jajkach
09.06.09,16:58
chcela som si vytlacit subor z PC. Na monitore sa mi zobrazil napis, ze sa neda pokracovat, lebo nie je spustena sluzba zaradovanie tlace. Co som mohla vykonat chudakovi, ked mi uz nechce ani tlacit ani neviem nainstalovať novu tlaciaren, proste nic, lebo nema spustenu tu nestastnu sluzbu?

dakujem , Jana
Blankake
09.06.09,15:22
Akú máš tlačiareň, aký OS, bola už tlačiareň nainštalovaná a fungovala predtým?
sea
09.06.09,16:03
janka veľmi ťažká rada keď nepíšeš akú máš tlačiareň a aký operačný systém a ako to máš vlastne pripojené cez USB alebo cez LPT - pokukaj na káblilky a ohlás sa ! ... alebo už tlačíš ... ?
pistik71
10.06.09,17:16
Chod na Start a Spustit a do toho riadku napis "net start spooler" (bez uvodzoviek) a stlac Enter. Malo by ti to potom fungovat.
jajkach
22.06.09,13:49
ahojte,
po dlhsom case sedim znova pri PC a pozeram kto mi chcel pomoct s mojim problemom. Prepacte, ze som sa neozvala skor, no zmohla ma letna angina a vysoke teploty, dnes mi je uz konecne lepsie a tak som sa pustila do práce.
Mam OS WINDOVS XP a tlaciaren HP Photosmart, ktora v pohode fungovala
asi dva roky a teraz si potvora asi povedala staci a viac netlaci.

Pistik71 skusala som aj tvoju radu no mne to akosi nechce aj tak fungovat.
Dakujem este raz vsetkym co sa mi snazia pomoct.
Jana
sondaw
22.06.09,14:41
Ahoj, klepni na Tento počítač pravým myšítkem>dej Spravovat>Služby a aplikace>Služby>najdi Služba zařazování tisku, kleni na ni pravým myšítkem a dej Vlastnosti>Obecné>Typ spouštění nastav na automaticky a službu spusť
pistik71
22.06.09,20:01
Ahoj, klepni na Tento počítač pravým myšítkem>dej Spravovat>Služby a aplikace>Služby>najdi Služba zařazování tisku, kleni na ni pravým myšítkem a dej Vlastnosti>Obecné>Typ spouštění nastav na automaticky a službu spusť

Hm, asi jej to nepomoze, ak skusala spustit sluzbu z prikazoveho riadku. Ale je mozne ze to nespravila spravne a tvoj klikaci postup "zmakne" (len aby neklikla niekde inde a prestane jej fungovat nieco ine :-).
jajkach
23.06.09,12:41
dakujem za rady, vyskusala som aj to co mi radil pistik71 aj to co mi radila SONDAW no tlaciaren strajkovala dalej. Tak som v nastaveniach tlaciarne len tak nastavila na tlac priamo na tlaciaren /doteraz som mala do súboru/ a div sa svete - momentálne tlaciaren prestala strajkovat a tlaci. Ved bolo uz aj nacase, len neviem ako dlho jej vydrzi tato poslusnost a chut pracovat.

Tak este raz vdaka za rady.
Jana