dara
25.07.05,12:31
Ahojte poraďáci, riešim teraz takýto problém. Kamarátka kúpila byt. Predtým ako ho kúpila mala výdavky spojené s kúpou bytu ako je znalec, poplatky za vybavenie stavebného úveru a podobne. Momentálne ho chce predať. Z čoho bude platiť daň ? ako rozdiel medzi tým za čo byt kúpila + tie náklady (postačí doložiť k daň.priznaniu bločky?) a medzi tým čo zaň dostala ? poradíte mi?
dara
25.07.05,12:14
Nikto neporadí?
Janca
25.07.05,12:46
Áno, v daňovom si uvedie sutočné náklady na obstaranie toho bytu.
Zita5
25.07.05,12:55
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9260&highlight=Predaj+bytu

Dara študuj, alebo klikni hore na lište " PREDAJ BYTU " tam sa okolo toho veľa popísalo .
KEJKA
25.07.05,19:06
predaj bytu - príjem a výdavky spočítaš všetko, čo vieš preukázať dokladom. Rozdiel zdaníš, nezabudni aj daň z prevodu - to ešte platí predávajúci.
Bločky nedokladáš nikde, daj ich ku kópii daňového priznania pre prípad kontroly.
dara
26.07.05,04:18
Ďakujem Vám všetkým. Zitka ďakuje, už predtým ako som zadávala tento príspevok som si uvedenú tématiku pozrela na porade, ale jednoznačne nebolo nikde uvedené či je možné aby bolo možné odpočítať náklady na obstaranie bytu ako napr. kolky, znalecký posudok
a podobne.
ALDA
03.08.05,07:56
Ak majú manželia byt 2 roky/vlastníci/, bez trvalého pobytu v ňom, platia daň!
Sú SZČO, môžu to dať do DP za rok 2005?, alebo daň odviesť do 30dní od predaja.
Ďakujem
Hela
Pepa
03.08.05,08:32
Hela, prečo do 30 dní od predaja? To je jedno či sú SZČO alebo nie, DP podávajú do 31.3. nasledujúceho roka.
ALDA
03.08.05,08:41
Hela, prečo do 30 dní od predaja? To je jedno či sú SZČO alebo nie, DP podávajú do 31.3. nasledujúceho roka.
Ďakujem..., neviem prečo ma to napadlo. Asi so myslela na daň z prevodu.
Ale v jednom príspevku je, že daň z prevodu platí ešte predávajúci. Ale tá je už zrušená..:D Mám pravdu?
Hela
Pepa
03.08.05,08:51
Daň z prevodu bola už zrušená. Máš pravdu.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Tatranka
30.08.05,11:00
Pekný deň, čítam tu množstvo príspevkov o predaji bytov, nie som si však istá odpoveďami.
Ja som byt kúpila v roku 2000. Som jeho vlastníkom, nemám však v byte trvalý pobyt. Chcem ho predať. Platí tu oslobodenie od dane, alebo nie /vlastníctvo 5 rokov/???
Ak nie - podľa čoho platím daň: podľa skutočnej ceny predaného bytu, alebo zo znaleckého posudku, alebo KPZ?
ČO si môžem dať do nákladu /teda znížiť daň/ - náklady za znalecký posudok, kolky, rekonštrukcia bytu ...???
anka
30.08.05,12:35
plati podmienka 5 rokov vlastnictva, t.z. že nie je potrebne platit dan z prijmu, aj ja som v juny kupovala byt od jednej osoby, ktora v byte nemala trvaly pobyt, ale vlastnila nehnutelnost 7 rokov a platit dan nemusi