norko69
09.06.09,07:08
Dobrý deň, čítal som viacero vašich príspevkov ohľadne zvýšenia výživného ale väčšinou sú to problémy matiek ktoré žiadajú zvýšené výživné. Poradíte aj mne? Hladám najlepšie riešenie. Platím súdom určené výživné na svoju dcéru a bez toho, aby bývalá manželka žiadala viac, sám som sa rozhodol platiť viac. Bývalá manželka nežiadala ani raz zvýšenie výživného. Mám len jednoduho zmeniť trvalý príkaz v banke na vyššiu sumu? alebo sa musím obrátiť na súd?(tomu by som sa chcel vyhnúť). Pýtam sa aj preto že ak by bývalá manželka požiadala niekedy súd o zvýšenie výživného a trebárs so spätnou platnosťou, aby som ja vedel dokázať že som už platil zvýšené výživné dobrovoľne. Neviem či som to dobre napísal, skrátka chcel by som prispievať dcére vyšším výživným ako doteraz. Noro
ivka70
09.06.09,05:30
Staci, ked zacnes posielat viac.
Nemusis sa kvoli tomu obracat na sud, lebo sudom prikazane vyzivne platit budes /a viac mozes - kolko len chces/.
Na vypisoch z banky budes mat doklad o vyske prispevkov na vyzivne, cize vies aj spatne vydokladovat odkedy si platil viac.

Poziadat o zvysenie vyzivneho so spatnou platnostou sa podla mna neda, da sa len odo dna podania ziadosti na sud.
Stanislav 1975
09.06.09,05:34
Ja si tiež myslím, že to netreba dávať na súd, ale pre lepší pocit by som spravil s manželkou písomnu dohodu, kde uvedieš, že dobrovoľne budeš platiť viac...
rose57
09.06.09,06:06
Ahoj Noro ,

ja na Tvojom mieste založím vkladnú knižku a budem ukladať tie peniaze tam . Dieťatu ich môžeš dať kedykoľvek budeš chcieť . Tvoja bývala manželka môže o výživné požiadať hocikedy a to aj 3 roky spätne o zaplatenie . A Ty v podstate budeš mať tie uložené peniaze k dispozícií .
Takže je to na Tebe , pretože Ty jej môžeš posielať koľko chceš navyše
ale myslím si že sa to neoplatí byť veľmi aktívny . Tak asi toľko .
Stanislav 1975
09.06.09,06:18
Ahoj Noro ,

ja na Tvojom mieste založím vkladnú knižku a budem ukladať tie peniaze tam . Dieťatu ich môžeš dať kedykoľvek budeš chcieť . Tvoja bývala manželka môže o výživné požiadať hocikedy a to aj 3 roky spätne o zaplatenie . A Ty v podstate budeš mať tie uložené peniaze k dispozícií .
Takže je to na Tebe , pretože Ty jej môžeš posielať koľko chceš navyše
ale myslím si že sa to neoplatí byť veľmi aktívny . Tak asi toľko .
Určite s týmto príspevkom nesúhlasím!!! Prečo by nemohol dávať svojmu dieťaťu viac ako má?Píšeš, že neoplatí byť veľmi aktívny- akože prečo, za to, že chce dať svojmu dieťaťu niečo navyše???:confused:
Inak Noro, kvitujem tvoju aktivitu a je to od teba pekné ako si sa rozhodol...:)
31Jankal
09.06.09,06:27
Ja súhlasím aj s vkladnou knižkou alebo so stavebným sporením a tam ukladať nejaké euráče. Je to od teba veľmi pekné že sám od seba si sa takto rozhodol prispievať dcére viac. Istotne ju máš veľmi rád a záleží ti na nej. Niektoré ženy sú beštie a záleží od toho či ste sa dobre rozišli so ženou alebo nie, či jej budete posielať viac penazí alebo nie, pretože ona hospodári s tými peniazmi.
anitram
09.06.09,10:44
Jedna vec je davat peniaze dietatu a druha je davat peniaze k rukam matky, ktora si za tie peniaze kupi kozuch alebo zlate prstene. My to riesime tak, ze platime vyzivne ustanovene sudom a malej kupujeme oblecenie, mobil, radio a ine veci, ktore potrebuje a zaroven jej platime poistku pre dozitie 25 rokov a vkladame na vkladnu knizku.
salieri10
20.10.09,11:59
aký je postu pri žiadaní výživného 3 roky spätne
harisova66
08.11.09,15:35
Prosim o radu !
Som študentka,prvostupnový sud mi určil malé výživné,chcem sa odvolať na krajský sud - no neviem či to nebudem musieť platiť ?:confused:
Flinstone
08.11.09,15:54
Prosim o radu !
Som študentka,prvostupnový sud mi určil malé výživné,chcem sa odvolať na krajský sud - no neviem či to nebudem musieť platiť ?:confused:
za podanie odvolania sa neplatí. Je to v cene... Niečo ako reklamácia:cool:
Ale musí byť podané v zákonnej lehote, ktorá je tuším 15 dní od prevzatia prvostupňového rozsudku. (lehota je priamo na rozsudku uvedená)
harisova66
08.11.09,17:20
ani za pojednavania sa neplati....?:confused:
iriska
08.11.09,19:07
možno ak by existovali súkromné súdy, na nich by sa platilo od pojednávania, ale za konanie o výživné sa neplatí

p.s. poplatok za pojednávanie neexistuje ani v iných konaniach, súdny poplatok sa platí za celé konanie
Flinstone
08.11.09,21:08
jedine advokát má cenu za každý vykonaný právny úkon... ak sa nedohodnete inak