medvedov
08.06.09,21:00
Cavte

Chcel by som sestru zamestnat v obchode na dohodu..
Co mi treba a kde to vsade mam nahlasit ???ň


Dakujem za odpoved
veronikasad
08.06.09,19:01
Cavte

Chcel by som sestru zamestnat v obchode na dohodu..
Co mi treba a kde to vsade mam nahlasit ???ň


Dakujem za odpoved
je študentka denného štúdia alebo dôchodkovo poistená osoba ?
medvedov
08.06.09,19:37
Teraz zmaturovala a do konca augusta ma este akoze prazdniny...
Lianka
09.06.09,06:14
Este mozes aj na dohodu o brigadnickej praci studenta. Musi ti doniest potvrdenie o navsteve skoly - do 31.8. ma statut studenta. Na zaklade takejto dohody moze pracovat max. 10 20 hod. do tyzdna.

Prihlasis:
a) zamestnavatela:
- na DU na dan zo zavislej cinnosti
- v SP ako platitela
b) zamestnanca
- v SP ako zamestnanca - dohoda

Odvody: SP 1,05% z hrubej mzdy - plati zamestnavatel.
mysimis
09.06.09,06:22
Este mozes aj na dohodu o brigadnickej praci studenta. Musi ti doniest potvrdenie o navsteve skoly - do 31.8. ma statut studenta. Na zaklade takejto dohody moze pracovat max. 10 hod. do tyzdna.

Prihlasis:
a) zamestnavatela:
- na DU na dan zo zavislej cinnosti
- v SP ako platitela
b) zamestnanca
- v SP ako zamestnanca - dohoda

Odvody: SP 1,05% z hrubej mzdy - plati zamestnavatel.

Lianka, opravím Ťa, na dohodu o brigádnickej práci študenta môže pracovať nie 10 hod. do týždňa , ale až polovicu týždenného prac. času čo je 20 hod.
Kuk sem:
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.