Marianna01
10.06.09,09:32
Milí kolegovia,

stáva sa aj vám, že ste o niečom presvedčení, že niečo viete naozaj dobre, ste presvedčení, že tak v tejto časti napr. mojej práce ma nič neprekvapí - a zrazu - čítate, čítate (napr. poradu) a zistíte - doparoma, ja to asi neviem správne/dobre/až tak dobre...? :rolleyes:
mekelek
10.06.09,07:44
Kto tvrdí,že vie všetko, buď klame, alebo je namyslený.:rolleyes:
Veru nikto nemôže všetko vedieť. A kto si to uvedomil, už je členom Porady,
(ak niečo nevieme, čítame príspevky, alebo položíme otázku v príslušnej téme, niekto vždy poradí), lebo "spolu vieme viac" ... ak aj nie všetko.:)
azla
10.06.09,07:51
Nebuď z toho smutná.:)

Tvoje pocity zdieľajú mnohí a aj skúsení účtovníci. Účtovníctvo a dane je oblasť náročná , stále sa to mení a preto potrebujeme všetci študovať a navzájom si radiť a vymieňať si svoje skúsenosti. Myslím si , že Porada je v tomto smere veľmi dobrá.

Každý pracujeme v inej oblasti a venujeme sa určitej problematike viacej inej menej. Jednú ovládame perfektne, druhá sa nás nemusí týkať.
Keď si otvoriš Poradu , zistíš, že každý rieši niečo iné a Ty predsa nemusíš všetko vedieť a ovládat.
Sleduj si svoju problematiku, čo Ti nie je jasné doštuduj , popýtaj sa, - postupne, nič nejde odrazu.

Pocity podobné Tvojím majú väčšinou ľudia, ktorí toho vedia viac :) ....

Tí, čo majú toho naštudované menej, také pocity väčšinou ani nemajú:Dlebo niekedy ani nemajú tušenia, čo všetko je potrebné a nutné a pokojne spia , a veselo účtujú a robia DP pre veľa firiem.:rolleyes::rolleyes:
Blankake
10.06.09,07:52
Čím viac študujeme, tým viac vieme.
Čím viac vieme, tým viac zabúdame.
Čím viac zabúdame, tým menej vieme.
Tak prečo potom vlastne študujeme?
Stanislav 1975
10.06.09,07:56
Ja zasa na sebe pozorujem inú vec, a to, že čím viac robím, tým menej zarobím-zdá sa to zvláštne,ale fakt to pozorujem...
Lenka1979
10.06.09,07:59
Ja zasa na sebe pozorujem inú vec, a to, že čím viac robím, tým menej zarobím-zdá sa to zvláštne,ale fakt to pozorujem...

Stanko, myslím, že nie si sám...:D Podľa mňa, v dnešnej dobe to už vôbec nie je ani zvláštne, ani sa niet čomu čudovať. Každý je rád, že má prácu a kiež by si každý z nás mohol dovoliť "aspoň" ten priemerný životný štandard, nemať hojnosť až "cez uši", ale tak, aby sa človek nemusel každý mesiac obracať, že zase nevyžijem...
janaGT
10.06.09,08:00
Čím viac študujeme, tým viac vieme.
Čím viac vieme, tým viac zabúdame.
Čím viac zabúdame, tým menej vieme.
Tak prečo potom vlastne študujeme?

to mi pripomína krásne študentské časy :)
Blankake
10.06.09,08:02
to mi pripomína krásne študentské časy :)
Toto heslo sme mali veľkým písmom na stene našej internátnej izby ;)
JarkaL
10.06.09,08:12
Úplne súhlasím s azlou. Ak chceme byť dobrí v oblasti, v ktorej pracujeme, musíme na sebe stále pracovať a študovať. U nás ekonómov sa neustále menia zákony a bez štúdia to nejde. Lekári a farmaceuti majú prepísané atestácie, my našťastie nemusíme odpovedať pred komisiou (už by som na to nemala nervy), ale my sme skúšaní v denno dennej praxi a pri daňových kontrolách. Niekedy je človek tak unavený, že číta jednu vec 10 krát a čím viac číta, tým je domotanejší. Velebím poradu a každému ju odporúčam, lebo tu vždy nájdem odpovede na otázky , keď si v niečom nie som istá. Obvolávam aj bývalé kolegyne a klientovi sa nehanbím povedať, ak hneď neviem odpovedať z hlavy na odbornú otázku. Nebudem machrovať, radšej si veci overím, aby som neurobila chybu.
Macka
10.06.09,08:23
Ahojte,
ja som práve skúšaná.Máme u nás daňovú kontrolu na DP na JÚ ,dokladov pomerne hodne / vyše 2 000 zápisov v PD./Aj keď ja sme moc neprispievam ,pretože sa necítim dosť "fundovaný odborník",ale vy ste mi pomohli ,už len tým ,že si tu viem násť veci ktoré potrebujem a ktoré nie su mi jasné.Takže zatiaľ díky moc všetkým,uvidíme ako dopadnem.
Macka
Jara
10.06.09,08:26
Veď aj známy citát o tom hovorí: " Viem, že nič neviem, a preto som mudrc", alebo tiež: "Prázdny klas hore hlavu drží, plný padá", takže je úplne prirodzené, že čím viac človek na sebe pracuje, snaží sa načerpať čo najviac vedomostí, tým viac má aj možností, keď sa mu naskytne príležitosť zistiť, že stále má medzery. Keby sa nesnažil, t.j. nečítal Poradu napr. alebo zákony či inú literatúru tak by ani nevedel aké má medzery. Možno ľudia, ktorí na to viac kašlú a nevzdelávajú sa každým dňom, /myslím účtovníkov, či ekonómov/ tak aj kľudnejšie spia, lebo ani nevedia, že niečo nevedia a je im fajn. Ja im ale nezávidím...
Blankake
10.06.09,08:36
Tiež sa hovorí:
Čím človek menej vie, tým sa mu jednoduchšie žije. :)
Marianna01
10.06.09,08:47
Nebuď z toho smutná.:)

Tvoje pocity zdieľajú mnohí a aj skúsení účtovníci. Účtovníctvo a dane je oblasť náročná , stále sa to mení a preto potrebujeme všetci študovať a navzájom si radiť a vymieňať si svoje skúsenosti. Myslím si , že Porada je v tomto smere veľmi dobrá.

Každý pracujeme v inej oblasti a venujeme sa určitej problematike viacej inej menej. Jednú ovládame perfektne, druhá sa nás nemusí týkať.
Keď si otvoriš Poradu , zistíš, že každý rieši niečo iné a Ty predsa nemusíš všetko vedieť a ovládat.
Sleduj si svoju problematiku, čo Ti nie je jasné doštuduj , popýtaj sa, - postupne, nič nejde odrazu.

Pocity podobné Tvojím majú väčšinou ľudia, ktorí toho vedia viac :) ....

Tí, čo majú toho naštudované menej, také pocity väčšinou ani nemajú:Dlebo niekedy ani nemajú tušenia, čo všetko je potrebné a nutné a pokojne spia , a veselo účtujú a robia DP pre veľa firiem.:rolleyes::rolleyes:

ja z toho nie som smutná - len ma to často prekvapuje :D:D:D
učtovníčka
10.06.09,10:16
Pripomenulo mi to časy z môjho detstva kedy nám učiteľ matematiky
hovoril, že na jednotku to vie len Pán Boh, na dvojku on a my môžeme dostať tak trojku.
Takže každý sa dokáže učiť keď chce a ohodnotí ho život /alebo DÚ/
Stanislav 1975
10.06.09,10:59
Ahojte,
ja som práve skúšaná.Máme u nás daňovú kontrolu na DP na JÚ ,dokladov pomerne hodne / vyše 2 000 zápisov v PD./Aj keď ja sme moc neprispievam ,pretože sa necítim dosť "fundovaný odborník",ale vy ste mi pomohli ,už len tým ,že si tu viem násť veci ktoré potrebujem a ktoré nie su mi jasné.Takže zatiaľ díky moc všetkým,uvidíme ako dopadnem.
Macka
Držíme všetci palce, nech ti kontrola dopadne OK.;);):)
Stanislav 1975
10.06.09,11:06
Stanko, myslím, že nie si sám...:D Podľa mňa, v dnešnej dobe to už vôbec nie je ani zvláštne, ani sa niet čomu čudovať. Každý je rád, že má prácu a kiež by si každý z nás mohol dovoliť "aspoň" ten priemerný životný štandard, nemať hojnosť až "cez uši", ale tak, aby sa človek nemusel každý mesiac obracať, že zase nevyžijem...
Presne tak, Lenka...
Macka
11.06.09,05:57
ďakujem za podporu.Ste milí.Dám vedieť ako dopadnem.Aj ja mávam často pocit ,že čím sa viac učím a študujem všetko okolo daní a účtovníctva ,a momentálne sa už tretí rok začínam učíť AJ,tak zisťujem ,že viem stále málo , a mám pocit ,že stále menej a ,že stále viac a viac zabúdam...Predsa už nemám dvadsať ,ale nevzdávam to.Bojujem ,tak ako väčšina z nás a snažím sa posúvať dopredu.
Hansa
11.06.09,06:16
Ja zasa na sebe pozorujem inú vec, a to, že čím viac robím, tým menej zarobím-zdá sa to zvláštne,ale fakt to pozorujem...

Ja zase v poslednej dobe rozmýšľam, že by som prijala aj ďalšiu prácu /aj z hľadiska finančného a dúfam časovom by som tiež stíhala, veď som šikovná :)/.
kkllc
11.06.09,06:46
Ja kôli tomu niekedy v noci nespím, lebo rozmýšľam či som to a to urobila dobre.... potom vstanem z postele, zapnem PC a PORADU a čítam a čítam. Môj muž mi povedal, že tam napíše : "Neberte si ekonómky a účtovníčky." Prídem z práce hneď na poradu....Dnes mi dcéra povedala, že nech budem radšej nezamestnaná (na MD), lebo teraz jej len poviem, že musím robiť papiere. Svokra ked príde na návštevu tak sa bavíme o účtovníctve, mzdách...(je dlhoročná účtovníčka a tak sa pýtam a riešime pracovné veci). Je to asi závislosť, alebo choroba. Alebo prílišná zodpovednosť.
piggos
11.06.09,06:51
Ja zasa na sebe pozorujem inú vec, a to, že čím viac robím, tým menej zarobím-zdá sa to zvláštne,ale fakt to pozorujem...

:D:D:D:D:D:D:D..
.svätá pravda Stanko a myslím si , že nie si jediný....:)
nika224
11.06.09,07:00
Zvláštne, väčšina z nás má podobné problémy.:D:D:D
Mne napríklad včera volal známy, či by som mu nerobila účtovníctvo. Mala som chrobáčika v hlave, som robotou niekedy až moc posadnutá. Manžel mi však okamžite povedal svoj názor, že si to už neželá!!! Dostala som naznačené, že život nie je len o robote... Nemám pocit, že by som prácu uprednostňovala, no mám ju rada a robím ju rada. A práca účtovníka je, žiaľ, taká, že sa človek naozaj nikdy nemôže uspokojiť, že už toho dosť vie. Nikdy nemôžeme vedieť všetko, takže je to naozaj neustále premýšľanie, študovanie... No nemalo by byť na úkor rodiny. Bojím sa však, že keď sa obmedzím len a len na prácu, ktorú mám v pracovnom pomere, tak to bude o tom, že "zakrpatiem". Neposúva ma totiž veľmi dopredu, keď je to účtovníctvo stále o tom istom a nenúti ma okrem zmien zákona, ktoré potrebujem k svojej práci, študovať viac.:o:eek:
Marianna01
15.06.09,06:22
Zvláštne, väčšina z nás má podobné problémy.:D:D:D
Mne napríklad včera volal známy, či by som mu nerobila účtovníctvo. Mala som chrobáčika v hlave, som robotou niekedy až moc posadnutá. Manžel mi však okamžite povedal svoj názor, že si to už neželá!!! Dostala som naznačené, že život nie je len o robote... Nemám pocit, že by som prácu uprednostňovala, no mám ju rada a robím ju rada. A práca účtovníka je, žiaľ, taká, že sa človek naozaj nikdy nemôže uspokojiť, že už toho dosť vie. Nikdy nemôžeme vedieť všetko, takže je to naozaj neustále premýšľanie, študovanie... No nemalo by byť na úkor rodiny. Bojím sa však, že keď sa obmedzím len a len na prácu, ktorú mám v pracovnom pomere, tak to bude o tom, že "zakrpatiem". Neposúva ma totiž veľmi dopredu, keď je to účtovníctvo stále o tom istom a nenúti ma okrem zmien zákona, ktoré potrebujem k svojej práci, študovať viac.:o:eek:
Sú niektorí ľudia medzi nami :D, ktorí svoju prácu berú ako svoje povolanie, iní aj ako koníček, no a niektorí chodia len do práce. Prvé dve možnosti sú v pohode, hlavne pre toho, kto to tak berie, len potom asi "trpí" viac rodina. V poslednom prípade si človek odkrúti obligátnych 8 hodín, spokojne (s výplatou vo vačku) ide domov a venuje sa koníčku doma, možno aj s rodinou. Len v tom zamestnaní nie je spokojný.
Tak si asi treba vybrať, čo nám za to stojí :)
Macka
30.06.09,10:02
Držíme všetci palce, nech ti kontrola dopadne OK.;);):)

ďakujem všetkým za podporu ,pomohlo ,dnes sme dostali protokol o vykonaní DK na DP za rok 2007. Rozdiel je 0! Tak ma to potešilo ,aj keď sa jedná len o JÚ , ktoré je predsa len o niečom inom ako PÚ,ale aj tak mi odpadol kameň zo srdca , a je to pre mňa také malé víťastvo.Navyše obaja kontrolóri boli milí ,a ked videli ,že všetko je poctivo spracované ,ani sa v tom už potom hĺbkovo nehrabali.Ďakujem všetkým poraďakom za cenné rady ,ktoré som odtiaľto čerpala.Veľmi pomohli. A držím palce aj ostatným ,ktorých to ešte le čaká.m.
blcha
30.06.09,18:13
No tak to ti gratulujeme a zároveň závidíme !!!!

(Všetci vieme, že poctivo spracované účtovníctvo na dobrý výsledok kontroly niekedy proste nestačí. Bodaj by takých poctivých kontrolórov, ako ste mali vy, bolo stále viac.)