lienka26
08.06.09,19:12
Zdravím Poraďákov,

dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

Ďakujem za odpovede.
Monika Kováčová
08.06.09,17:57
Zdravím Poraďákov,

dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

Ďakujem za odpovede.

Tovar pravdepodobne bol dodaný zo SR. Preto to SK IČDPH a preto SK DPH.
lienka26
08.06.09,19:59
Takže je to v poriadku? Možem to zaúčtovať aj s DPH?
lienka26
09.06.09,05:38
Ale nejde mi do hlavy, prečo tá česká fakturačná adresa...
lienka26
10.06.09,09:04
Prosím, vyjadrite sa mi este niekto k tomu...

Dakujem.
Anja111
10.06.09,09:13
Zdravím Poraďákov,

dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

Ďakujem za odpovede.


Prosím, vyjadrite sa mi este niekto k tomu...

Dakujem.
Pochopila som to tak, že dodávka sa neuskutočnila v rámci EU, ale v SR medzi partnermi identifikovanými pre daň v SR, (bez ohľadu na fakturačnú adresu v ČR, lebo dôležité je IČ DPH dodávateľa a odberateľa a to je v oboch prípadoch s prefixom SK), takže podľa mňa je faktúra vystavená správne, t.j. so slovenskou DPH.