Alivia
09.06.09,11:59
ahojte,

Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
ďakujem za odpovede
evina
09.06.09,10:32
ahojte,

Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
ďakujem za odpovede

Doklad musí obsahovať všetky náležitosti podľa §71 zákona o DPH, potom je možné z neho nárokovať odpoečt DPH.
Alivia
10.06.09,06:16
takže asi nemôžem. DPH pôjde na nedaňový náklad, alebo dám celú sumu s DPH do daňových nákladov.?
azla
10.06.09,06:31
A neobsahuje doklad všetky náležitosti ? - tak ako Ti písala Evina . Ak nič na doklade nechýba, čo tam ma byť , tak si to môžeš uplatniť.:)

Ak doklad neobsahuje všetky náležitosti:Dmás dve možnosti.
- vyžiadať si správny doklad, alebo
- Dph, ktorá je vyčíslena na nedôslednom doklade nebude uplatnená a bude nedaňovým výdavkom.
Alivia
11.06.09,12:01
razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..
jeso
11.06.09,12:21
nam notarka tiež dava len PPD , ale nie je to klasický doklad aký kúpiš v obchode, je to PPD robený v exceli, obsahuje všetky náležitosti faktúry / čiže ju prakticky nahrádza /- ja si DPh automaticky uplatnujem
Milan Benka
11.06.09,12:25
ahojte,

Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
ďakujem za odpovede


razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..

Notári nie sú povinní používať ERP.

Ak PPD spĺňa náležitosti fa v zmysle §71 zák. 222/2004 Zz, považuje sa za fa na účely tohoto zákona. V takomto prípade si môžete uplatniť právo na odpočet dane.
Muška
11.06.09,12:27
Alivia,
a vedela, že si "zdaniteľná osoba"??
P.S.
(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.
evina
11.06.09,17:53
evina
11.06.09,18:04
razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..
Doklad z ERP je povinnosťou pre tých, ktorí sú presne určení v príslušnej vyhláške 55/1994 a zákone o ERP 289/2008 a notári takúto povinnosť nemajú. Takže môžu vyhotoviť PPD s náležitosťami § 71zákona o DPH a vtedy je takýto PPD považovaný za faktúru. V § 71 nie je predpísaná povinnosť, aby doklad obsahoval názov "faktúra", ale je určená obsahová náplň dokladu...
Alivia
12.06.09,05:35
sú notári, ktorý nám vystavujú doklad aj z ERP.
evina
12.06.09,07:41
sú notári, ktorý nám vystavujú doklad aj z ERP.
Nič im nebráni, aby používali ERP, ale nemajú povinnosť. Tí, ktorí Vám to tak vystavujú sa tak jednoducho rozhodli :)