčné firmy? Alebo preženiem, všetky firmy si vyberú toho najlepšieho SEO odborníka?
noach
15.11.09,11:47
ahoj. otazka je co chces predavat a mozes mat najlepsi obchod ked o tebe ludia nevedia lahne ti popolom ponukam ine riesenie ak mas zaujem ozvi sa ferodrzik@gmail.com
Dantess
15.11.09,13:17
No, ja sice nemam eshop, ale vidim, 6e sa tu keca o SEO tak prispejem. Vrayil som velke peniaze na reklamu do novin, billboardu, letakov a všetkeho možneho. Do SEO som dal len časť z toho. Za mesiac som sa z 9. stranky dostal na 2. na masaze bratislava a podobne. Dokonca som prvy na niektore slova ako klasicka masaz a pod. Posledne 2 tyždne, teda odkedy sme na 2. strane nam stupli objednavky teda aj obrat o 100% než boli minule mesiace. SEO je ešte len na začiatku. Chlapik mi slubil, že zaplatim až po tom čo nas dostane na prvu stranku na určite miesto. Takže viem na 100% že to nebudu vyhodene peniaze. Pre e-shop je SEO nevyhnutne. Aj ked mate dostatok objednavok. S dobrym SEO sa Vam urcite zdvojnasobia. Jasne, urcite zvyseniu poctu zakaznikov dopomohla aj jeseň, ale teraz sme medzi prvymi, ktorych kontaktuju. A toto je vec, kde ludia pozeraju ceny, fotky, prostredie, dopravu a pod. Ja ako spotrebitel tiež pozriem viac možností. Myslím si že každý porovnáva a byť medzi prvými treba inak to nema vyznam. Ak by som nebol oklamany, tak by som už davno bol na prvom mieste, ale ked Vam niekto vystavi fakturu že SEO spravil a nakoniec po pol roku vysvitne že nie... Je to škoda, ale už je to na dobrej ceste. Inak rad sem potom dam kontakt na tu firmu čo mi to robi. Komunikacia s nou je skvela a na všetky moje otazky dostavam vycerpavajuce a presne odpovede. Pockam si ale na finale a potom budem hodnotit
dolfort
16.11.09,07:39
Mne sa stalo, ze som si chcel dat cudzi jazyk a firma mi ponukla novu databazu, aby som si tam vyskladal nanovo cely obchod v anglictine. Predpokladam, ze ide o obmedzenie CMS.

Jednoznačne.
Deiky
16.11.09,11:35
A co ked si rovnako dobrych SEO odbornikov zaplatia vsetky konkurenčné firmy? Alebo preženiem, všetky firmy si vyberú toho najlepšieho SEO odborníka?

Tak je to boj na dlhu cestu... ono SEO nieje jednorazova zalezitost prve naklady su najvyssie no tym sa to nekonci treba sa taktiez oto starat :-)

Ci na internete ci v realnom svete stale sa treba nejako propagovat...
Funguje to ako v beznej reklame v realnom svete taktiez sa spytas ci si konkurencne firmy zaplatia dobrych odbornikov? Ak ano vyhody ma vzdy ten kreativnejsi :)

Vsetko sa zdokonaluje, prichadzaju novsie postupy, moznosti atd...
Marikal
16.11.09,17:44
No, ja sice nemam eshop, ale vidim, 6e sa tu keca o SEO tak prispejem. Vrayil som velke peniaze na reklamu do novin, billboardu, letakov a všetkeho možneho. Do SEO som dal len časť z toho. Za mesiac som sa z 9. stranky dostal na 2. na masaze bratislava a podobne. Dokonca som prvy na niektore slova ako klasicka masaz a pod. Posledne 2 tyždne, teda odkedy sme na 2. strane nam stupli objednavky teda aj obrat o 100% než boli minule mesiace. SEO je ešte len na začiatku. Chlapik mi slubil, že zaplatim až po tom čo nas dostane na prvu stranku na určite miesto. Takže viem na 100% že to nebudu vyhodene peniaze. Pre e-shop je SEO nevyhnutne. Aj ked mate dostatok objednavok. S dobrym SEO sa Vam urcite zdvojnasobia. Jasne, urcite zvyseniu poctu zakaznikov dopomohla aj jeseň, ale teraz sme medzi prvymi, ktorych kontaktuju. A toto je vec, kde ludia pozeraju ceny, fotky, prostredie, dopravu a pod. Ja ako spotrebitel tiež pozriem viac možností. Myslím si že každý porovnáva a byť medzi prvými treba inak to nema vyznam. Ak by som nebol oklamany, tak by som už davno bol na prvom mieste, ale ked Vam niekto vystavi fakturu že SEO spravil a nakoniec po pol roku vysvitne že nie... Je to škoda, ale už je to na dobrej ceste. Inak rad sem potom dam kontakt na tu firmu čo mi to robi. Komunikacia s nou je skvela a na všetky moje otazky dostavam vycerpavajuce a presne odpovede. Pockam si ale na finale a potom budem hodnotit
Ahoj. Mohol by si mi prosím dať adresu na firmu, ktorá ti robí SEO...brúsim už týždeň po nete a hľadám niekoho spoľahlivého. Mám už spustený e-shop a SEO je nevyhnutná. Vďaka vopred.
dusanpetras
17.11.09,20:36
K tomu e-shopu - čo tak prenajať si eshop. Masačný poplatok so všetkým dokopy len 5€? www.giganthosting.sk. Skúste pozrieť.
Deiky
17.11.09,21:21
Tak všeobecne.... Ak si už niekto berie takéto hotové riešenie, tak nech si dá vytvoriť aj osobitý vzhľad ... ;)
Dantess
18.11.09,06:13
Ahoj. Mohol by si mi prosím dať adresu na firmu, ktorá ti robí SEO...brúsim už týždeň po nete a hľadám niekoho spoľahlivého. Mám už spustený e-shop a SEO je nevyhnutná. Vďaka vopred.
www.hrki.sk

robia aj e-shopy, web stránky a na SEO majú tiež svojho špecialistu. Komunikácia s ním je dobrá, všetko mi vie vysvetliť atď, takže odporúčam. Platba ešte neprebehla, pretože sme sa dohodli, že zaplatím až keď ma dostane na určité miesto a to sa už stalo, takže po platbe sem napíšem ešte raz či aj tá bola OK, ale myslím si že bude. Asi prvá seriózna firma, ktorú som stretol čo podnikám
Marikal
18.11.09,10:25
www.hrki.sk

robia aj e-shopy, web stránky a na SEO majú tiež svojho špecialistu. Komunikácia s ním je dobrá, všetko mi vie vysvetliť atď, takže odporúčam. Platba ešte neprebehla, pretože sme sa dohodli, že zaplatím až keď ma dostane na určité miesto a to sa už stalo, takže po platbe sem napíšem ešte raz či aj tá bola OK, ale myslím si že bude. Asi prvá seriózna firma, ktorú som stretol čo podnikám
Vrelá vďaka :-)
j.sch
22.11.09,23:29
Cauko .. ja mam www.kvetyprevas.sk .. zatial slaba stranka /ja sa len na nete učím /.. Ale logistiku a servis mam vlastný a "dobrý"... V obore robím už 10 rokov.. hladam niekoho kto by makal stránku a ja servis .... v SK je donaška kvetov v plienkach .......... určite treba 3 www ..... jedna EASY servis ........ jedna komplet servis ....... a jedna špecial s dopztmy aponukamy .- servisna org aj pre ine kvetinarstva z SR . Je to balik prace ale o to vačší balík na konci
Ja mam ludí a odmakam work v reale ale potrebujem niekoho na net
daewo
09.12.09,11:48
ako si predstavujes pracu cloveka na net? vies co hod to do mailu: webynamieru@webynamieru.sk Uvedene chce hlsiu diskusiu ako aj analyzu nakladov,prace vs vynos.
janpavlik
28.03.10,23:59
dorah34:
To, ze sa Vam zdalo ze neboli dodrziavane terminy je sposobene tym, ze po Vasom zaslani prvych korektur a naslednom stanoveni terminu opravy tychto korektur na 12.10.2009 nam boli neustale preposielane dalsie a dalsie korektury ktore nam zasahovali do povodneho harmonogramu.

Dorah34: Korektury boli posielane neustale dokola tie iste, pretoze neboli zapracovane, alebo boli zapracovane nekorektne. Navyse islo o komenty, ktore boli komunikovane ovela skor, ako sme finalne akcpetovali posledny termin 12.10.

To že zmeny neboli viditeľné ihneď neznamená, že neboli hneď zapracovávané.

Dorah34:Na fakt, ze predlzovanie terminov nam sposobuje dodatocne naklady a usle zisky niekolkonasobne vacsie ako je cela hodnota stranky, nieto hodnota nejakeho jedneho modulu, sme upozornovali niekolkokrat.

Preto Vám boli poskytnute sluzby bezplatne: vytvorenie stranky na facebooku, ich oslovenie pri spusteni eshopu, nakupeny priestor na weboch, ktore mali byt uctovane free a boli uz objednane o com ste boli informovana.

Taktiež ste nedodali všetky podklady načas, už v Bratislave som Vás upozornil že budem potrebovať vzor faktury. Taktiež aj ohodnotenie banneru.

Internetovy obchod je momentalne plne funkcny a pripraveny na pouzitie (a bol aj dna 12.10.2009 o com svedci administracia a jeho odskusanie), viac krat sme Vam vysli v ustrety s upravou funkcnosti niektorych zakladnych casti podla Vasich poziadaviek, aj cenovo, dokonca sa viac krat prisposoboval aj graficky navrh po tom, co ste ho uz raz v jednej podobe schvalili pred zacatim prac (mozno ste v priebehu casu menili vkus)
Taktiež boli poskytnute nadstandarne služby bezplatne.

Dorah34:Vyssieuvedene "argumenty" spolocnosti Midraholding a pana Dragana nie su pravdive, o com svedci rozsiahla mailova komunikacia obsahujuca neustale posuvanie a nasledne opatovne nedodrziavanie terminov, ktore si urcoval sam p. Dragan.
O tom ktoré tvrdenia sú pravdivé a ktoré nie, rozhodne súd.

Zároveň sme znepokojený z Vašich osočujúcich a
klamlivých príspevkov, spestrený Vašimi nepodloženými subjektívnymi
výrokmi.

Dantess:
nebrem si toho vela. Cely e-shop riesili programatory z externej firmy. Problem je v tom, že pani Štrbáková denne poslala aj 10 rovnakých mailov, ktoré boli preposielané prográmátorom a neustalym "bombardovaním" zo strany klientky dochadzálo k odpovedaniu na maily namiesto prace na eshope.

ProgramatorY, ano, toto su klasicke zvasty p. Dragana :-)

Hra sa velku firmu, okrem toho, nie je ziadna spolocnost, o spolocnosti sa da vravie v pripade pravnickej osoby, nie jedno osobovej zivnosti (FO) s tak vznesenym nazvom.

Nam dlzi za objednane sluzby par fakturiek, samozrejme sa vyhovara milionom zamestnancov a tym, ze to neobjednaval on, no uvidime, tento rok skusime mimosudne inkaso a poziadat danovy urad, ci existuje tuto "spolocnost" ako zamestnavatela :-)
dragan.michal
29.03.10,08:43
Očividne si pán pavlik potrebuje pomasirovat svoje ego. Ale tak kludne.
Nebola nam dorucena ziadna upomienka, ktore by upozornovala na neuhradene faktury. A pokial ja viem, tak z Vasej strany neboli poskytnute ziadne sluzby za ktore by sme mohli platit. A ak si dobre pamatam, tak toto Vase ego si budejete pomaly dlhsiu dobu ako 1 rok. Tak je rpekvapive, ze dodnes neboli dorucene ziadne upomienky, alebo upozornenia na mimosudne inkaso. Z tohto usudzujem, ze ide iba o Vase zvasty a nic ineho. Myslim, ze kazdy pravnik Vam povie, ze my Vam nemame za co platit nakolko ziadne sluzby neboli poskytnute a ziadne ani nevyuzivame.
Akonáhle nám budú doručené faktúry tak ich dáme preveriť právnej kancelárií, a ak bude Váš nárok opodstatnený tak budú uhradené. Čo ale nepredpokladám vzhľadom, že žiadne služby nevyužívame a ani sme nevyužívali.

A urcite viete, ze ludia nemusia pracovat len na zaklade praocovnej zmluvy, ale existuju aj ine formy spoluprace (ako napriklad: zivnost, mandantna zmluva a podobne) takze danovy urad mozete smelo poziadat :D

Zároveň by ma zaujímalo či šablónu čo máte na http://www.magicdomain.biz/ je aj kúpená alebo iba nelegálne stiahnutá a Vami používaná. Ten druhý prípad by ma vôbec pri Vás neprekvapoval.

Taktiež je zaujímavé, že tu máte čas vypisovať Vaše príspevky, ale na náš email nebol doručený ani jeden email od Vás.
janpavlik
29.03.10,08:56
Očividne si pán pavlik potrebuje pomasirovat svoje ego. Ale tak kludne.
Nebola nam dorucena ziadna upomienka, ktore by upozornovala na neuhradene faktury. A pokial ja viem, tak z Vasej strany neboli poskytnute ziadne sluzby za ktore by sme mohli platit. A ak si dobre pamatam, tak toto Vase ego si budejete pomaly dlhsiu dobu ako 1 rok. Tak je rpekvapive, ze dodnes neboli dorucene ziadne upomienky, alebo upozornenia na mimosudne inkaso. Z tohto usudzujem, ze ide iba o Vase zvasty a nic ineho. Myslim, ze kazdy pravnik Vam povie, ze my Vam nemame za co platit nakolko ziadne sluzby neboli poskytnute a ziadne ani nevyuzivame.
Akonáhle nám budú doručené faktúry tak ich dáme preveriť právnej kancelárií, a ak bude Váš nárok opodstatnený tak budú uhradené. Čo ale nepredpokladám vzhľadom, že žiadne služby nevyužívame a ani sme nevyužívali.

A urcite viete, ze ludia nemusia pracovat len na zaklade praocovnej zmluvy, ale existuju aj ine formy spoluprace (ako napriklad: zivnost, mandantna zmluva a podobne) takze danovy urad mozete smelo poziadat :D

Zároveň by ma zaujímalo či šablónu čo máte na http://www.magicdomain.biz/ je aj kúpená alebo iba nelegálne stiahnutá a Vami používaná. Ten druhý prípad by ma vôbec pri Vás neprekvapoval.

Taktiež je zaujímavé, že tu máte čas vypisovať Vaše príspevky, ale na náš email nebol doručený ani jeden email od Vás.

Hej, pride mi velmi usmevne, ked zahliadnem diskusie tejto velkej mega korporacie, tentokrat som sa uz naozaj musel zapojit.

Obhananie s nedodanim sluzby by ste mohli pouzit v pripade, ze by sluzby skutocne neboli dodane, no nie v pripade, ze po objednavke spolocnost vynalozi iniciativu (vytvorenie konta, registracia domeny, zaslanie faktury) a niekto ich neustale neuhradza, len aby boli "rezervovane", nebudem zachadzat do detailov o ake domeny slo.

Samozrejme, pokial mesiac (a nielen mesiac, rok) neuhradite fakturu, nikto neuhradi za Vas domenu, toto sa ale neda klasifikovat ako nedodanie sluzby, pretoze domena(y) boli okamzite po objednavke automaticky funkcne, znefunkcnili sa len Vasim pricinenim a to neuhradenim faktury.

Podla mojho nazoru, spolocnost, ktora odpredavala projekty pre spol. Apple, Internet Info CR, Telefonica O2 a ma web od Nuvia (radovo desiatky tisic KC), ma aj 30 EUR na nejaku sablonu, ale budiz, je mi jasne, ze sa chytate cohokolvek, keby ste radsej svoje zavazky platili, pripadne pred objednavkou aj rozmyslali.

Co sa tyka Vasho e-mailu, rad si pockam na Vami spominanu podanu zalobu kvoli ochrane "dobreho mena" Vasej "spolocnosti" :-)

Majte vsak na pamati, ze rucite celym svojim majetkom, nie ste absolutne v prave a prebehla medzi nami riadna komunikacia e-mailom, ktora je pozadovana ako riadny dokaz.
Dantess
29.03.10,09:04
No tak si to celé zhrňme. Ja, Dorah34, janpavlik a 2 česi na webtrh.cz. Keď som bol sám, tak som si hovoril, že možno som spravil chybu aj ja. Ale teraz vidím, že nie. Že ti Michal ide doslova o odrbávanie ľudí a tvoj postup je nasledovný:

Nasľubovanie zázrakov - zobratie peňazí - urobenie polovičnej práce - hranie sa na mrtveho chrobáka - vyhrážanie súdmi a očierňovanie.

5 ľudí je už množstvo, kde ti nikto neuverí, že si niečo "náhodou" zle napísal, alebo nevedel. Pohybuješ sa na tenkom ľade a ak budeš pokračovať v takomto biznise, tak skončíš ako smetiar, alebo niečo podobné. Zarábať sa dá aj čisto a bez podvodov, len na to treba mať aj trpezlivosť. CHlapče spamätaj sa a priznaj si chyby.
dragan.michal
29.03.10,09:06
Tak ako som písal už kolega v emaily, všetko budete musieť dokázať. A ja si na to Vaše "dokazovanie" rád počkám. A preto podnikám na živnosť a nie ako s.r.o. ako vo Vašom prípade a ručiť len základným imaním.
janpavlik
29.03.10,09:15
Tak ako som písal už kolega v emaily, všetko budete musieť dokázať. A ja si na to Vaše "dokazovanie" rád počkám. A preto podnikám na živnosť a nie ako s.r.o. ako vo Vašom prípade a ručiť len základným imaním.

Hej, presne ako pisete, "ako som pisal kolega v e-maily", ten Vas nespocet kolegov :-)

Ohladom s.r.o. je asi posledne, do coho by som sa obuval, vid. Vas text:

" Takže už v marci nebudem živnostník ale konateľ vo firmách. Na každé podnikanie, ktoré som mal doteraz rozdelené ako divízie sa stanú samostatné s.r.o. "

:-)

Prosim, prestante kopat okolo seba a zamyslite sa nad svojim konanim, toto skutocne nie je ta spravna cesta.
dragan.michal
29.03.10,09:17
ako vidím tak odbočujete od pôvodnej Vašej správy, ale fajn. Už by ste radšej mohli poslať tie faktúry čo treba uhradiť. Ale kým ich Vy zase nájdete, tak si rok počkáme. Tak zas dovi o rok. :D
janpavlik
29.03.10,09:22
Skutocne neviem, ci ste Vy dost kompetentna osoba nato, aby ste mi urcovali, co mam robit.
dragan.michal
29.03.10,09:25
vy vravíte, že nemáme uhradené faktúry. Tak ak chcete aby boli uhradené tak by ste mali najskôr nejaké faktúry poslať. Či Vy platíte dodávateľom len tak bez faktúr??? Alebo toto mám skôr brať ako Váš pokus o zviditeľnenie? :D
janpavlik
29.03.10,09:27
No, myslim, ze Vy ste sa tu uz riadne zviditelnili :-)

Myslim, ze v zmysle nasej poslednej komunikacie ste napisali, ze nie ste ochotni uhradzat ich, tak co tu hrate prosim Vas za divadlo.

Cisla predfaktur + dlzne ciastky Vam boli prave odoslane.

Dalej uz s Vami nediskutujem.
dragan.michal
29.03.10,09:27
@dantess s dorah34 je v stredu súd. takže tam sa teším. A myslím, že 5 ľudí z cca 500 je stále dobrý pomer. A očividne tu pán Pavlik si potrebujete vyventilovať ego, inak by najprv poslal nejaké faktúry až potom písal tu. Ale on ide na to pekne naopak. A myslím, že další rok sa neozve a neprídu ani faktúry a po roku tu zas príde napísať pár príspevkov.

A nechci zas vytahovat dalsie veci, lebo to zas bude donekonecna obmielane. :D
dolfort
29.03.10,09:30
Vidim že tu beží riadne horúca debata, no bojim žeby som aj ja v zápale boja nedostal po hube, len jedno mi nedá, chlapi nechápem prečo tu riešite svoje osobné spory takto verejne. Ad Michal - veci ktoré tu ty píšeš svojim zákazníkom na internet by som sa ja bál mojim povedať do telefónu. Pamätaj že dobré meno tvojej firmy je tvoj najväčší kapitál. Bez ohľadu na to kto je tu teraz v práve. V našom biznise všetko beží cez referencie, to si ešte nezbadal? Spokojný zákazník povie dvom, nespokojný desiatim. Tak kým niečo napíšem na verejný web, mám na pamäti že to čítajú TISÍCE poraďákov.
janpavlik
29.03.10,09:31
Tak inak,

10.4 - 31.5 vykonane objednavky
nasledny kontakt so spravou, ze faktury budu riadne uhradene
14.6. - domeny expiruju kvoli neuhradenej fakture
29.9 - vyjadrenie e-mailom o neochote uhradzat faktury

skutocne neviem, co tu predvadzate.
dorah34
29.03.10,09:51
Pani, prosim drzte sa temy.Tato tema je o tom, aby pomohla tym, ktori spustaju nove internetove obchody. Tieto spory patria na inu podu. Porada nie je o hadkach.
martina0203
30.03.10,19:27
Tak, tak, sú ľudia, ktorí potrebujú na porade pomôcť a nie čítať Vaše hádky. Zachvíľu sa človek bude báť i niečo prečítať, aby nedostal po hube.

Je to nevhodné na túto stránku....
Rusnack001
15.04.10,08:46
Viem ponuknut kompletny eshop..otestovany funkcny vlastnorucne pozliepany z viacerych volne siritelnych eshopov..
Cize taka v podstate moja vlastnorucna vyroba..

momentalne som v stadiu ze spustam v tomto eshope vlastny obchod..ked bude spusteny napisem viac..

urcite by sme sa dohodli na nejakej sume okolo 500 euro jednorazovo..(za samotny softver)
+ nainstalujem, nastavim a naplnim uz za dohodnutu odmenu...
nepredavam iba samotny softver..ale sluzby suvisiace zo spustenim (celkove cena urcite neprekroci 1000 euro )

ak je zaujem o spravu..nieje problem
musim si este premysliet cennik...

OTAZKA1: Bol by zaujem?
OTAZKA2: Co si myslite o cene?
Darina1234
15.04.10,08:48
To nemyslis vazne, že 500 EUR? Za co?
luigi72
16.04.10,06:05
Viem ponuknut kompletny eshop..otestovany funkcny vlastnorucne pozliepany z viacerych volne siritelnych eshopov..
Cize taka v podstate moja vlastnorucna vyroba..

momentalne som v stadiu ze spustam v tomto eshope vlastny obchod..ked bude spusteny napisem viac..

urcite by sme sa dohodli na nejakej sume okolo 500 euro jednorazovo..(za samotny softver)
+ nainstalujem, nastavim a naplnim uz za dohodnutu odmenu...
nepredavam iba samotny softver..ale sluzby suvisiace zo spustenim (celkove cena urcite neprekroci 1000 euro )

ak je zaujem o spravu..nieje problem
musim si este premysliet cennik...

OTAZKA1: Bol by zaujem?
OTAZKA2: Co si myslite o cene?

Cena moze byt prehnana, aj nie, v zavislosti od ponukanych sluzieb, modulov, celkovej funkcnosti a bezpecnosti, kedze je to "pozliepany" e-shop. Ak je naozaj spickovy e-shop, zaujem by urcite bol, ale za podiel na trhu treba zabojovat.
Ja sam ponukam e-shop (nepozliepany, ale vyvijany) spolu s instalaciou, nastavenim, vlastnym designom (podla potreby aj s registraciou domen a webhostingovymi sluzbami), a celkova cena nikdy nepresiahne 500 EUR.
skcolibri
18.04.10,17:19
zdravim, ospravedlnujem sa ze som neodpovedal, ale neprisla mi ziadne sprava a ja som sem uz potom nezabludil
Filip Glasa
20.04.10,10:59
práve prvý krát objednávam komerčné riešenie eshopu od shopsys.sk - trošku drahšie riešenie vo verzii Profi + príplatková výbava. Keď budem mať nejaké prvé skúsenosti s reálnym chodom, tak dám vedieť.

Inak vyberali sme vo finále medzi shopsys.sk a simplia.cz.
Rusnack001
20.04.10,13:19
Cena moze byt prehnana, aj nie, v zavislosti od ponukanych sluzieb, modulov, celkovej funkcnosti a bezpecnosti, kedze je to "pozliepany" e-shop. Ak je naozaj spickovy e-shop, zaujem by urcite bol, ale za podiel na trhu treba zabojovat.
Ja sam ponukam e-shop (nepozliepany, ale vyvijany) spolu s instalaciou, nastavenim, vlastnym designom (podla potreby aj s registraciou domen a webhostingovymi sluzbami), a celkova cena nikdy nepresiahne 500 EUR.

akoby som to..vysvetlil ze preco moj 500 eur...a preco tvoj nie 500 eur.. v prvom rade by som chcel podotknut ze som programator..
Zakladne funkcie mojho eshopu
>> jednotlive balicky su nezavisle na sebe a viem vymenit iba cast..bez toho aby som rozbabral vsetko
>> balicky su milion krat otestovane na roznych esopoch a ja si vyberam len to co uznam za najlepsie...a co sa mi najviac hodi
>> a webhosting radsej nech si plati zakaznik sam..nepotrebujem zarabat na niekom este na vyse..

zhruba popis toho co vsetko je v "zakladnej" vybave...
>Neobmedzené mnozstvo kategórii
>Neobmedzené mnozstvo výrobkov
>Neobmedzené mnozstvo vyrobcov
>pouziva templat-y.. da sa zmenit design bez zasahu do funkcnosti
>Multi mena
>Automaticky si nastavuje velkost obrazkov(to znamena ze staci mat jeden obrazok)
> Multi jazycnost
> podpora pre viac ako 20 platobnych sposobov(dobierka, platba vopred na ucet,paypal...)
> Klasifikácia výrobkov
> Podrobne statistiky o vyrobkoch ako napriklad najviac prezerany, najviac kupovany
> Statisticke vypisy o predaji
> Univerzalne vyhladavanie
> zaradovanie vyrobkov do viacerych kategorii
> Podporuje SEO optimalizaciu (SEO optimalizacia... aby google ohodnotil vasu stranku ako hodnotnejsiu ako konkurencne) znamena to asi tolko ze url vyrobku sa da precitaat..a niesu tam nejake nezmysly
> Podporuje recenzie výrobku.. to znamena ze kupujuci pouzivatelia vedia hodnotit jednotlive vyrobky a statistika hodnotenia sa zobrazi priamo v popise vyrobku
> Podporeny formatovany popis vyrobku..mozete napisat aj roman ak chcete
> Administratorsky pristup
podporuje nastavenie vsetkeho..od krajin cez danove triedy,skupiny pouzivatelov jazyky, uctovne meny az po nastavenie jednotlivych vlastnosti produktu, sposobov dopravy, vahovych kategorii vyrobkov atd.
> Automaticky vypocita cenu vyrobku podla vami nastavenych pravidiel...cize dph, postovne vzhladom na vahu alebo na rozmery,vzdialenost
> Obsahuje balicek podporujuci UPS
> Podpora pre zlavnovacie kupony(kupon pevna zlava, kupon doprava zdarma, kupon precentualna zlava)funguje to tak ze pri vyplnovani
objednavky ma zakaznik moznost zadat identifikacne cislo kuponu a automaticky odpocita zlavu

> dokonca si viete nastavit usporiadanie jednotlivych udajov ..ako budu vyzerat na fakture
> podporuje automaticku zalohu dat do textoveho suboru a samozrejme naloadovanie spat
> podporuje prilozit dokumenty k vyrobku a ked zakaznik ma objednavku v stave ktory vy nastavite tak si moze stiahnut dokumenty a vytlacit
> podporuje automaticke zasielanie emailov vsetkym registrovanym zakaznikom (akciova ponuka..jednoducho a rychlo)

ak by som mal charakterizovat jednou vetou
Vsetko sa da nastavit..akurat tie ceny musia byt take ake su :D

> momentalne pracujem na zapracovani:
> balicka slovenskej posty (kompletka..baliky podla vahy,podla rozmerov , EMS atd)
> podpore pre bezhotovostne platby pre slovenske banky...ale tu je problem z bankami..robia tam ludia ktori sa vzdy zlaknu ked k nim pridem o niecom rokovat..alebo sa poinformovat ako to zapojit tak aby sa dali pristupy nastavovat (zatial mam demo verziu ..tzv natvrdo nastavenia)

ponukam k tomu aj kompletnu prirucku ;)

ospravedlnujem sa za gramatiku,ale chcel som reagovat aspon nejako..a momentalne som uz mal byt niekde inde.. Dakujem.
luigi72
21.04.10,17:28
Pekne, pekne, nechcem ti pokazit naladu, lenze toto na 95% uz obsahuju a podporuju vsetky e-shopy...

"> Podporuje SEO optimalizaciu ... znamena to asi tolko ze url vyrobku sa da precitaat..a niesu tam nejake nezmysly"

Toto nie je SEO, toto su len pekne URL adresy. SEO je o niecom uplnom inom...
matus-x1
21.04.10,19:51
...a odborne sa to nazýva SEF URL (Search Engine Friendly ).
dorah34
21.04.10,20:36
no chalani, pri vsetkej ucte, som neznalec programatorstva a prave to ma dostalo do tazkych strat na priprave web stranky. Len pre vasu info - obaja doterajsi dodavatelia (midraholding DK, Keper PK) mi slubovali to, co som ziadala v briefe na A4 a nic z toho, co chcem nebolo problemom, ale napriek (spociatku) profesionalnemu a (spociatku) presvedcivemu vystupovaniu, dokonca v jednom pripade aj vybornym referenciam, zaplatila som dve mastne zalohy a dodnes nemam hotovu plne funkcny spolahlivy eshop.

Skuste nam zacinajucim vasim zakaznikom poradit, ako si mame presne vyziadat a specifikovat webshop, co potrebujete vy, ajtaci vediet od nas pred tym ako poslete ponuku a zacnete robit?
co najcastejsie my, neajtaci ako zakaznici zabudame spomenut?
ktore su najcastejsie kamene urazu, na ktorych sa sekate so zakaznikmi?

toto je forum na to, aby ste sa predviedli a nam pomohli!!!!

dikes:-)))
dorah34
21.04.10,20:54
a aby sme to trochu okorenili a skutocne sa dostali k "idealnemu neomylnemu biancoformularu zadaniu pre e-shop", ponukam subjektivne vybranemu najsnazivejsiemu ajtakovi, ktory najvyraznejsie dopomoze k cielu, volny vyber tovaru v hodnote 25 Eur u nas (najdes v profile).

dalsie prispevky, ktore vyznamne pomozu tiez radi ocenime. nie kvoli reklame, ale preto, aby sa uz nikto nepalil tak, ako my.
Dáša_
22.04.10,04:15
no chalani, pri vsetkej ucte, som neznalec programatorstva a prave to ma dostalo do tazkych strat na priprave web stranky. Len pre vasu info - obaja doterajsi dodavatelia (midraholding DK, Keper PK) mi slubovali to, co som ziadala v briefe na A4 a nic z toho, co chcem nebolo problemom, ale napriek (spociatku) profesionalnemu a (spociatku) presvedcivemu vystupovaniu, dokonca v jednom pripade aj vybornym referenciam, zaplatila som dve mastne zalohy a dodnes nemam hotovu plne funkcny spolahlivy eshop.

Skuste nam zacinajucim vasim zakaznikom poradit, ako si mame presne vyziadat a specifikovat webshop, co potrebujete vy, ajtaci vediet od nas pred tym ako poslete ponuku a zacnete robit?
co najcastejsie my, neajtaci ako zakaznici zabudame spomenut?
ktore su najcastejsie kamene urazu, na ktorych sa sekate so zakaznikmi?

toto je forum na to, aby ste sa predviedli a nam pomohli!!!!

dikes:-)))

po pravde, celkom by ma zaujímalo a myslím, že by bolo aj poučné vedieť, čo ste v eshope požadovali a čo nefunguje alebo nesplnilo očakávania. Ja si prenajímam hotové riešenie a teraz dumám nad tým, čo s ďalším obchodom.
dorah34
22.04.10,05:43
Dasi, v prvom pripade islo o to, ze sme chceli mat eshop na mieru, ale nejaky joomla system alebo v com to robili to nezvladol. tento isty problem mala sestra s drupalom, po polroku je padol cely eshop. skratka mame vela produktov a vela udajov, ktore potrebujeme vzajomne prepajat a automatizovat mnohe cinnosti.
tento eshop je sice nie je takyto model, ale zas to chalan naprogramoval v ASPX a nedokoncil, takze s tym mame problem, lebo v tom nikto nerobi a ked tak pridraho.
nikto nas neupozornil ani na obmedzene moznosti CMS, durpalu ani na obmedzenia ASPX. a kazdy z potencialnych dodavatelov hovori len a len pozitiva. predavala som cigarety a elektroniku a pride mi to maximalne neseriozne, my sme o rizikach a nevyhodach hovorili zakaznikom - ved odrb sa vrati ako bumerang..
Rusnack001
22.04.10,07:07
Dasi, v prvom pripade islo o to, ze sme chceli mat eshop na mieru, ale nejaky joomla system alebo v com to robili to nezvladol. tento isty problem mala sestra s drupalom, po polroku je padol cely eshop. skratka mame vela produktov a vela udajov, ktore potrebujeme vzajomne prepajat a automatizovat mnohe cinnosti.
tento eshop je sice nie je takyto model, ale zas to chalan naprogramoval v ASPX a nedokoncil, takze s tym mame problem, lebo v tom nikto nerobi a ked tak pridraho.
nikto nas neupozornil ani na obmedzene moznosti CMS, durpalu ani na obmedzenia ASPX. a kazdy z potencialnych dodavatelov hovori len a len pozitiva. predavala som cigarety a elektroniku a pride mi to maximalne neseriozne, my sme o rizikach a nevyhodach hovorili zakaznikom - ved odrb sa vrati ako bumerang..

OK
programatori prosim bez komentarov..snazim sa to vysvetlit tak aby aj laik pochopil...

1: dolezite je ziadat aby data v e-shope mali hierarchiu (osvecili sa stromceky) je to priehladne a ked si pozerate konkretny vyrobok, tak vidite ako je zaradeny..tym padom viete rychlo urcit jeho vlastnosti..ako keby dedil vlastnosti nadradeneho uzla

2: rekurzia-"Rekurziou sa v informatike označuje funkcia, ktorá v svojom tele volá samu seba."
kazdy uzol toho stromu je dobre aby mal informaciu kto je jeho nadradeny..to znamena,ze je to rekurzivny uzol takto si pekne vyskladate stromcek do takej urovne ako sami chcete,a nemusia byt rovnako dlhe vetvy...je tam ta pozadovana volnost

3: vyrobok > vs.< stromcek
ja to mam riesene tak ze vezbu vyrobok vs stromcek ukladam do tzv. vezobnej tabulky (tabulka je v databaze).. to znamena ze pri editacii vyrobku mate ten isty stromcek ako vidi pouzivatel a pri kazdom uzle v stromceku je checkbox(zaskrtavatko) ..ak ho zaskrtnete tak vyrobok je priradeny k danej skupine..a v databaze sa zapise (
PR:vyrobok 4 je priradeny do skupiny 4,
vyrobok 4 je priradeny do skupiny 5,
vyrobok 4 je priradeny do skupiny 6....)
ak chcete vyrobok 4 vyhodit zo skupiny 5 tak nieje problem..

4:treba ziadat aby ste mali tzv. administratorsky pristup...nech to je riesene akokolvek mali by ste vediet editovat data aj z internetcaffe..ak je to nutne...skratka "mas pripojenie na internet = mas plnu kontrolu"

5:je dobre ak maju vyrobky okrem jednoznacneho identifikatora v databaze prideleny aj nejaky SKU (vysvetlenie (http://en.wikipedia.org/wiki/Stock-keeping_unit) bohuzial v anglictine)
ide o to ze vyrobok ma kluc ktory ho jednoznacne popisuje, clovek sa potom lepsie orientuje..a nemusi v hlave drzat cisla

6: SEO(vysvetlenie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Search_Engine_Optimization)) kazdy si vie precitat ..je to v cestine
dosledok..vyhladavac.. napr: google najde(zaradi) vasu stranku v zozname vyhladanych na vyzsiu poziciu (lebo presne vie co je na vasej stranke, nakolko SEO je optimalizacia stranky tak aby sa v nej vyhladavac lachsie orientoval...a v pripade googlu je to napriklad aj o tom ze url sa da pekne precitat, lebo cim "ludskejsia" je stranka tym ma vacsiu hodnotu)
(pozor nieje to jedine kriterium...je ich radovo stovky..mozno aj viac )

skratka e-shopu je... ak ma niekto skusenosti z MSWord..je to ako pekne naformatovany dokument co pouziva styly, odseky, tabulatory..vsetko co sa len da, ma svoju strukturu, hierarchiu,atd...

kolegovia programatori co radi provokuju..na viki je toho dost vela...ale toto je informacia z praxe.. toto na wikipedii nieje

7: pouzitie hierarchicke skruktury MVC(+L) štýl rámca (http://cs.wikipedia.org/wiki/Model-view-controller):
M...databaza(model)
V...vzhlad(view)
C...funcny kod programu(controller)
L...jazyk(language)

niekolko zakladnych dosledkov tohoto "vzorca" je:
ze ak by ste chceli mat vsetky jazyky sveta..tak sa to teoreticky da spravit "ale prekladat texty ja nebudem :D"

viem zmenit vzhlad bez zasahu do funkcionality(pouziva templaty)
nehovorim o farbach a pisme, hovorim o celkovom designe stranky..
staci nakopirovat par malickych obrazkov a v administratorskom pristupe zvolit moznost ze chceme pouzit inu sablonu...

viem opravit nieco alebo zmenit nieco v konkretnom mieste bez ovplymnenia zvysku funkcionality

vsetky data su v databaze..aj nastavenia.. to znamena ze zaloha komplet celeho e-shopu sa da exportovat do suborov v textovej forme..to je jedno do akej.. a naspat aj nacitat...vyhoda ak sa nezhodnete z poskytovatelom webhostingu :D jednoducho viete prestahovat cely e-shop ku konkurencii behom cca niekolkych hodin...a to aj z nastaveniami
toto prezentujem ako funkcionalitu..lebo to je podporene priamo programovo..nemusite mat ziadne "databazove vzdelanie"


8: dobra vec su moduly:
su to ako viacmenej samostatne casti, pouzivatel si vie nastavit ze ci stromcek (je to samostatny modul) bude mat vlavo, vpravo a ci ho tam vobec chce mat, a ci bude v hornej casti ci v dolnej..skratka je to skladacka..
vyhoda je ze ak niekedy vyvyniem nejay dalsi modul, viem ho ponuknut ako samostatnu plne funkcnu cast a netreba nic prepajat, nastavovat..
jednoducho sa nakopiruju subory.. a vy si spustite administratorsky pristup..kde sa vam v moznostiach zobrazi nova cast do skladacky.. a nastavite si , ze ju chcete pouzit, a kde ma byt na stranke umiestnena...atd,samozrejme to funguje opacnym smerom..ak nieco tam nechcete mat tak ten modul zakazete..jednoduche..bez mojho zasahu..

pokracovanie na buduce :D.. musim bezat..dakujem za pozornost :D
Dantess
22.04.10,07:30
V sekcii "marketing" v téme "aka reklama" hodil mišoholding celkom zaujímavý článok. Toto by sa malo spraviť aj s výrobcami e-shopov na slovensku. Ja tiež rozmýšľam už dos´t dlhú dobu nad vlastým,ale zatiaľ ľudia čo majú shopy odporúčajú viac prenájom než kompletnú tvorbu. Uvidíme... Dorah a tie referencie čo mala jedna firma. Ona posielala Tebe, alebo si osobne písala shopom, ktoré vytvorili a oni povedali, že sú dobrí ? To je rozdiel...
matus-x1
22.04.10,08:09
Joomla, či Drupal sa dajú upraviť na mieru. To už ale záleží od schopností ľudí čo ti shop robia.
dorah34
22.04.10,19:05
Joomla, či Drupal sa dajú upraviť na mieru. To už ale záleží od schopností ľudí čo ti shop robia.

ano, daju sa upravit, ale podla vyjadreni viacerych programatorov maju znacne obmedzenia, a jednoducho pri narocnejsom eshope sa niektore veci nedaju zrealizovat alebo sa daju, ale sposobia komplikacie pri nacitavani stranky apod. - to sa teraz nechcem s tebou hadat, lebo sa v tom moc nevznam, ale toto mi hovoria z azdej strany, tak len tlmocim. ja uz fakt neviem, komu / comu mam verit...
matus-x1
22.04.10,21:39
Ja sám tiež nie som nejaký špecialista v programovaní. Ale viem, že sú aj firmy, ktoré ti dokážu opensource aplikácie prerobiť presne na mieru.

Monogram Technologies
Na opensource spravili napr. web TV JOJ
http://www.monogram.sk/riesenia.html

ARTIO
Veľmi známa firma z oblasti Joomla!
Robí eshopy na mieru v Joomle a Magente
Príklad referencie prozeny.cz (50.000 návštěvníků každý den)
http://www.artio.net/cz/produkty/elektronicke-obchodovani/

A takýchto Firiem je ešte zopár...

Takže ak ti tvrdia, že sa to nedá alebo že majú obmedzenia. Tak sa im skôr nechce do uprav a štúdia daných systémov alebo na to nemajú schopnosti.

Preto je najlepšie, keď ešte nevieš čo všetko chceš (pred spustením e-shopu) si radšej nejaké riešenie za pár EUR prenajať a po čase si spravíš zoznam čo všetko chceš a predložíš ho danej firme alebo programátorovi.
Buď tvoju zákazku zoberie alebo nezoberie.
Keď pýta väčšiu zálohu, tak to treba aj papierovo ošetriť.

Horšie je to už keď si človek zmýšľa až počas tvorby čo vlastne chce. Keď to bude nad rámec daných osôb, tak ti málo kedy povedia, že toto nevedia alebo podobne. Radšej budú odbočovať všelijakými cestami.
kath
23.04.10,07:38
ano, daju sa upravit, ale podla vyjadreni viacerych programatorov maju znacne obmedzenia, a jednoducho pri narocnejsom eshope sa niektore veci nedaju zrealizovat alebo sa daju, ale sposobia komplikacie pri nacitavani stranky apod. - to sa teraz nechcem s tebou hadat, lebo sa v tom moc nevznam, ale toto mi hovoria z azdej strany, tak len tlmocim. ja uz fakt neviem, komu / comu mam verit...

ano, je to pravda. Popravde patria medzi naj redakcne systemy, ktore sa daju nainstalovanim prislusnych modulov pouzit aj na eshopy, ale v prvom rade su urcene na tvorbu stranok a portalov... teda ecommerce nie je ich hlavnym zameranim.

Ked uz sa rozhodnete pre instalaciu Joomly/Drupalu, preco si namiesto nich nenainstalujte nejaky redakcny system primarne urceny pre ecommerce. Viacere su zadarmo a na ich zaklade niektori programatori vyvijaju svoje vlastne shopy. Podla mna najlepsie su:
Prestashop - u mna no.1 - lahka instalacia, prijemna administracia, aj predvoleny vzhlad vyzera dobre, takisto ponuka dost vela moznosti, osobne ho pouzivam na vsetky shopy.
Magento - ten ide este o kusok dalej, je to "silnejsie" riesenie, mozno na jeho zaklade vytvorit e-obchodny dom (multiple shops), predvolena sablona je tiez velmi moderna a esteticka, ma viac moznosti, ALE velke naroky na server, z toho dovodu sa to nemusi sa podarit nainstalovat.
Opencart - takisto pomerne dost moznosti, je jednoduchy na spravu, ale ta jednoduchost moze byt pre niekoho obmedzenim.
Filip Glasa
30.04.10,10:31
našiel som slušný eshop za dobrú cenu, pokial to má byť plne komerčný eshop a nie upravované free eshopy:
http://www.yohaku.sk/gety-shop
kath
30.04.10,22:23
našiel som slušný eshop za dobrú cenu, pokial to má byť plne komerčný eshop a nie upravované free eshopy:
http://www.yohaku.sk/gety-shop

ceny obdobné ako inde, ale toto vyzerá naozaj pekne :)
Filip Glasa
02.05.10,07:34
ceny obdobné ako inde
za 500 EUR je v ponuke síce kopec eshopov, ale väčšinou sú to rôzne pozliepané verzie z open source (free) riešenia. Videl som kopec eshopov akože "na mieru" a tak podobne, ktoré boli nakoniec len upravené joomly, oscommerce, magenta a podobne. Naviac boli skôr polofunkčné než plne funkčné.
kath
02.05.10,07:39
rozhodne si nemyslím, že by opensource boli polofunkčné riešenia. a tie čo spomínaš - je dosť veľký rozdiel taký magento oproti nejakej joomle
luigi72
02.05.10,08:02
našiel som slušný eshop za dobrú cenu, pokial to má byť plne komerčný eshop a nie upravované free eshopy:
http://www.yohaku.sk/gety-shop

ceny obdobné ako inde, ale toto vyzerá naozaj pekne :)
E-shop za dobru cenu?
Hmm, naozaj pekne, ale vsetky ceny su uvedene bez DPH a kazdy rok musis platit za rocnu licenciu, v cene nie je vlastny design, nie su ziadne bannery, ziadne pozadie, je tam len 1 platobny system, vsetko ostane vyuctuju zvlast... Design na mieru je od 1000 EUR bez DPH! :o
kath
02.05.10,08:04
Hmm, naozaj pekne, ale ceny su uvedene bez DPH a kazdy rok musis platit za rocnu licenciu, v cene nie je vlastny design, nie su ziadne bannery, ziadne pozadie, je tam len 1 platobny system, vsetko ostane vyuctuju zvlast... Design na mieru je od 1000 EUR! :o

no hej, máš pravdu.. asi som to s tým príspevkom trošku prehnala :)
leonik13
02.05.10,14:17
pekný deň prajem...Nemôžem súhlasiť, že vždy si vyberať podľa referencie..občas sú zavádzajúce a dokonca ja som robil pre jednu firmu web stránky a nemôžem ich použiť ako referencie, lebo majú na nich autorské práva...Som teraz živnostník pre web stránky a programovanie a začínam nanovo už s vlastnými stránkami
Filip Glasa
03.05.10,05:49
luigi72 - vermi ja som už testoval veľkú a robil s veľkou kopov lacných eshopov okolo 300-500 EUR. Všetko to bol odpad aj napriek tomu, že sa autori vždy oháňali tým, jaké je to úžasné. Nehovoriac o tom, že to čo ponúkali ako svoj výtvor bolo nejaké prezlečené magento a spol. Jednoducho v cene 300-500 nič poriadne nekúpim na 100%. Ani od teba. Dneska mi robia eshop v cene 2500 EUR a to je ešte jeden z tých lacnejších z toho čo som vyberal.

leonik13 -nerob si ilúzie v tom, že za 300-500 EUR dostaneš niečo úžasné. Prídeš na to pri prevádzke.

Ten getyshop som nejako podrobne neskúmal, ale cena cca 500 EUR je pre profi eshop spodok.

Poznám jednu pani, čo si 6 rokov myslela jakú má úžasnú firmu a aký úžasný eshop. Až na to, že jej tam 1/3 nefungovala, klesala návštevnosť atď. Doháňala to reklamou a ani ju nenapadlo, že problém bude (a aj bol) v samotnom eshope.
Dáša_
03.05.10,06:13
luigi72 - vermi ja som už testoval veľkú a robil s veľkou kopov lacných eshopov okolo 300-500 EUR. Všetko to bol odpad aj napriek tomu, že sa autori vždy oháňali tým, jaké je to úžasné. Nehovoriac o tom, že to čo ponúkali ako svoj výtvor bolo nejaké prezlečené magento a spol. Jednoducho v cene 300-500 nič poriadne nekúpim na 100%. Ani od teba. Dneska mi robia eshop v cene 2500 EUR a to je ešte jeden z tých lacnejších z toho čo som vyberal.

leonik13 -nerob si ilúzie v tom, že za 300-500 EUR dostaneš niečo úžasné. Prídeš na to pri prevádzke.

Ten getyshop som nejako podrobne neskúmal, ale cena cca 500 EUR je pre profi eshop spodok.

Poznám jednu pani, čo si 6 rokov myslela jakú má úžasnú firmu a aký úžasný eshop. Až na to, že jej tam 1/3 nefungovala, klesala návštevnosť atď. Doháňala to reklamou a ani ju nenapadlo, že problém bude (a aj bol) v samotnom eshope.

Celkom by ma zaujímalo, co bola ta 1/3, co nefungovala? Teda vlastne sa pýtam, čo je podľa teba dôležité a čo zvyčajne nefunguje.

Inak, môj sen je eshop spojeny so skladom a fakturáciou, vypisovaním poukážok, nálepiek na balíky, sledovaním uhrad. A ešte aj prípadným exportom do účtovníctva.
kath
03.05.10,06:20
Inak, môj sen je eshop spojeny so skladom a fakturáciou, vypisovaním poukážok, nálepiek na balíky, sledovaním uhrad. A ešte aj prípadným exportom do účtovníctva.

áno, toto by bolo úžasné :) niektoré ekonomické sw podporujú xml export a import medzi sw a eshopom.
Dáša_
03.05.10,06:47
áno, toto by bolo úžasné :) niektoré ekonomické sw podporujú xml export a import medzi sw a eshopom.

ja by som ale rada všetko :D:D napriklad, balim 5 balíkov, z toho su 2 dobierky napríklad.

moja predstava - označím, ktoré objednávky vybavujem, prípadne upravím množstvá (aj keď priamo objednávka by mala striehnuť stav na sklade a nepustí, keď nie je na sklade - ale to je diskutabilne)
vyrobí mi faktúry, vytlačí, vytlačí mi balikovú sprievodku, v pripade nutnosti aj dobierkovu poukážku, adresné lístky na balík - ale to tak, že to povedzme robí v davkach - nie že mi vytlači faktúru, za ňo musím meniť papier na sprievodku, na nálepku. Pekne v davkach, povedzme po 5 alebo 10 kusoch.

A uz len ako taka pikoska - nastavenia, od kiaľ má tlačiť nálepky s adresou, od ktorej pozície. A samozrejme verím, že na nálepky bez problemov napíše aj sumu na úhradu slovom...
kath
03.05.10,07:01
ja si zas predstavujem účtovný software fungujúci cez webové rozhranie, na báze php cms - redakcnych systemov....
Dáša_
03.05.10,07:05
ja si zas predstavujem účtovný software fungujúci cez webové rozhranie, na báze php cms - redakcnych systemov....

no, priznam sa, nerozumiem, ako si to predstavuješ. Skus povedať niečo bližšie.
kath
03.05.10,07:31
software ktory si neinstalujes klasickym sposobom v PC, ale na server (uz jedno ci plateny ci vlastny) - sposobom ako sa instaluju rozne redakcne systemy, eshopy, s ktorymi pracujes cez webove rozhranie..v okne prehliadaca...pracujes podobnym sposobom ako napr. s eshopovou aplikaciou...predstavujem ci nieco jednoduche..

winstrom (http://www.winstrom.eu/) s niecim takymto prisiel, ale neviem, ci u nich sa da cez web aj plnohodnotne pracovat alebo len prezerat polozky, a mam dojem ze stale je tam potrebne mat program nainstalovany klasicky v PC.

Zacala era webovych aplikacii - preco by takto nemohol fungovat aj uctovny system?
toto je taka moja vizia :) keby sa toho chcel nejaky programator ujat, bola by som medzi prvymi zakaznikmi... myslim, ze ak by to bolo dobre spraveny, mohlo by sa to chytit.. u mensich podnikatelov hlavne s jednoduchym uctovnictvom..
Dáša_
03.05.10,07:43
software ktory si neinstalujes klasickym sposobom v PC, ale na server (uz jedno ci plateny ci vlastny) - sposobom ako sa instaluju rozne redakcne systemy, eshopy, s ktorymi pracujes cez webove rozhranie..v okne prehliadaca...pracujes podobnym sposobom ako napr. s eshopovou aplikaciou...predstavujem ci nieco jednoduche..

winstrom (http://www.winstrom.eu/) s niecim takymto prisiel, ale neviem, ci u nich sa da cez web aj plnohodnotne pracovat alebo len prezerat polozky, a mam dojem ze stale je tam potrebne mat program nainstalovany klasicky v PC.

Zacala era webovych aplikacii - preco by takto nemohol fungovat aj uctovny system?
toto je taka moja vizia :) keby sa toho chcel nejaky programator ujat, bola by som medzi prvymi zakaznikmi... myslim, ze ak by to bolo dobre spraveny, mohlo by sa to chytit.. u mensich podnikatelov hlavne s jednoduchym uctovnictvom..

to myslíš, aby si si mohol účtovníctvo robiť sám, bez účtovníka?
kath
03.05.10,07:58
mohla :) aj tak si zatial vediem účtovníctvo sama... áno časom chcem účtovníka..ale nejde o to kto to bude viesť... ale o to, akým spôsobom by to fungovalo... viem síce že viaceré softwary ponúkajú vzdialený prístup.. ale tu ide hlavne o to, aby pre prevádzku na serveri nebolo potrebné mať "fyzicky" program nainštalovaný
Filip Glasa
03.05.10,09:19
Inak, môj sen je eshop spojeny so skladom a fakturáciou, vypisovaním poukážok, nálepiek na balíky, sledovaním uhrad. A ešte aj prípadným exportom do účtovníctva.
to by už mal byť dnes štandard, bez tohoto eshop ani nekupujte. Hlavne niektoré síce majú možnosť vystaviť fakúru na webe z objednávky, ale trebars im chýba možnosť editácie tej faktúry. Takže nakoniec aj pri drobnej zmene treba znova otvoriť kros, alebo pohodu.


Celkom by ma zaujímalo, co bola ta 1/3, co nefungovala?

Napr. zle urobená fakturácia, sklad aj tie poštové formuláre. Nanič importy aj exporty. A ďalších 10-15 drobností, ktorých oprava vyjde povedzme na 50 - 100 EUR za každú a ten eshop sa vo finále predraží a nakoniec zaplatíš toľko čo za riešenie, ktoré sa ti dnes zdá drahé.

Asi nejlepší čo vyhovoval všetkým mojim požiadavkám bol simplia.cz (http://www.simplia.cz/eshopy/cenik#srovnani-tarifu), ale nemali vtedy čas mi ho urobiť. Mali tam už veci, ktoré som si myslel, že žiadny modulárny eshop nikdy ani nemal a že to treba nanovo vyvíjať na mieru.
Filip Glasa
03.05.10,10:10
ja si zas predstavujem účtovný software fungujúci cez webové rozhranie, na báze php cms - redakcnych systemov....
tiež existuje - napr. aj s napojením na reg. pokladňu rak, že sa predáva priamo cez eshop aj keď ide o osobný predaj.
Potom už netreba žiadny kros, pohodu money podobne.
kath
03.05.10,12:25
tiež existuje - napr. aj s napojením na reg. pokladňu rak, že sa predáva priamo cez eshop aj keď ide o osobný predaj.
Potom už netreba žiadny kros, pohodu money podobne.

a vieš aj priamo poradiť aký?
Filip Glasa
03.05.10,12:43
hovoril o tom práve Petr Soukup zo Simplie, že to tak niekomu robili. Ale to sú práve tí, čo boli tak vyťažení, že ma zdvorilo odmietli. Každopádne treba sa popýtať aj inde čo by stálo takto na mieru ti to urobiť.
luigi72
03.05.10,17:21
luigi72 - vermi ja som už testoval veľkú a robil s veľkou kopov lacných eshopov okolo 300-500 EUR. Všetko to bol odpad aj napriek tomu, že sa autori vždy oháňali tým, jaké je to úžasné. Nehovoriac o tom, že to čo ponúkali ako svoj výtvor bolo nejaké prezlečené magento a spol. Jednoducho v cene 300-500 nič poriadne nekúpim na 100%. Ani od teba. Dneska mi robia eshop v cene 2500 EUR a to je ešte jeden z tých lacnejších z toho čo som vyberal.

leonik13 -nerob si ilúzie v tom, že za 300-500 EUR dostaneš niečo úžasné. Prídeš na to pri prevádzke.

Ten getyshop som nejako podrobne neskúmal, ale cena cca 500 EUR je pre profi eshop spodok.

Poznám jednu pani, čo si 6 rokov myslela jakú má úžasnú firmu a aký úžasný eshop. Až na to, že jej tam 1/3 nefungovala, klesala návštevnosť atď. Doháňala to reklamou a ani ju nenapadlo, že problém bude (a aj bol) v samotnom eshope.

Verim ti, ze mas zle skusenosti, ale vsetko zavisi od narokov objednavatela. Aj za 500 EUR sa da spravit e-shop s mnohymi funkciami. Modularna funkcnost kazdeho e-shopu sa da velmi rozsirit, len to stoji peniaze, nakolko cas programatora/vyvojara je tiez drahy. Problem vidim v tom, ze 95% objednavatelov by chcel dokonaly e-shop so spickovou grafikou (designom), ale nie su ochotni za to zaplatit viac ako 2 mesacne najomne za klasicky kamenny obchod. Ja mam zial taketo skusenosti.