zajo
10.06.09,09:22
Prosím poraďákov o radu - "našli" sme dnes opravné faktúry z decembra 2008 (tuzemský dodávateľ) a teraz neviem ako s dph, treba podávať dodatočné dp dph?
azla
10.06.09,07:38
K čomu boli tie opravné faktúry, a akým dodávkam ?
zajo
10.06.09,08:26
K čomu boli tie opravné faktúry, a akým dodávkam ?
k tovaru. aj nám zvyšoval a pátrali sme po tom neúspešne a odsúhlasenie záv.a pohľ. ku koncu roka nepochopiteľne sadlo. a teraz prišli peniažky...
azla
10.06.09,16:39
k tovaru. aj nám zvyšoval a pátrali sme po tom neúspešne a odsúhlasenie záv.a pohľ. ku koncu roka nepochopiteľne sadlo. a teraz prišli peniažky...

Odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov môže "sadnúť" povedzme, ak Váš dodávateľ to robil napr. k 30.11 a dodávka tovaru, alebo dobropis sa týka decembra.:rolleyes:

Len trochu nerozumiem príspevku, lebo...

- píšeš o opravnej fa /rozumiem tomu, že ste dostali dobropis
- píšeš , že teraz v r. 2009 prišli peniažky - rozumiem úhrada dobropisu

- ale píšeš, že Vám tovar zvyšoval :confused:, nemal náhodou chýbať ??

Ak ste dostali dobropis v r.2009, zapísali do evidencie došlých faktúr, tak do DP k Dhp uvádzate tieto faktúry /opravné/ v období, kedy Ste doklady obdržali.

§ 53
Oprava odpočítanej dane


(1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.


(2) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zvýšenie základu dane, má platiteľ, ktorý odpočítal daň, právo opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.
zajo
11.06.09,05:56
[QUOTE=azla;1068821]Odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov môže "sadnúť" povedzme, ak Váš dodávateľ to robil napr. k 30.11 a dodávka tovaru, alebo dobropis sa týka decembra.:rolleyes:

Len trochu nerozumiem príspevku, lebo...

- píšeš o opravnej fa /rozumiem tomu, že ste dostali dobropis
- píšeš , že teraz v r. 2009 prišli peniažky - rozumiem úhrada dobropisu

- ale píšeš, že Vám tovar zvyšoval :confused:, nemal náhodou chýbať ??

Ak ste dostali dobropis v r.2009, zapísali do evidencie došlých faktúr, tak do DP k Dhp uvádzate tieto faktúry /opravné/ v období, kedy Ste doklady obdržali.

__________________________________________________ __________________________________________________ _____________

Ja si myslím že si porozumela veľmi dobre aj to že naozaj chýbal nie zvyšoval :).
Nebola som si istá tým či to môžem dať teraz do dp dph keď to bolo v minulom roku. Ďakujem veľmi pekne za uistenie.
zajo
18.03.10,12:16
trošku to oprášim lebo každý rok mám tento problém.. len by som sa chcela uistiť že sa v postupe pri oprave odpočítanej dane nič nezmenilo čo sa týka zdaňovacieho obdobia, § 53 ostal nezmenený..