masutka
10.06.09,08:50
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci nahodou neviete, ako je to so stavbou domu pri hlavnej ceste. Musi byt vzdialena 25 m od cesty? Niekto mi to vravel a neviem ci je to pravda.
Miloš Mičega - CIMOM TN
10.06.09,07:47
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci nahodou neviete, ako je to so stavbou domu pri hlavnej ceste. Musi byt vzdialena 25 m od cesty? Niekto mi to vravel a neviem ci je to pravda.

Akej cesty ?
(dialnica, cesta I., II., III. triedy alebo miestnej komunikácie)

CIMOM
masutka
10.06.09,13:34
je to cesta 1.triedy. dakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
10.06.09,13:43
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci nahodou neviete, ako je to so stavbou domu pri hlavnej ceste. Musi byt vzdialena 25 m od cesty? Niekto mi to vravel a neviem ci je to pravda.



§ 6 ods. 6 vyhl. č. 532/2002 Z.z.


6) Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie; táto požiadavka neplatí pre budovy umiestňované v stavebných medzerách radovej zástavby.



Žiadnych 25 metrov.


CIMOM
Wladikuk
11.06.09,10:30
Mozem sa spytat aku vzdialenost musi mat garaz od pozemnej komunikacie??
My chceme stavat dom ale mame mensi vacsi briezok a tak chceme postavit garaz pred dom ktora bude sucastou stavby. Doteraz tam bola vysunuta omurikovana zahrada.
Miloš Mičega - CIMOM TN
11.06.09,11:57
Mozem sa spytat aku vzdialenost musi mat garaz od pozemnej komunikacie??
My chceme stavat dom ale mame mensi vacsi briezok a tak chceme postavit garaz pred dom ktora bude sucastou stavby. Doteraz tam bola vysunuta omurikovana zahrada.

Ak som správne pochopil, tak garáž bude zaúsťovať priamo na komunikáciu.
Ak áno, tak musí to byť odsúhlasené cestným správnym orgánom, resp. aj dopravným inšpektorátom.


CIMOM
AMIELIA
23.06.09,11:53
Dalo by sa presne špecifikovať, kde by sa budúca stavba nachádzala?... Ak je to cesta I. triedy, v správe ju má buď NDS alebo IVSC. Správca Vám na túto otázku odpovie.