ludo_centrum
10.06.09,05:30
Ahojte,

potrebujem nejaký krovinorez na trávnatú plochu o rozlohe cca 600m2. Plocha je dosť hrboľatá a preto nie je možné kosiť kosačkou.
Kosiť treba približne 1-2x do mesiaca. Nemusí byť plocha neustále v ideálnom stave. Ja by som volil elektrický, ale predajca mi odporúča motorový (je samozrejme drahší :cool:).
Elektrický popisuje tak, že mi po 20 minútach zhorí :confused:.
Moc tomu nerozumiem, či je to tak, prípadne prečo je to tak ak je to tak.
Prosím teda o praktickú skúsenosť tých, čo máte krovinorez.
(prosím len praktické skúsenosti)
McMarti
10.06.09,09:56
ja mam sobru skusenost z motorovymkrovinorezom znacky STHILL a Oleo-Mac oba pouzivam a kosi sa snimi 2x do tyzdna a mam ich uz 5 rokov bola robena klasika udrzba ziadne ine zavady.
kero64
10.06.09,15:01
Tri roky mám motorový krovinorez Zenoah-Komatsu 3500. Je to skoro profesionálny stroj. Náhon má už kardanom a nie lankom. Má výkonný motor a kosím s nim plochu asi 1200m2 zhruba za 2,5 hod. Môžem iba odporučiť. A musím povedať, že okrem dolievania benzínu, občasného mazania kĺbu a dôkladného čistenia po každom kosení, nepotrebuje nič. A k tomu elektrickému, predavač má pravdu. Ten je vhodný kosiť max. okolo chodníka. Mal som elektrický a "zhorel".
ludo_centrum
11.06.09,07:05
Tri roky mám motorový krovinorez Zenoah-Komatsu 3500. Je to skoro profesionálny stroj. Náhon má už kardanom a nie lankom. Má výkonný motor a kosím s nim plochu asi 1200m2 zhruba za 2,5 hod. Môžem iba odporučiť. A musím povedať, že okrem dolievania benzínu, občasného mazania kĺbu a dôkladného čistenia po každom kosení, nepotrebuje nič. A k tomu elektrickému, predavač má pravdu. Ten je vhodný kosiť max. okolo chodníka. Mal som elektrický a "zhorel".

A cenovo je to ako? To už asi bude dosť drahé.?.
kero64
11.06.09,08:06
A cenovo je to ako? To už asi bude dosť drahé.?.
Ak si dobre pamätám, stál 16500.-Sk. Ale vyplatilo sa. Napr. Stihll v tej kategórii stál 21000.-Sk.
peter234
16.02.12,12:30
Ja kosím s kroveinorezom Stihl FS 350 uz nejaky ten rok a som spokojný, odporucam si precitat tento clanok pomôže pri výbere :
http://koseniepozemkov.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=6:clanok1&catid=1:blog&Itemid=6