Vladimír Marcin
25.07.05,10:04
Prosím Vás o radu ako postupovať pri zrušení prevádzky. Jedná sa o zrušenie videopožičovne.Na čo všetko by som nemal zabudnúť a hlavne by som potreboval poradiť ako je to s videokazetami, ktoré mi ostanú ak pri nákupe išli priamo do nákladov a bol uplatnený odpočet DPH ešte aj v poslednom mesiaci
trvania prevádzkárne.ďakujem
Vladimír Marcin
25.07.05,08:29
Prosím mohol by mi niekto poradiť?
Zita5
25.07.05,08:44
Prosím Vás o radu ako postupovať pri zrušení prevádzky. Jedná sa o zrušenie videopožičovne.Na čo všetko by som nemal zabudnúť a hlavne by som potreboval poradiť ako je to s videokazetami, ktoré mi ostanú ak pri nákupe išli priamo do nákladov a bol uplatnený odpočet DPH ešte aj v poslednom mesiaci
trvania prevádzkárne.ďakujemRušíš len videopožičovňu alebo celkovo živnosť ? Pokiaľ rušíš živnosť tak DPH musíš odviesť z nepredaných zásob a taktiež zo zostatkovej ceny IM .
Postupuješ podľa § 81 zákona o DPH .
Johanka
25.07.05,14:02
Ak rušíš živnosť tak ťa čakajú ďalšie veselosti ohľadom úpravy základu dane z príjmu.
Heni
25.07.05,21:10
ohlásiť zrušenie prevádzky treba na živnost. odd. až 30 dní vopred, bacha na to.
Vladimír Marcin
27.07.05,07:37
Rušíš len videopožičovňu alebo celkovo živnosť ? Pokiaľ rušíš živnosť tak DPH musíš odviesť z nepredaných zásob a taktiež zo zostatkovej ceny IM .
Postupuješ podľa § 81 zákona o DPH . Rušíme len videopožičovňu. Živnosť ostáva. Takže ak tie videokazety teraz nepredáme, tak nemusím vysporiadať DPH? Prevádzku rušíme k 30.07. a ešte sme nenahlásili zrušenie na živnostenský úrad. Je to problém?
Kde nájdem tlačivo ?