kobolcs
10.06.09,03:35
Mám taký problémik,

mám/budem mať príjem z viacerých § DzPFO. Mám problém pri písani zmlúv faktúr, kde aké DIČ/RČ

živnosť - plátca DPH - to je ICO+SKxxxxxxxx
zmluva o dielo pod Aut.zak. - ICO+SKxxxxx alebo rodne cislo+stare DIC (novú kartičku DIČ som nedostal mam stary s RČ) či podla toho ci je to na FO-Podikatela ci FO-nepodnikatela. Aky je tam vlastne rozdiel z mojho pohladu len to DPH ?
Martin Mocko
10.06.09,04:39
Mám taký problémik,

mám/budem mať príjem z viacerých § DzPFO. Mám problém pri písani zmlúv faktúr, kde aké DIČ/RČ

živnosť - plátca DPH - to je ICO+SKxxxxxxxx
zmluva o dielo pod Aut.zak. - ICO+SKxxxxx alebo rodne cislo+stare DIC (novú kartičku DIČ som nedostal mam stary s RČ) či podla toho ci je to na FO-Podikatela ci FO-nepodnikatela. Aky je tam vlastne rozdiel z mojho pohladu len to DPH ?

Ak služba alebo tovar prebehne v rámci živnosti ( v súlade s pridelenými živnostenskými listami) - tak uvádzaš na faktúrach a zmluvách IČO + IČ DPH (to je to číslo SKxxx).
Ak ako nepodnikateľ robíš niečo, čo nesúvisí s podnikaním (samozrejme môže ísť iba o náhodnú činnosť) - tak stačí v zmluve zadať v zmluve súkromné inicály (bez IČO a IČ DPH).

Všetko záleží od toho, čo myslíš pod "Zmluva o dielo pod Aut. zal.". Pokiaľ táto zmluva o dielo podlieha živnosti - tak prvá možnosť. Ak ide o náhodilú činnosť mimo živnosti - tak použiješ druhú možnosť.
kobolcs
10.06.09,08:20
Ahoj,

diky za odpoved ale este stale mi nie je jasne. Uvediem príklad :
v ŽL mám automat. spr.dát + poradenska činnosť
Robil som na zaklade zmluvy o dielo :
1.zmluva : manualna konverzia dat+instalacia /osobne som to robil u zakaznika/ novych dat vsetko to islo na ŽL naklady v JU.
2.zmluva : poskytol som mnou napísany softver na autom. konverziu dat - toto islo na FO-rodne cislo /v DP odpocitam 40% pausal+odvody ZP/ a poradenstvo ako sluzba na ŽL.
Je to takto správne ?