roberto1923
09.06.09,10:34
Ahojte!
Prosím poradu!
Pri hľadaní studne mi studniari spravili na pozemku pár dier - hĺbka max. 6m, voda v hĺbke cca 3 m.
Boli to "kontrolné vrty". Akým spôsobom ich mám zasypať? Ďakujem za odpoveď.

Ešte som zabudol, že ide o vrty v priemere cca 200 mm.
mvlko
09.06.09,10:27
Ja by som asi uvažoval o zasypaní do úrovne hladiny vody štrkom a zvyšok zeminou.
wegamizi
09.06.09,15:06
To sa cudujem. Moj manzel tiez vrtaval studne, ale taky "Emental" by si nedovolil nechat na pozemku zakaznika.
Tak trochumimotemy, ale nedalo mi sa pocudovat nad niektorymi " tiezpodnikatelmi"

Ked pride manzel domov a dovtedy ti nik kvalifikovane neodpovie, opytam sa a dam vediet.;)
wegamizi
10.06.09,10:21
Dobry den,
pytala som sa manzela a povedal. Zalezi od toho, aka je zemina na pozemku. On by to riesil drenazou, alebo zaliat betonom. Je tam riziko, ze pri poruseni celistvosti sa moze objavit voda, ktora je u vas dost vysoko, ktora by sposobila problem na pozemku, teda pohyb pody.
Inac nestacil sa cudovat, ze ste nechali si "rozvrtat" pozemok.mimotemy
Drzim palce, lebo voda je potvorka, ked jej je primoc.;)
roberto1923
10.06.09,12:24
Dobry den,
pytala som sa manzela a povedal. Zalezi od toho, aka je zemina na pozemku. On by to riesil drenazou, alebo zaliat betonom. Je tam riziko, ze pri poruseni celistvosti sa moze objavit voda, ktora je u vas dost vysoko, ktora by sposobila problem na pozemku, teda pohyb pody.
Inac nestacil sa cudovat, ze ste nechali si "rozvrtat" pozemok.mimotemy
Drzim palce, lebo voda je potvorka, ked jej je primoc.;)
Ďakujem za odpoveď.

Takže postupovať: po hladinu vody nasypať štrk a potom zabetónovať? (napr. suchým betónom?