Iiris
10.06.09,08:27
Mám takýto problém. Zamestnanci idú na zahraničnú pracovnú cestu. Týždeň trvá SC, potom požiadali o prerušenie podľa §3 v trvaní 1 týždňa a následne sa vracajú späť domov. Otázka : ako zaevidujem v dochádzke prerušenie pracovnej cesty, nakoľko žiadne náhrady im za to nepatria a čas trávia súkromným cestovaním po krajine, čo sa dá brať ako dovolenka. Pretože keď to budem evidovať ako SC je to v podstate nespravodlivé voči ostatným zamestnancom. V ZP som súvis medzi prerušením SC a evidenciou nenašla. ďakujem
UTA
17.06.09,21:17
ahoj,
Mala som troska podobny pripad, zamestnanec vykonaval sluzobnu cestu v blizkosti miesta kde byval a vybavil si tam aj preventivku u lekara, takze sa nevratil zo sluzobky v pondelok ale az v utorok. Za ten utorok mi vsak priniesol potvrdenu priepustku od lekara... a ja som mu to v mzde za ten mesiac dala ako celodennu navstevu u lekara.. preto si myslim ze by mali mat zamestnanci bud dovolenku alebo nejake ine zamestnavatelom schvalene volno, ci uz platene alebo neplatene.. ked je predsa sluzobna cesta prerusena nevykoanavaju pracu ale maju volno.. i ked teda so suhlasom zametnavatela...
Chobot
17.06.09,21:28
Mám takýto problém. Zamestnanci idú na zahraničnú pracovnú cestu. Týždeň trvá SC, potom požiadali o prerušenie podľa §3 v trvaní 1 týždňa a následne sa vracajú späť domov. Otázka : ako zaevidujem v dochádzke prerušenie pracovnej cesty, nakoľko žiadne náhrady im za to nepatria a čas trávia súkromným cestovaním po krajine, čo sa dá brať ako dovolenka. Pretože keď to budem evidovať ako SC je to v podstate nespravodlivé voči ostatným zamestnancom. V ZP som súvis medzi prerušením SC a evidenciou nenašla. ďakujem

Musia si v práci vybaviť také voľno, aké by si brali, keby neboli na pracovnej ceste, ale doma - takže pravdepodobne dovolenku.